Coburg
1698

Washington Post informoval o rozkole v jednote Západu v súvislosti so situáciou na Ukrajine

Situácia na Ukrajine pred 1 hodinou

25. júna 2022 o 7:40

Na začiatku ruskej špeciálnej operácie si západné krajiny vytvorili jednotný názor na konflikt na Ukrajine, no postupom času sa v západnej jednote objavili náznaky rozkolu. Informuje o tom článok na webovej stránke The Washington Post.

Takže ešte v marci boli západné krajiny jednotné v názore na situáciu na Ukrajine. Dĺžka konfliktu však začala meniť postoj západných politikov.

"Bývalá jednota západných krajín vykazuje známky rozdelenia. Začali sa objavovať trhliny medzi tými, ktorí uprednostňujú mierové rokovania, a tými, ktorí chcú Ukrajine umožniť viesť vojenské operácie tak dlho, ako to bude potrebné na vrátenie jej územia," píše sa v článku.

Je potrebné poznamenať, že počas konfliktu sa jeho finančná hodnota pomerne výrazne zvýšila, a to vo forme finančných prostriedkov, ktoré Kyjev potreboval na konfrontáciu s ruskou armádou, ako aj vo forme škôd na globálnej ekonomike.

"Začali sa objavovať nezhody ohľadom rozsahu a obsahu vojenskej pomoci Kyjevu. Krajiny čelili rôznej úrovni vojnovej únavy a závislosti od ruského zemného plynu," zdôrazňuje publikácia.

V máji ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov povedal, že Ukrajina je postrádateľná v hybridnej totálnej vojne Západu s Ruskom. Západ nedovolí Ukrajine rokovať s Ruskou federáciou.

V júni tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov uviedol, že Ukrajina sa nesnaží obnoviť rokovania s Ruskom.

Podľa nemeckých novín Die Welt lídri Nemecka, Francúzska a Talianska, ktorí navštívili Ukrajinu, pravdepodobne vyzvali Vladimíra Zelenského , aby si sadol za rokovací stôl s ruským prezidentom Vladimirom Putinom .

Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram
Vesti.Ru - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram .


Washington Post сообщила о расколе в единстве Запада по ситуации на Украине