pl.news
43510.4K

Benedykt XVI nie żyje

Papież Benedykt XVI nie żyje. Pokój jego duszy. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej o godzinie 9:34 w sobotę obwieściło, że Benedykt XVI zmarł w swojej rezydencji na terenie Klasztoru Mater Ecclesiae. …More
Papież Benedykt XVI nie żyje. Pokój jego duszy.
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej o godzinie 9:34 w sobotę obwieściło, że Benedykt XVI zmarł w swojej rezydencji na terenie Klasztoru Mater Ecclesiae.
"Pogrążony w żałobie donoszę, że Emerytowany Papież, Benedykt XVI, zmarł dzisiaj o godzinie 9:34 w Klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu. Szczegółowe informacje zostaną podane tak szybko, jak to możliwe. Rankiem 2 stycznia 2023 ciało Emerytowanego Papieża zostanie wystawione w Bazylice Św. Piotra, aby wierni mogli się pożegnać".
In paradisum deducant te angeli
#newsGwzwvuzfot
NOWAERA
Co by nie mówić, teraz został jeden...
woj_tek shares this
512
🙏 🥺+++ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...
Benedykt XVI nie żyje
By Cię Chronić
On już nie musi żyć w tym chorym świecie..
baran katolicki
By Cię Chronić Co Ty bredzisz człowieku? Po pierwsze dusza czyli życie Józefa Ratzingera choć ma swój stwórczy początek to nie jest zakończona wraz z cielesną śmiercią. Każdy ochrzczony Katolik ma duszę nieśmiertelną a to znaczy, że jego życie nie kończy się na tym "Łez padole". Josef Ratzinger po odejściu z tego świata nie pozostawia pustki po sobie. Jest jak najbardziej obecny razem z nami w …More
By Cię Chronić Co Ty bredzisz człowieku? Po pierwsze dusza czyli życie Józefa Ratzingera choć ma swój stwórczy początek to nie jest zakończona wraz z cielesną śmiercią. Każdy ochrzczony Katolik ma duszę nieśmiertelną a to znaczy, że jego życie nie kończy się na tym "Łez padole". Josef Ratzinger po odejściu z tego świata nie pozostawia pustki po sobie. Jest jak najbardziej obecny razem z nami w naszej katolickiej pamięci. Kościół Katolicki to wspólnota wszystkich Świętych. Kościół Katolicki jest obecny zarówno na ziemi jak i w czyśćcu i w niebie. To jest jeden, święty, apostolski Kościół katolicki. Śmierć cielesna nie jest ucieczką z tego świata lecz pozostanie w tym świecie w formie/duszy/ swojej duchowości. Moim zdanie duch Josefa Ratzingera pozostanie wiecznie żywy pośród nas na tyle ile jest duchem Jezusa Chrystusa Pana naszego i Boga. To, że ten świat jest chory z urojenia nie znaczy, że po śmierci cielesnej przestajemy istnieć na tym świecie.
By Cię Chronić
@baran katolicki i po co te epitety? Nieśmiertelność duszy nie wyklucza faktu, że papież Benedykt już nie żyje na tym świecie tak jak my. Żywi będą zazdrościć umarłym i to się powoli zaczyna.
baran katolicki
By Cię Chronić Zobacz co Święta Tereska od Dzieciątka Jezus mówiła przed swoją śmiercią. "Z tamtej strony będę mogła o wiele więcej dla was uczynić" . Czy zdajesz sobie sprawę z mocy wstawienniczej dusz czyścowych, które pokrzepione nasza modlitwą wspomagają nas swoim wstawiennictwem u Jezusa Chrystusa? Ależ Benedyk XVI jak najbardziej żyje na tym świecie pomimo, że umarł. Wystarczy podstawowy …More
By Cię Chronić Zobacz co Święta Tereska od Dzieciątka Jezus mówiła przed swoją śmiercią. "Z tamtej strony będę mogła o wiele więcej dla was uczynić" . Czy zdajesz sobie sprawę z mocy wstawienniczej dusz czyścowych, które pokrzepione nasza modlitwą wspomagają nas swoim wstawiennictwem u Jezusa Chrystusa? Ależ Benedyk XVI jak najbardziej żyje na tym świecie pomimo, że umarł. Wystarczy podstawowy kurs adoracji Najświętszego Sakramentu aby to zrozumieć jak na leży. Dogmat o świętych obcowaniu jest tutaj podstawą katolickiej Wiary.
By Cię Chronić
@baran katolicki ja nie mówię o wstawiennictwie dusz czyśćcowych, ani o świętych obcowaniu, tylko o tym, że papież Benedykt nie musi już żyć w tym świecie tak jak my, którzy pozostajemy tu w ciele. Szkoda, że nie powie Pan po prostu "przepraszam, źle zrozumiałem", tylko ciągnie Pan wątek, który niewiele ma wspólnego z tym, o czym ja piszę ;) To mój ostatni komentarz w tej dyskusji. Pozdrawiam :)
baran katolicki
By Cię Chronić Śmierć cielesna w rozumieniu świętej i apostolskiej Wiary katolickiej nie jest brakiem życia. O konkretnym życiu stanowi konkretna dusza jako stworzona forma substancjalna. Świadomy swojej katolickiej Wiary Katolik nigdy nie powie o zmarłym , że "nie żyje" bo kiedy to czyni to neguje święty Dogmat o nieśmiertelności człowieczej duszy. Dziwię się, że nawet wysoko wyszkoleni Katolicy …More
By Cię Chronić Śmierć cielesna w rozumieniu świętej i apostolskiej Wiary katolickiej nie jest brakiem życia. O konkretnym życiu stanowi konkretna dusza jako stworzona forma substancjalna. Świadomy swojej katolickiej Wiary Katolik nigdy nie powie o zmarłym , że "nie żyje" bo kiedy to czyni to neguje święty Dogmat o nieśmiertelności człowieczej duszy. Dziwię się, że nawet wysoko wyszkoleni Katolicy popełniają takie gafy utożsamiając cielesną śmierć z nie życiem. Nie tylko panu zwracam na to uwagę ale dzisiaj bynajmniej kilka krotnie o tym wspominałem tutaj na glorii tv. Zdaję sobie sprawę z populistycznego wyrazu cielesnej śmierci sugerującej nie byt duszy a tym samym zaprzeczającej jej naturalna nieśmiertelność. Przepraszać nie mam za co. 😉
Sługa Prawdy
Święty BenedykcieXVI wstawiając się za nami w niebie😭😭😭
piotr2019
Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie,
a swiatlosc wiekuista , niechaj mu swieci.
Niech odpoczywa w Pokoju wiecznym. Amen
Maria Joanna od ANIOŁÓW
Pan Bóg ma nad wszystkim kontrolę, tylko ludzie szukają ciągle sensacji...zamiast się modlić
Rafał Rafał
Odszedł Ten który podtrzymywał Kościół, teraz wejdzie ochyda spustoszenia
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
Ty powinieneś się nazywać Rafał Klepacki !
slawomira1812 shares this
46
Walczyć o prawdę
Benedykt XVI wyraził życzenie, aby jego ciało pochowano w Grotach Watykańskich, tak jak poprzednich papieży. To dla nas optymistyczne, że umierał ze świadomością, że jest papieżem.
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
......" papieżem " , ale posoboorowym -modernistą -według dyrektyw masonerii światowej . Ostatnim prawdziwym papieżem był Pius XII-sty .
antoni ptak
Prosimy, pomóż światu pokonać zło
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Święty Papieżu Benedykcie, módl się za nami i kieruj łodzią Piotrową z Nieba, bo nie mamy Papieża 😭 Jesteśmy osieroceni... Co teraz z nami będzie?
baran katolicki
Przenajświętszy Sakrament nadal pozostaje z nami i blisko nas. Codzienna adoracja pozwoli zachować katolicką wiarę w nadchodzącym 2023 roku. Benedyk XVI tylko umarł aby w pełni żyć.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Niedługo już nie będzie nawet Najświętszego Sakramentu, a do Kościoła wejdzie ohyda spustoszenia.
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
Ohyda spustoszenia trwa już od czasu 1962 roku -satanistyczno -masońskiego Soboru Watykańskiego II-go !
baran katolicki
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA Przenajświętszy Sakrament tak długo pozostanie z nami dopóty dopóki będą chętni do adoracji Pana Jezusa realnie i rzeczywiście OBECNEGO pośród nas. Na nadchodzące czasy tylko tam mamy bezpieczny schron. Tam uciekać się nam trzeba.
Melchior Baltazar Kacperski
Sw Piotr teraz kieruje
Violetta Jadwiga Makuch shares this
2206
baran katolicki
Benedykt XVI umarł i nadal żyje. Reklamując protestancką bzdurę jakoby śmierć cielesna pozbawiała życia jest nieporozumieniem. Autor umieszczając taki tytuł swego artykułu sam skazuje się na nie katolickie rozumowanie.
Izabela Sylwia
Ciało ludzkie na skutek grzechu pierworodnego ulega śmierci i rozkładowi, dusza ludzka po cielesnej śmierci idzie na Sąd Boży, a potem do jednego z trzech miejsc: piekło, czyściec lub Niebo.
Karolin Mari
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki, niech spoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Josephi
Odszedł autorytet wiary i świadek Chrystusa, który szczególnie czcił postać św Józefa.
Módlmy się są Jego duszę!
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
' autorytet " posoborowego -modernisty pełzającego programem iluminackim i odejściem od Tradycji !
jozef70
A ja smutny nie jestem. Teraz mogę bezpośrednio zwracać się do Niego i prosić o wstawiennictwo i wiem, że mnie usłyszy… czy to w czyśćcu czy to w Niebie - mam orędownika
Walczyć o prawdę
W credo wyznajemy wiarę w ,,świętych obcowanie,, którzy wstawiają się z nami.
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
.......obyś nie modlił się do piekieł !
jozef70
Obyś nie musiał się osobiście przekonać, że tam go nie ma
Izabela Sylwia
Myślę, zamiast krytyki nieżyjącego już papieża, która miała miejsce też w dniu jego śmierci, lepiej przysłużyć mu się modlitwą za niego.
Izabela Sylwia
Żaden papież, począwszy od Pierwszego Papieża Piotra nie był IDEALNY
Dwa Serca Maryja Jezus
Nasz kochany Papież odszedł do Pana. Łączmy się w smutku, bo wraz z jego odejściem wchodzimy w okres wielkich zmian zarówno w kościele, w polityce i w świecie. Niech Dobry Bóg pozwoli Benedyktowi, już od Siebie kierować kościołem i wraz z Świętym Piotrem, niech będzie naszą ostoją w walce z siłami zła, które będą usiłowały odciągnąć nas od prawdziwego Misterium Kościoła Katolickiego. Święty …More
Nasz kochany Papież odszedł do Pana. Łączmy się w smutku, bo wraz z jego odejściem wchodzimy w okres wielkich zmian zarówno w kościele, w polityce i w świecie. Niech Dobry Bóg pozwoli Benedyktowi, już od Siebie kierować kościołem i wraz z Świętym Piotrem, niech będzie naszą ostoją w walce z siłami zła, które będą usiłowały odciągnąć nas od prawdziwego Misterium Kościoła Katolickiego. Święty Benedykcie 16 ostatni papieżu módl się za nami, byśmy nie ulegli zwiedzeniu, które już w 2023 roku wyleje się na ziemie by zwieść nawet Wybranych.
--rN-- shares this
66