ľubica
1234K
ľubica
Slovensko na tom bude dobre / energie/ – Dušan Doliak
youtube.com/watch?v=YtU5Gte1BoE
One more comment from ľubica
ľubica
Ruženec zaopatrenia /teraz no viac v ťažkých časoch hladu a biedy/
TerezaK
Hlavně důvěrou v BOHA, ŽE ON VŠECHNO PŘECE O NÁS VÍ, "U vás však jsou spočítány i všechny vlasy na hlavě." (Mt 10)
TerezaK
Co se týká úplně malých dětí, tak sušená mléka, ale kojenci bývají často háklivý i na nějakou nepatrnou složku v mléku a mohou mýt hrozně bolestivé koliky. Takže děti asi budou vzaty ... Bohem nebo přeneseny do útulků ........................................?????????? (nebo živeny Bohem, Nebem....?)
Hejhou
pěkné
Zuz S
Rakusania sa pripravuju youtube.com/watch?v=mHWcOQ_7Y-U
dominikguzman
Zábavné na tom je, že tlačia na bezhotovostnú spoločnosť, keď vypadne prúd, tak ako bude fungovať internet, aby človek platil kartou, prevodmi a pod? Ha? Mudrlanti. Zelené energie, to akurát pekne znie. Kúpiť si prenosný solárny panel (okolo 100W a viac, nie maličké 5W) je fajn, keď si človek vyrazí v lete na dlhšie do prírody, inakšie to je na figu. Sawyer filter nie je dobrý, keď ide o …More
Zábavné na tom je, že tlačia na bezhotovostnú spoločnosť, keď vypadne prúd, tak ako bude fungovať internet, aby človek platil kartou, prevodmi a pod? Ha? Mudrlanti. Zelené energie, to akurát pekne znie. Kúpiť si prenosný solárny panel (okolo 100W a viac, nie maličké 5W) je fajn, keď si človek vyrazí v lete na dlhšie do prírody, inakšie to je na figu. Sawyer filter nie je dobrý, keď ide o chemické znečistenie, ale už vyrába aj také filtre, do mesta, keby bola voda chemicky znečistená. Čístú priehľadnú vodu človek tiež môže vyčistiť UV svetlom, napríklad cez Steripen. Olej by som neodporúčal dlho skladovať, než je záručná doba, potom si človek fakt môže veľmi poškodiť. S tou trávou to je dosť hlúposť, obsahuje veľa celulózy, ktorú telo nedokáže stráviť a nejaké bylinky a pod. sú energeticky o ničom, to akurát na dochutenie jedla a doplnenie nejakých vitamínov a minerálov v tele. Človek z toho nemôže fungovať. To už je lepšia rada aj chovať doma svrčky alebo kobylky a lúčne koníky na jedlo. Americká armáda sa snažila vyvinúť nejaké tablety, aby človek dokázal stráviť celulózu, ale márne. Zabudol tam povedať nejaký proteinový prášok alebo gainer. Dnes už je na trhu aj práškové maslo, syr, vaječné bielky už dávno sú, nič nové. Pri blackoute určite sviečky alebo chemické tyčinky svietiace, ktoré sa zvyknú používať na diskotékach a koncertoch, pre svetlo, pri nich nehrozí, že vám podpália dom. Pri krátkodobom výpadku si môžete zadovážiť nabíjaciu stanicu, alebo lacnejšiu alternatívu nejakú trakčnú batériu a invertor najmenej 600 W, nižšie by som určite nešiel. Kto by chcel, mohol by si tiež zadovážiť prenosný skladací solárny panel, ale nie je to lacné a v našich podmienkach, keď v zime je väčšinou zamračené a málo svetla, vám to nepomôže, ale cez leto, keby vypadol prúd, potom by to bolo vždy lepšie ako nič. Samozrejme k tomu je dobré mať tú nabíjaciu stanicu alebo trakčnú batériu.
Miroslav Bielik
Neviete čo odstráni dusičnany v studni? Ďakujem
dominikguzman
Pozrite si stránku cistavoda.sk, máte tam rôzne filtre aj poradenstvo. Dusičnany zrejme jedine cez filter nejaký.
dominikguzman
Miroslav Bielik
Ďakujem vám. Takže dusičnany nezachytí ani Lifestraw?
dominikguzman
Lifestraw určite na dusičnany nepoužívajte, tento filter je ako mnohé iné filtre dobrý len na filtrovanie baktérií a parazitov z vody. Preto napriek tomu, že človek má nejaký filter, musí si vedieť dobre vybrať zdroj vody. Filtre, ktoré dokážu filtrovať aj chemické látky a dusičnany sú väčšinou ešte drahšie, než tie obyčajné.
dominikguzman
Keď chcete nejaký prenosný filter, ktorý vám odstráni z vody aj chemikálie a ťažké kovy, tak Sawyer S3, ale ten tiež nie je lacný, prípadne, ak už máte Sawyer micro squeeze, stačí kúpiť filtrovaciu fľašu S3. Na stránke cistavoda mali kedysi aj cestovný ruský filter, ktorý vedel odstraňovať chemikálie za cca 12 eur, ale manipulácia bola o čosi náročnejšia s ním. Už ho však nemajú v ponuke …More
Keď chcete nejaký prenosný filter, ktorý vám odstráni z vody aj chemikálie a ťažké kovy, tak Sawyer S3, ale ten tiež nie je lacný, prípadne, ak už máte Sawyer micro squeeze, stačí kúpiť filtrovaciu fľašu S3. Na stránke cistavoda mali kedysi aj cestovný ruský filter, ktorý vedel odstraňovať chemikálie za cca 12 eur, ale manipulácia bola o čosi náročnejšia s ním. Už ho však nemajú v ponuke ako pozerám.
One more comment from dominikguzman
dominikguzman
Ešte vám tu pridám jednu alternatívu, je to relatívne novinka na slovenskom trhu, filtre Quell Nomad na quell.sk, síce neodstraňujú dusičnany, ale odstraňuje lieky, chlór a má ničiť aj vírusy. Cena filtra je relatívne lacná, lebo počítal by som s ním tak na filtráciu maximálne sto náplní fľaše, ktorú si k nim treba kúpiť. Manipulácia je jednoduchá, ale tak max. 50 litrov vody, keď je …More
Ešte vám tu pridám jednu alternatívu, je to relatívne novinka na slovenskom trhu, filtre Quell Nomad na quell.sk, síce neodstraňujú dusičnany, ale odstraňuje lieky, chlór a má ničiť aj vírusy. Cena filtra je relatívne lacná, lebo počítal by som s ním tak na filtráciu maximálne sto náplní fľaše, ktorú si k nim treba kúpiť. Manipulácia je jednoduchá, ale tak max. 50 litrov vody, keď je znečistená a pochybného zdroja. Ale toto už nie je o vašom probléme. Skôr, pre prípad, že sa niečo prihodí, aby človek mal aspoň nejaký filter, čo nefiltruje len baktérie a parazity.
Zuz S
Vacsina ludi pochopi, az ked sa aj tato "konspiracia" stane realitou. Varovat mozno len tych, ktori su ochotni vnimat.
Peter(skala)
vidno, že sa vyznáááááá 😊
Martin - Patrón Svätý Malachiáš
To všetko bude umelo naschvál plánované aj na vybudovanie NWO, ale či aj slnko v tom niečo bude hrať tak ťažko povedať lebo aj on sa poslednú dobu čudné chová.
imeteo.sk/…u-rastie-nova-skrvna-erupcia-moze-ovplyvnit-aj-nas
Marieta Ria
Tiež som to dnes zachytila - toto info - no mám dojem, že skôr poslúži ako zdôvodnenie plánovaného výpadku