Clicks998
pl.news
3

Sarah do Gänsweina: "trzymam się swojej wersji"

Kardynał Robert Sarah napisał kolejne oświadczenie na Twitterze, potwierdzając, że rozmawiał z arcybiskupem Georgem Gänsweinem (14 stycznia).

Sarah pisze, że jego oświadczenie o tworzeniu książki o celibacie „pozostaje jedyną wersją przebiegu wydarzeń”.

Informuje, że rozmawiał z Fayardem (wydawcą), aby spełnić konkretne prośby Gänsweina, tj. usunąć imię i zdjęcie Benedykta z okładki.

Sarah stanowczo stwierdza – zaprzeczając Gänsweinowi – że Benedykt był świadomy planów dotyczących książki i rękopisów, w tym również okładki.

Nie ma powodu, by nie wierzyć Sarahowi.

Grafika: Robert Sarah © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsOsqlfcfsdk

Dziecko-A przed czym ty chcesz go ochronić żyję sobie spokojnie w luksusie bezpiecznie jak pączek w cukrze itd
Dziecko
Boże chroń Kardynała, chroń Papieża Benedykta.
wlowoj
W ciekawych czasach żyjemy... Atak na kard Sarah i publiczne nazywanie go kłamcą chyba przekreśla nadzieje na jego wybór na papieża. Przejrzałem kilka mediów katolickich - gość milczy, RM milczy, niedziela pomiędzy wieloma artykułami o Franciszku pisze też o książce, podając ostatnią wersję że współautorstwa nie będzie, choć B-XVI jest z pewnością współautorem. "Zamęt" to odpowiednie słowo. …More
W ciekawych czasach żyjemy... Atak na kard Sarah i publiczne nazywanie go kłamcą chyba przekreśla nadzieje na jego wybór na papieża. Przejrzałem kilka mediów katolickich - gość milczy, RM milczy, niedziela pomiędzy wieloma artykułami o Franciszku pisze też o książce, podając ostatnią wersję że współautorstwa nie będzie, choć B-XVI jest z pewnością współautorem. "Zamęt" to odpowiednie słowo. Nadszedł czas że są dwie strony, głoszące przeciwne opinie o kluczowych sprawach w Kościele i trzeba stanąć po którejś stronie, a pasterze milczą i czekają...