Clicks72
lt.news

Sarah: vakariečiai užgrobė sinodą siekiant sustiprinti buržuazinę krikščionybę

Tie, kas yra prieš „Popiežių“, yra už Bažnyčios ribų, portalui Corriere.it teigė kardinolas Robertas Sarah (spalio 7).

Dvasininkui atrodo, jog kiekvienas popas yra „tinkamas“ savo išrinkimo laikotarpiui, nes Dieviškoji apvaizda viską „labai gerai mato“. Jis pabrėžė, kad tarp Benedikto XVI-ojo ir Pranciškaus egzistuoja „puiki harmonija ir tęstinumas“, kaip visi galėjo „pamatyti per pastaruosius metus“.

Kardinolas Sarah nerimauja, vis dėlto, jog kai kurie vakariečiai tam tikra prasme užgrobė vykstantį sinodą, kad galėtų „tęsti savo planus“. Tai jis vadina „nesąžiningu ir klaidinančiu“ elgesiu.

Pasinaudoti sinodu, kad būtų panaikintas celibatas ir pristatytos moterų bei pasauliečių ministerijos reikštų „bevertę manipuliaciją, nesąžiningą apgaulę ir net Dievo įžeidimą“, aiškina dvasininkas.

Kardinolas kritikuoja kai kuriuos kunigus, vyskupus ir net neištikimus kardinolus (tačiau ne popus?), kurie „dezorientuoja krikščionių tikinčiuosius savo sumišusia, dviprasmiška ir skysta kalba“.

Tai dvasininką šokiruoja ir atrodo „bjauru“, kad amazoniečiai vargingieji yra pasinaudojami kaip pasiteisinimas projektams, būdingiems „buržuazinei“ ir „pasaulietiškajai“ krikščionybei.

Sarah pripažįsta, kad ekologija ir skurdas yra svarbūs klausimai, tačiau „niekas nėra suinteresuotas tokio tipo Bažnyčia“.

Paveiksliukas: Robert Sarah, © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsQssngmuirx