Clicks7
tr.news

İstem Dışı İtiraf: Curia Piskoposuna Göre II. Vatikan Konsili'nin Yolları "İntihardır"

Koronavirüs sokağa çıkma yasağı sırasında, Piskoposlar Sinodu'nun yeni Genel Sekreteri olan eşcinsel yanlısı Piskopos Mario Grech, Üçüncü Sınıf Protestanlığı keşfetti.

LaCiviltaCattolica.com sitesine verdiği demeçte (14 Ekim), rahiplerin etrafında toplanmayı bırakmamız gerektiğini, bunun yerine gönüllülük esaslı hizmetler ve Tanrı'yı deneyimlemek için ayinlerden başka "yollar" düşünmemiz gerektiğini söyledi. İkisi hakkında çok az bilgisi olmasına rağmen dua ve İncil'den de bahsetti.

Grech sözde Protestan modası geçmişler konusunda o kadar heyecanlı ki, onları "yeni bir Kilise bilimi, hatta belki de yeni bir teoloji ve yeni bir hizmet" olarak adlandırıyor.

Ona göre, virüsten sonra "şimdiye kadar uyguladığımız pastoral modellerin aynısına" dönmek "intihar"dan başka bir şey olmayacak. İkinci Vatikan Pastoral Konsili'nin yöntemlerini daha güçlü bir şekilde kınayamazdı, ama Kayafa gibi "bunu kendiğinden söylemedi" (Bkz: Yuhanna 11:51).

Grech, "kutsallığı sokağa yansıtmak" ve "hastane koğuşlarını başka 'katedrallere' dönüştürmek" istiyor - hayalperest din adamlarından gelen olağan sıcak hava.

İnananların Komünyon alamamaktan ve cenaze törenlerini kilisede kutlayamamaktan şikâyet ederken, pek çok kişinin Tanrı ve komşuyla nasıl barışılacağı, Tanrı Sözü'nü nasıl dinleyeceği ve kutlayacağı ve hizmet hayatının nasıl yaşanacağı konusunda endişelenmemesini "tuhaf" buluyor.

Başka bir deyişle: Grech'e göre, para toplama tabağı aracılığıyla - Grech de dâhil olmak üzere - çürümüş din adamlarını finanse eden Katolikler ikiyüzlülerdir.

#newsNgnpzyqilx