Clicks10
jili22

תפילה למוות טוב, שהולחן על ידי הבישוף דיווי מבלי

אלוהים אדירים, פוסק ריבוני של חיים ומוות, לשוטט בנוכחות המקסימה שלך, אני בא לבקש ממך את האחרון והחשוב ביותר של כל החסדים, כלומר, החסד למות קדוש. גרום לי, אלוהים, למות ממותו של הצדיקים, למרות שחיי היו יותר מדי בהתאם למותם של החוטאים. הענק לי, אם כן, קודם כל, כאב כנה של חטאיי. התוודיתי על כך בפני שר רחמיך; קיבלתי מחילה, ואני רוצה לכפר עליהם על ידי כפרה אמיתית וכנה. מלא ביטחון בהבטחות שלך, אני יכול להאמין שסלחת לי; כדי לוודא אותם יותר, אני שונא אותם שוב בכל לבי, ואני רוצה למחוק ממספר ימיי את אלה שלא נהגתי לשרת אותך.
אבל זה לא מספיק כדי להרגיע אותי: התמדה היא חסד שאנחנו לא יכולים להיות ראויים לו, וכי אתה מעניק רק לרגעי התפילה שלנו. לכן אני בא לבקש את זה, במיוחד לרגע העליון שבו אויב הישועה מכפיל את מאמציו להפחיד אותנו ולהרחיק אותנו מהאמון שאנחנו חייבים להיות בך. הוסף, אם כן, אדוני, לכל החסדים שקיבלתי את זה של להפוך את עצמי נאמן להחלטה שאני עושה כדי להשתמש בשארית חיי כדי למלא את כל חובותיי. כן, אלוהים שלי, עכשיו אני רוצה, בעקבות הדוגמה של הקדושים, להיות צנוע, צנוע, נדיב, ערני על עצמי, קשוב לתפילותיי ולפרקטיקה של מידות טובות שחסרות לי.
אבל, אלוהים, אני יכול לסמוך על ההחלטות שלי? האם החוויה העצובה שיש לי מחולשתי לא אמורה לעורר בי פחדים? כן: למרות הנטייה הטובה הנוכחית שלי, למרות כל אמצעי הזהירות שאנקוט לעתיד, אני חושש ללכת שולל שוב, להרחיק את עצמי ממך בחטא. אל תנטוש אותי אז, אלוהים של טוב! לדפוק על הדלת של הלב שלי; להאיר את עיניי, לרדוף אותי, להעניש אותי במידת הצורך; אל תחוס עליי, ולשים אותי בצורך המאושר לחזור אליך. מה שאני מפציר מעל לכל הוא שאתה לא קורא לי אליך על ידי מוות פתאומי ובלתי צפוי, בטבעים אשמים אלה; זה שאתה נותן לי זמן לעשות כפרה; זה שאתה מספק לי את כל האמצעים הדרושים כדי להפוך את המוות הנוצרי.
אבוי! אלוהים, למה הייתי הופך אם הייתי מת בפתאומיות בתקופה זו או אחרת בחיי... ? אם לא היית מרפא אותי ממחלה כזו... התברך אלף פעמים ברחמים שהפעלת כלפיי! הייתי כופר, אבל אני לא רוצה להיות כפוי טובה, ואני רוצה להראות לך את הכרת התודה שלי על ידי ניצול הזמן שאתה נותן לי, על ידי תיקון הדוגמאות הרעות שנתתי, הזמן שאיבדתי. זה אתה, אלוהים שלי, שמעורר בי השראה עם החלטות הצדעה אלה: הענק לי גם את החסד להגשים אותם.
הו ישוע, שמת על הצלב כדי ללמד אותנו למות טוב ולזכות בנו את החסדים שאנו זקוקים להם ברגע המעבר שלנו מעת לעת, אני בא היום כדי לנצל את הדוגמאות שלך ולבקש את עזרתך רבת העוצמה. עורר בי השראה עם התפטרותו לרצון האל שהייתה כה ראויה לערך עבורנו בעת ייסוריך הכואבים; תן לי את האומץ הזה, את הסבלנות ההרואית, את השתיקה האלוהית שכל הסובבים אותך נדהמו. הבטחת לחוטא גוסס שלידך להכניס אותו לגן העדן שלך: זהו חוטא חי אשר בדחיפות ובביטחון טוען את אותה טובה, שבלעדיה הגאולה שלך תהיה חסרת תועלת עבורו, שכן רק באמצעות מוות קדוש הישועה שלנו מובטחת.
מריה הקדושה, אם האלוהים, זה לא לשווא, לא זה לא לשווא, כי ביקשתי ממך, כל יום ואפילו כמה פעמים ביום, "להתפלל בשבילי חוטא עני." עד כמה שהאדיקות שלי הייתה חלשה במספר אינסופי של הזדמנויות בהאמרת המילים האלה, אי אפשר שלא להכיר בכך שהשגת לי חסדים רבים במהלך חיי: לכן אני חוזר בביטחון חדש: "התפלל עבורי, חוטא מסכן, עכשיו ושעת מותי".
המלאך השומר הטוב שלי, זה בעיקר ברגע מותי שיהיה צורך להכפיל את הטיפול צדקה שלקחת ממני במהלך החיים שלי, כי רק אז אני אהיה מסוגל לקצור את הפרי בצורה בטוחה. אני מבקש מהם היום מראש, ומעורר בך לשכוח את כל הבגידות שלי, את כל ההתנגדות שלי להשראות הקדושות שלך, לזכור רק את המשימה שקיבלת כדי להציג אותי לגן עדן.
ברוך יוסף הקדוש, שיש לו את האושר למות בזרועות ישו ומרים, ובכך הגיע להם להיות המגן והפטרון של הגוססים, אני קורא לך מראש לרגע שבו, בהיותי רק חצי מעצמי, ייתכן שלא אוכל לעשות זאת. כל כך מכובד לראות אותי מת.
וגם אתם, הפטרונים הנכבדים שלי, קדושים שאת שמם אני נושא או שיש לי מסירות מיוחדת, מבקשים את חסותכם את החסדים שאני צריך לעשות שימוש קדוש בשארית חיי שאלוהים משאיר אותי כך ששום דבר לא יפריע להגשמת רצוני למות קדוש.
ישו המתוק ביותר, אל תשפוט אותי, אלא מושיע! (חזור על בקשה אחרונה זו שלוש פעמים.)

(מתוך פלאי אלוהים בנשמות כור המצרף, מאת פר ג' רוסיניולי, של אגודת ישו)

le-petit-sacristain.blogspot.com/…-mort-composee-par-mgr-devie-eveque-de-belley.html