Radek33
43.6K

Msza Święta Trydencka to ogromne bogactwo duchowe, piękno,wyrazistość i zbliżenie do Boga

Msza Święta trydencka, Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim czy ostatnio nadzwyczajna forma rytu rzymskiego – to tylko kilka określeń, jakie nadawane …
fartuszniak leszek
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !
nieudany26 napisałeś: "Każde słowo innego człowieka to jad węża."
Nie zawsze tak jest, spróbuję odnieść się do tych słów.
Najważniejsze jest, by zasłużyć na akceptację Boga, przestrzegając Boże przykazania zawarte w Piśmie Świętym. Akceptacja ludzka jest zmienna i nietrwała.
Cytat z Pisma Świętego:
Św Marka 8:35-37
"Bo kto chce zachować swoje życie, …More
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus !
nieudany26 napisałeś: "Każde słowo innego człowieka to jad węża."
Nie zawsze tak jest, spróbuję odnieść się do tych słów.
Najważniejsze jest, by zasłużyć na akceptację Boga, przestrzegając Boże przykazania zawarte w Piśmie Świętym. Akceptacja ludzka jest zmienna i nietrwała.
Cytat z Pisma Świętego:
Św Marka 8:35-37
"Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je.
Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić?
Bo cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę?
"

Ciało człowieka, jakie by nie było, nie jest wieczne, a czas ziemskiego bytu jest krótki w odniesieniu do wieczności.
Bóg dał nam ciało i nieśmiertelną Duszę i wolną wolę. Życie ziemskie jest porostu sprawdzeniem Duszy w nietrwałym ciele człowieka, który został stworzony po to, by oddawał chwałę Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu i to jest nadrzędny sens życia człowieka.
Mając "wolną wolę" sami musimy dokonać wyboru, jak będziemy dalej żyć.
W modlitwie Zdrowaś Maryjo jest:
"...módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen."
W tej modlitwie wskazany jest najważniejszy czas naszego życie, to jest teraz, bo teraz decydujemy, co zrobimy.
Godzina śmierci naszej jest koniec życia ciała człowieka, dlatego się o to modlimy, by śmierć nas nie zaskoczyła, byśmy zdążyli uporządkować nasze sprawy tu na ziemi, nim staniemy przed Bogiem na sądzie ostatecznym.
nieudany26
@Weronika..S Zastanowiłem się i przypomniałem sobie że księży takich było 3 lub 4. Od kompletnego ignorowania i rozmawiania jedynie z tymi ładnymi do wyśmiewania słabości (nerwica społeczna spowodowana mobbingiem w szkole, pracy a także domu). Jeden miał nawet 25 letnie wykształcenie psychologia, socjologia etc. i w swym zachowaniu nie przypominał kogoś mądrzejszego. Co po wiedzy jak z człowieka …More
@Weronika..S Zastanowiłem się i przypomniałem sobie że księży takich było 3 lub 4. Od kompletnego ignorowania i rozmawiania jedynie z tymi ładnymi do wyśmiewania słabości (nerwica społeczna spowodowana mobbingiem w szkole, pracy a także domu). Jeden miał nawet 25 letnie wykształcenie psychologia, socjologia etc. i w swym zachowaniu nie przypominał kogoś mądrzejszego. Co po wiedzy jak z człowieka wychodzi małpa. Już dawno przestałem ufać ludziom - teraz liczę się tylko ja i moje zdanie a wy możecie mówić co wam się podoba mam 28 lat i nic mojego zdania już nie zmieni. Zaufanie skończyło się już ładnych parę lat temu ->od jakichś 4 lat mój mózg dopiero się skrystalizował do tego stopnia że już nic nie jest w stanie mnie ruszyć - tzn. w tym sensie że żadne cytaty, "autorytety", mnie nie zdołają zmienić bo ja jestem sam dla siebie autorytetem.
Typowe dla was jest to że jeśli ktoś napisze coś takiego to od razu zapalacie mu świeczkę i mówicie żeby więcej się nie pokazywał i skoro chce to niech spada. Typowe zamykanie się na drugiego człowieka i pycha.
Weronika..S
@nieudany26 Jeżeli to wszystko prawda, to bardzo przykre doświadczenie, współczuję. Nasz Pan, Jezus Chrystus też był wyszydzony, nawet na krzyżu, gdy ofiarował się za zbawienie świata. I jeszcze jedna uwaga, nie zniechęcili cię księża, ale chyba ten jeden, o którym napisałeś, zastanów się nad tym...
nieudany26
Nigdy nie powrócę do kościoła. Skutecznie zniechęcili mnie do tego księża. Na kolędzie śmiał się z mojej twarzy, porównywał do młodszego brata i w ogóle nie zwracał się do mnie i zerknął raz z odrazą. Pytał rodziców czy mnie karmią bo wyglądam jakoś dziwnie, że mój brat jakiś normalny. Nie dla księży, ludzi i kościoła. Sam mam kontakt z bogiem i jeśli będzie chciał mojej eutanazji albo …More
Nigdy nie powrócę do kościoła. Skutecznie zniechęcili mnie do tego księża. Na kolędzie śmiał się z mojej twarzy, porównywał do młodszego brata i w ogóle nie zwracał się do mnie i zerknął raz z odrazą. Pytał rodziców czy mnie karmią bo wyglądam jakoś dziwnie, że mój brat jakiś normalny. Nie dla księży, ludzi i kościoła. Sam mam kontakt z bogiem i jeśli będzie chciał mojej eutanazji albo samobójstwa to się to odbędzie. Każde słowo innego człowieka to jad węża.