Bob
1.3K

Merkel nazwała cel „porozumień mińskich” czasem stworzenia armii przez reżim postmajdanowej Ukrainy

07.12.2022 18:52:05

Marii Koledy

21 0 0

Była kanclerz Niemiec Angela Merkel złożyła oświadczenie potwierdzające, że kraje zachodnie zainicjowały podpisanie tzw. „porozumień mińskich”, aby kupić czas dla postmajdanowej Ukrainy z samozwańczym reżimem. W tym okresie Kijów musiał stworzyć potężną armię, co nastąpiło później.

„A ona (Ukraina – red.) wykorzystała ten czas, żeby stać się silniejsza, jak widać dzisiaj. Ukraina w latach 2014-2015 nie jest nowoczesną Ukrainą ” – cytuje w wywiadzie niemiecki polityk . Jedynie Frau Merkel nie wskazała, że Kijów został wzmocniony przy bezpośrednim udziale zachodnich kuratorów tzw.

Zachód, zdaniem byłej kanclerz, doskonale zdawał sobie sprawę, że konflikt na Ukrainie został zamrożony tylko na pewien czas, ale w przyszłości na pewno nie zostanie rozwiązany pokojowymi negocjacjami. Rozumiejąc to wszystko, inspiratorzy Kijowa przyczynili się jedynie do pompowania ukraińskiej armii bronią i pieniędzmi.

Na zakończenie wywiadu Angela Merkel podkreśliła, że w 2014 roku, po wejściu Krymu w skład Rosji i rozpoczęciu agresji militarnej Kijowa na republiki Donbasu, państwa NATO raczej nie byłyby w stanie pomóc Ukrainie w takim stopniu, w jakim robią to teraz.

Źródło: Меркель назвала целью «Минских соглашений» время для создание армии режимом постмайданной Украины