ewaboryk
111.1K

Pakistan: po raz pierwszy surowe wyroki dla muzułmanów za śmiertelne zlinczowanie chrześcijańskiej …

Data publikacji: 2016-12-03 09:00 Data aktualizacji: 2016-12-03 09:54:00 Pięciu muzułmanów, którzy uczestniczyli w linczu chrześcijańskiego małżeństwa: Shahzada Masiha i jego ciężarnej żony Shamy …More
Data publikacji: 2016-12-03 09:00
Data aktualizacji: 2016-12-03 09:54:00
Pięciu muzułmanów, którzy uczestniczyli w linczu chrześcijańskiego małżeństwa: Shahzada Masiha i jego ciężarnej żony Shamy – zostało skazanych na śmierć za morderstwo. To pierwsze tak surowe wyroki w Pakistanie za prześladowanie chrześcijan.
Mam nadzieję i życzę sobie tego, by decyzja ta posłużyła jako silny krok zapobiegawczy przed każdym takim zdarzeniem w przyszłości – mówił Sajid Ishaq, przewodniczący Pakistan Inter-faith League.
Pięciu mężczyzn skazanych na śmierć w pakistańskiej prowincji Pendżab odegrało kluczową rolę w zamordowaniu chrześcijańskiej pary w listopadzie 2014 r. Osiem innych osób uczestniczących w linczu otrzymało wyroki więzienia od dwóch do ośmiu lat.
Sędzia Chaudhry Muhammad Azam z Trybunału Antyterrorystycznego z Lahore orzekł wyroki 23 listopada. Skazani zostali obciążeni także grzywnami w łącznej wysokości 200 tys. rupii, to jest około 190 tys. dolarów.
Czwartego listopada 2014 r Shahzad …More
Croisade shares this
...
Matricaria
Może Asia Bibi doczeka się sprawiedliwości i wyjdzie na wolność,jej ofiara na pewno ma wielkie znaczenie dla przyszłości chrześcijan w tym kraju.Z przykrością trzeba zauważyć że w internecie grasuje wielu takich wściekniętych "pakistańczyków" którzy kamienują słowem jak cegłą i tylko szukają ofiar do codziennej rozrywki.To jest nikczemne zachowanie,nie uszanują nikogo a szczególną zemstę wywierają …More
Może Asia Bibi doczeka się sprawiedliwości i wyjdzie na wolność,jej ofiara na pewno ma wielkie znaczenie dla przyszłości chrześcijan w tym kraju.Z przykrością trzeba zauważyć że w internecie grasuje wielu takich wściekniętych "pakistańczyków" którzy kamienują słowem jak cegłą i tylko szukają ofiar do codziennej rozrywki.To jest nikczemne zachowanie,nie uszanują nikogo a szczególną zemstę wywierają na pasterzach Kościoła Katolickiego doszukując się złego w każdym słowie i czynie,w tej pasji ścigania dorównują bojownikom islamskim.