Clicks16
lv.news

Argentīnas arhibīskaps: Mise tika pārvērsta par "bērnu ballīti"

Oriģinālā latīņu mise, ko viņš sauc par “svētāko katolicisma rituālu”, ir “manipulēta”, 77 gadus vecais atvaļinātais arhibīskaps Hektors Aguers, raksta “InfoCatolica” (23. jūnijs).

Īpaši sakrālajā mūzikā tika ieviesta improvizācija un atcelts skaistums, Aguers skaidro: "Ir uzspiesti tādi žesti un izturēšanās kā kliegšana, aplausi un dejas, kas ir pilnīgi sveši svētajiem svētkiem."

Francisks atlaida Agueru desmit dienas pēc tam, kad viņš bija sasniedzis pensijas vecumu, aizstājot viņu ar Franciska spoku autoru un skūpstīšanās ekspertu Viktoru Manuelu Fernandezu.

Augers ir personīgi dzirdējis kolēģus bīskapus sakām, ka “vairs nav atšķirības starp svēto un neprātīgo” un “ka viņi ir gandarīti par šo attīstību”

“Novus-Ordo euharistijas kā brālīgas saiešanas vienpusējā izpratne ir aizklājusi tās upurēšanas raksturu,” raksta Aguers.

Viņš ievēro, ka mise dažkārt kļūst par “izrādi vai mazu bērnu ballīti”, tādējādi “ticība tiek ievietota iekavās un atsauce uz Dievu tiek aizstāta ar citu centrālo nozīmi un cilvēka pārākumu”.

Attēls: Hector Aguer, © wikicommons, CC BY-SA, #newsCcurlwcgwd