ewaboryk
61.2K

Profanacje, przemoc słowna, ataki fizyczne. Nienawiść wobec chrześcijan dotyka także Polski!

Zdjęcie ilustracyjne. fot. pixabay.com

W Polsce dochodzi w ostatnich latach do licznych przypadków agresji oraz nienawiści wobec chrześcijan oraz do różnych form ich dyskryminowania. Na zaproszenie rządowego Zespołu ds. przeciwdziałania dyskryminacji Rady Działalności Pożytku Publicznego eksperci Ordo Iuris – Karina Walinowicz i dr Marcin Olszówka – przedstawili raport i badania na ten temat. Posiedzenie miało miejsce w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Karina Walinowicz, koordynator Centrum Monitoringu Wolności Religijnej i Wolności Sumienia Instytutu, zaprezentowała coroczne raporty o przestępstwach z nienawiści wobec chrześcijan w Polsce, składane przez Ordo Iuris do OBWE (Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie). Organizacja ta co roku wydaje zbiorczy raport o skali zjawiska przestępstw z nienawiści w Europie wobec różnych grup społecznych, w tym religijnych.

Zjawisko tzw. przestępstw z nienawiści mimo, że nie istnieje jego uniwersalna i legalna definicja, staje się tematem coraz częściej podejmowanym w debacie naukowej i społecznej. Na potrzeby stworzenia międzynarodowego raportu przyjęto, że za przestępstwa z nienawiści zostaną uznane akty spełniające znamiona czynów zabronionych przez ustawę karną poszczególnych państw, popełnione w wyniku uprzedzeń, niechęci czy wrogości ze względu na posiadaną przez ofiarę cechę chronioną. Z raportu OBWE wynika, że w Polsce w 2016 doszło do 19 tego typu aktów skierowanych w stosunku do chrześcijan, z czego 17 zgłoszonych zostało przez Instytut Ordo Iuris. W skali Europy liczbę wrogich incydentów oszacowano natomiast na 509, co stanowi jednocześnie wzrost o 8 proc. względem roku poprzedniego. W kwietniu tego roku Ordo Iuris złożył kolejny raport cząstkowy do OBWE, która w listopadzie wyda sprawozdanie za rok 2017.

Z kolei dr Marcin Olszówka, współredaktor wydanej na początku 2018 r. książki pt. „Wolność religijna. Wybrane Zagadnienia”, przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC dotyczących skali i form dyskryminacji i nierównego traktowania katolików w Polsce w latach 2012-2014.

Z danych nadesłanych z prawie 9200 parafii katolickich w Polsce wynika, że aż w 1118 parafiach duchowni doświadczyli aktów przemocy lub nierównego traktowania. W ogromnej większości (77,8 proc.) była to przemoc słowna, ale zdarzała się również przemoc fizyczna oraz kradzieże i akty wandalizmu (łącznie 5,2 proc.). W 358 parafiach wierni informowali proboszcza o przypadkach ich nierównego traktowania lub aktach agresji. W ponad połowie przypadków była to przemoc słowna, w co trzecim – dyskryminacja w miejscu pracy, szkole, na uczelni. Z badań ISKK wynika także, że w 959 parafiach dokonano aktów profanacji. Dotyczyły one zarówno budynków kościołów (w tym włamań), jak i krzyży, kaplic, figurek oraz nagrobków na cmentarzach. Co czwarty przypadek profanacji łączył się ze zniszczeniem obiektu. Oprócz tego jako tego typu akty odnotowano 28 podpaleń oraz 40 bluźnierczych napisów.

W podsumowaniu swego wystąpienia na posiedzeniu Zespołu, dr Olszówka zauważył, że wyróżnić można kilka obszarów manifestowania niechęci czy nienawiści do chrześcijan, szczególnie katolików: od aktów wandalizmu i profanacji, przez zakłócanie nabożeństw, agresję słowną skierowaną bezpośrednio wobec duchownych i wiernych świeckich, rugowanie symboli religijnych z przestrzeni publicznej, bezprawne uniemożliwianie odmawiania modlitwy w placówkach oświatowych, pobłażliwy stosunek prokuratury i sądów wobec sprawców znieważenia przedmiotów czci religijnej (szczególnie jeśli mienią się artystami), internetowe obrazy, grafiki i memy w sposób wulgarny szydzące z chrześcijan i ich symboli religijnych, po środki masowego przekazu, które w bardzo subtelny i wyrachowany sposób, poprzez selekcję informacji czy dobór odpowiedniej narracji, wytwarzają aurę przyzwolenia na chrystofobię i dyskryminowanie katolików.

Zjawisko chrystofobii i jego skala w Polsce wymagają dalszych analiz i wypracowania efektywnych metod przeciwdziałania, jak np. bardziej skutecznego egzekwowania przepisów prawa kryminalizujących znieważenie przedmiotów czci religijnej (obrazę uczuć religijnych). W trakcie dyskusji członkowie Zespołu zwrócili uwagę na konieczność zdiagnozowania sposobu, w jaki polskie media odnoszą się do coraz bardziej narastającej i widocznej wrogości wobec chrześcijan oraz chrześcijaństwa. Byli też bardzo dociekliwi co do metodologii i szczegółowych wyników badań przeprowadzonych przez ISKK – relacjonuje przebieg posiedzenia dr Olszówka.

Na zakończenie posiedzenia członkowie Zespołu wyrazili nadzieję, że problemem dyskryminacji i wrogości wobec chrześcijan w Polsce będzie zajmować się także Rada Działalności Pożytku Publicznego nowej kadencji.

Źródło: Ordo Iuris

Read more: www.pch24.pl/profanacje--prz…
predex
Zobaczcie jak ta banda oszołomów masońskich domaga sie oczyszczenia kościoła z sodomitów i agentów ale cicho sza o innych śreodowiskach,
a może trzeba oczyścić także środowisko nauczycieli akademickich, nauczycieli, pedagogów, sędziów adwokatów, lekarzy,artystów, celebrytów,prokuratorów, policji, wojska.
Nie trylko koscioła
co za szatańska uczciwość tych zasrancen.
Kan man singen kan man …More
Zobaczcie jak ta banda oszołomów masońskich domaga sie oczyszczenia kościoła z sodomitów i agentów ale cicho sza o innych śreodowiskach,

a może trzeba oczyścić także środowisko nauczycieli akademickich, nauczycieli, pedagogów, sędziów adwokatów, lekarzy,artystów, celebrytów,prokuratorów, policji, wojska.

Nie trylko koscioła

co za szatańska uczciwość tych zasrancen.
Kan man singen kan man tanzen aber nicht mit den zasrancen

cha cha cha

tu z Radziem sie zgadzamy, ale radziu proszę nie wstawiaj juz tej baby jagi, masz tyle przykładów polskich , po co ci ta babula z austrii, nie lepiej Gitrzwałd czy oredzia na czasy osatateczne od X Piotra, czepiłeś sie babuli co wywołuje duchy dusz czyśćcowych.
Radek33
Jeżeli ktokolwiek,czy to praktykujący katolik czy niewierzący twierdzi,że film "Kler" bedzie miał jakiekolwiek pozytywne działanie oczyszczające Kościół ,czy też będzie rewolucją w Kościele i był nakręcony nie jako atak na Kościół Święty ale by pokazać jego choroby i że powstał aby wstrząsnać Kościołem dla odnowy,to jest zwykłym szatańskim,perfidnym i obłudnym kłamcą
predex
sory pomyłka ze szczepieniami
predex
Wnioski
Jak widać z powyższych przykładów, szczepionki ponoszą porażki w zapobieganiu chorobom i to aż nadto często. Istnieje wiele innych przykładów, których nie przytoczyłem.
Jeśli chcesz znaleźć więcej to mam dla ciebie wskazówkę. Otwórz przeglądarkę, przejdź do google.com i wyszukaj słowa “zaszczepieni na (x)/previously immunized for (x)” lub „epidemia (x) w szkole/breakthrough (x) in …More
Wnioski
Jak widać z powyższych przykładów, szczepionki ponoszą porażki w zapobieganiu chorobom i to aż nadto często. Istnieje wiele innych przykładów, których nie przytoczyłem.
Jeśli chcesz znaleźć więcej to mam dla ciebie wskazówkę. Otwórz przeglądarkę, przejdź do google.com i wyszukaj słowa “zaszczepieni na (x)/previously immunized for (x)” lub „epidemia (x) w szkole/breakthrough (x) in school.” Oczywiście w miejsce X wpisz chorobę którą można „zapobiegać dzięki szczepieniom” jak na przykład krztusiec, odra czy ospa wietrzna itp.
Jako rodzic, ufasz lekarzom w dostarczaniu dokładnych informacji. Kiedy lekarze mówią, że szczepionki działają i są skuteczne, to skąd oni czerpią te informacje?
Ważniejszym pytaniem wydaje się być to, dlaczego o szczepionkowych porażkach nie dowiadujemy się z mediów głównego nurtu? Prawdopodobną odpowiedzią będzie to, że organizacje, które naprawdę potrzebują ochrony przed prawdą to członkowie Wielkiej Farmacji – i nie sądzę, że istnieje szczepionka na tą przypadłość (chociaż mogą próbować taką utworzyć).
Jeśli znajdziesz inne przykłady, dołącz je w komentarzu poniżej (z linkiem do PubMed lub bezpośrednio do czasopisma medycznego), aby inni rodzice mogli o nich przeczytać.
Autor: Jeffry John Aufderheide
Na podstawie: vactruth.com/…/17-examples-of-…
Zobacz na:

szczepienia.wybudzeni.com/…/szczepionkowa-p…
asia7
To hańba, żeby za nasze pieniądze ateiści obrażali nas i nasz Kościół!
Radek33
Po wyświetleniu bluźnierczego "Kleru" te przypadki jeszcze bardziej wzrosną,u mnie w parafii zaprzestano rok temu zapowiadanie kolendy,bo coraz częściej atakowano ministrantów,do tego już dochodzi w Królestwie Matki Bożej,a będzie dużo gorzej,być może aż do zatriumfowania Niepokalanego Serca Maryi.To wszystko zapowiedział nasz Pan,nie bójmy się i wytrwajmy,choć będzie bardzo ciężko.Jesli my z …More
Po wyświetleniu bluźnierczego "Kleru" te przypadki jeszcze bardziej wzrosną,u mnie w parafii zaprzestano rok temu zapowiadanie kolendy,bo coraz częściej atakowano ministrantów,do tego już dochodzi w Królestwie Matki Bożej,a będzie dużo gorzej,być może aż do zatriumfowania Niepokalanego Serca Maryi.To wszystko zapowiedział nasz Pan,nie bójmy się i wytrwajmy,choć będzie bardzo ciężko.Jesli my z Bogiem to któż przeciwko nam?