Dôstojný pán hovorca KBS, veriacich na Slovensku zaráža Vaše mlčanie vo veci hanobenia Cirkvi v …

Dôstojný pán hovorca KBS, veriacich na Slovensku zaráža Vaše mlčanie vo veci hanobenia Cirkvi v relácii OTO ale aj sochy sv. Jána Pavla II. v Petržalke. Dôstojný pán Martin Kramara, hovorca KBS, veri…More
Dôstojný pán hovorca KBS, veriacich na Slovensku zaráža Vaše mlčanie vo veci hanobenia Cirkvi v relácii OTO ale aj sochy sv. Jána Pavla II. v Petržalke.
Dôstojný pán Martin Kramara, hovorca KBS, veriacich na Slovensku zaráža Vaše mlčanie vo veci hanobenia Cirkvi v relácii OTO ale aj sochy sv. Jána Pavla II. v Petržalke. Ak Vám odporučili mlčať Vaši predstavení je to o to horšie.
Dňa 25. 10. 2019 som Vám poslal tento email: Vec: Žiadosť o stanovisko hovorcu KBS k hanobeniu Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska na kontroverznej reklame na “transgender” Hell-o-queen 2019. Odpoveď od Vás som do dnešného dňa nedostal a Vaše stanovisko, (ale ani KBS) k hanobeniu Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska ku kontroverznej reklame na “transgender” Hell-o-queen 2019 som tiež nikde nenašiel.
Paradoxne ale reagujete a chrlíte stanovisko jedno za druhým voči aktívnym, Bohu a Cirkvi verným kňazom (Biskupi zverejnili stanovisko k otázke politického angažovania klerikov ), katechétom …More
Ondrej Ukazovak
Pán Čulen, písať hovorcovi KBS je ako kričať do bútľavej vŕby. Hovorcu predsa dosadil Matuška a ten sa obklopuje iba slobodomurármi a liberálnymi kresťanmi. Podarilo sa im na čelo RKC dostať človeka na ktorého majú hrubý zväzok a keď nebude poslušný, tak to na neho vytiahnu a umravnia ho. Súdruh pobratim Kramara je iba slobodomurársky tajtrlík. Mohli ste si všimnúť čo táto čeliatka dokazovala na …More
Pán Čulen, písať hovorcovi KBS je ako kričať do bútľavej vŕby. Hovorcu predsa dosadil Matuška a ten sa obklopuje iba slobodomurármi a liberálnymi kresťanmi. Podarilo sa im na čelo RKC dostať človeka na ktorého majú hrubý zväzok a keď nebude poslušný, tak to na neho vytiahnu a umravnia ho. Súdruh pobratim Kramara je iba slobodomurársky tajtrlík. Mohli ste si všimnúť čo táto čeliatka dokazovala na dnešnej púti k našej Patrónke Panne Márii. Nie, že púť iba zdehonestovali a zmarginalizovali, ale vyslali signál, že na púte nie je potrebné chodiť a keď držať si odstupy s rúškom čoby symbolom slobodomurárskeho otroctva na tvári. A sväté príjímanie predovšetkým do ruky. Tu asi pomôže iba zásah z hora, lebo táto svoloč už vlastní na Slovensku všetko a cez médiá tak katastroficky osprosťujú ľudí, že jedinec s tým nepohne.
Dana22
Modlime sa,aby poslanci prijali prísnejší zákon brániaci deti -proti potratom

Od: Národný pochod za život
Date: po 14. 9. 2020 o 18:29
Subject: urobme Krok za život - ONLINE podujatie spred NR SR, 17.9. o 16:30

Ak sa Vám e-mail nezobrazil správne, kliknite prosím sem.

Milí priatelia života a rodiny,

pozývame Vás na ONLINE prenos podujatia Krok za život, ktoré organizujeme na:
- podporu …More
Modlime sa,aby poslanci prijali prísnejší zákon brániaci deti -proti potratom

Od: Národný pochod za život
Date: po 14. 9. 2020 o 18:29
Subject: urobme Krok za život - ONLINE podujatie spred NR SR, 17.9. o 16:30

Ak sa Vám e-mail nezobrazil správne, kliknite prosím sem.

Milí priatelia života a rodiny,

pozývame Vás na ONLINE prenos podujatia Krok za život, ktoré organizujeme na:
- podporu parlamentných návrhov na zlepšenie ochrany života najmenších z nás
- pripomenutie si výročia 3. Národného pochodu za život, na ktorom sa pred rokom zúčastnilo 50 000 účastníkov.
Z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie sa podujatie bude pred NR SR konať bez účasti verejnosti. Pozývame Vás, aby ste podujatie Krok za život sledovali NAŽIVO na Facebookovej stránke Národného pochodu za život, a to vo štvrtok 17. septembra 2020 o 16:30 hod.
Dôležitou požiadavkou Národných pochodov za život je zlepšenie ochrany života nenarodených detí. Prosíme Vás a ďakujeme Vám za všetky modlitby a podporu.

Podujatie pre Vás organizujú:
Národný pochod za život, 9 mesiacov za život, Asociácia za život a rodinu, CitizenGO Slovensko, Deti sv. Alžbety - Aliancia za život, Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, Mládežky v BA, Pro-Life Action a Spoločenstvo Ladislava Hanusa.

PS: Záznam z nášho 2. webinára na tému Prečo je dôležitá zmena zákona? si môžete pozrieť tu.
PPS: Keďže doručenie minulého newslettra sprevádzali technické problémy a obsahuje hodnotné informácie, pripájame ho nižšie opäť.

PPPS :) Dávame Vám do pozornosti 9. ročník Bratislavských Hanusovych Dní, ktorý je predo dvermi!

25.9. - 2.10.2020 hlavné mesto SR opäť naplnia prednášky a diskusie o Bohu, živote, vesmíre a vôbec. Hlavnou témou týždňa je otázka ODKIAĽ PRICHÁDZAME?
BDH sa zameria na zreflektovanie minulosti a pochopenie prítomnosti, v snahe o lepšie uchopenie budúcnosti na Slovensku, v Európe a vo svete. "Odkiaľ prichádzame?" a "Kam smerujeme?" v spoločnosti, cirkvi, politike, ekonomike, umení ... ?
Permanentky na toto výnimočné podujatie si môžete kúpiť TU.

Milí priatelia života a rodiny,
s veľkou radosťou sme sa dozvedeli, že v trnavskom zariadení Gyn.Centrum sa od júla nerobia umelé potraty! Z hĺbky srdca veríme, že toto nie je len ľudská zásluha, ale Božie dielo. Každému, kto sa pričinil o túto veľkú udalosť, nech Pán Boh odmení jeho zásluhu.

2. webinár NPZŽ: Prečo je dôležitá zmena zákona?
Pozývame Vás na náš druhý online webinár. Tentokrát budú hosťami JUDr. Jana Michaličková, PhD., právnička pracujúca pre KBS a Ing. Marek Michalčík, hlavný koordinátor Národných pochodov za život (moderujú T. Kováčik a M. Bednáriková).
Hovoriť budeme o tom, prečo je dôležitá zmena zákona na to, aby boli chránené a zachránené nenarodené deti.
Záznam z 2. webinára si môžete pozrieť tu. .

Ako vyzerá prvých 10 týždňov tehotenstva? Je to zázrak!

(záznam z prvého webinára s Martinou Bednárikovou a Tomášom Kováčikom o ich skúsenostiach a prolife argumentoch si môžete pozrieť TU)

Svitá nádej deťom a rodičom pri mimomaternicovom tehotenstve?
U kolegov z Hnutí pro život sme zachytili veľmi zaujímavú informáciu. Na Facebooku informovali, že úspešne prebehla operácia zameraná na záchranu života dieťaťa uhniezdeného mimo maternice - vo vajcovode (mimomaternicové tehotenstvo). Dieťa bolo presunuté do maternice, prosíme o motliby za mamičku i dieťa. Tento zákrok dáva nádej rodičom zasiahnutým mimomaternicovým tehotenstvom. Držíme palce lekárom, ktorí budú rozvíjať tento typ zákrokov.

Finančná podpora pre prolife aktivity
Ako aktivisti sa ochrane života a rodiny venujeme dobrovoľnícky. Vedeli by sme robiť oveľa viac, ak by nás bolo viac a ak by sme od Vás mali poverenie na aktivity formou finančnej podpory. Zvážte prosím, či môžete prispieť aspoň 5€ na náš účet SK64 0200 0000 0031 3550 9051, variabilný symbol: 2222, aby sme mohli robiť napr. aj:
- billboardové kampane
- sponzorované príspevky na sociálnych sieťach
- platenú reklamu v novinách, časopisoch,
- prekladať a zverejňovať zahraničné argumenty, články,
- platiť kvalitných grafikov a kreatívcov,
- ...
Ďakujeme.
S pozdravom Tomáš Kováčik, Martina Bednáriková, Marek Michalčík a ďalší členovia tímu Národného pochodu za život
PS: Prepošlite tento email svojim priateľom, o ktorých si myslíte, že by ich zaujímal. Prihlásiť sa na odber nášho newslettera môžete hore na našej hlavnej stránke www.pochodzazivot.sk

Misiou Národného pochodu za život je verejným spôsobom na celoslovenskej úrovni vyjadriť túžbu a žiadosť po tom, aby bol chránený život každého človeka.
Našim cieľom je dosiahnuť spoločenskú i legislatívnu ochranu života každého človeka od počatia po prirodzenú smrť.

Prvý Národný pochod za život sa uskutočnil v roku 2013 v Košiciach, druhý a tretí v rokoch 2015 a 2019 v Bratislave. Vo svojom čase boli najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Viac o pochode nájdete na stránke www.pochodzazivot.sk


Ak si neželáte dostávať naše letáky, môžete sa odhlásiť z ich odberu.
Rozposlané eDirectom, profesionálnym systémom e-mailového marketingu.
dyk
Pavol IV
dyk Co ma toto spolocne s clankom, v ktorom sa p. Culen pyta hovorcu KBS p. Kramera, preco KBS mlci???
Alebo sa podla teba nic nestalo, pretoze ti, co by mali kricat mlcia???
johanika
Aj pri Sokolovi cirkev mlčala.
Bezák na neho kydal a nikto z predstaviteľov sa ho nezastal. To musia všetky útoky na cirkev odrážať JUDr. Čarnogurskí (st. a ml.)?
Janka S.
Ak oni /kňazi/ budú mlčať, aj kamene budú kričať...Tých čo hlásali pravdu ako napr. Marián Kuffa, umlčali jeho vlastní. Pokiaľ to bude takto pokračovať, ani Slovensko sa trestu nevyhne.
johanika
Čarnogurský ml.: Časopis .týždeň sa musí ospravedlniť arcibiskupovi Sokolovi. Konečne, po jedenástich rokoch, bol ukončený jeden brutálny útok na Katolícku cirkev

Ospravedlnenie

Následne Okresný súd Trnava schválil súdny zmier, na základe ktorého musí časopis .týždeň uverejniť nasledovné ospravedlnenie:

„Vydavateľ časopisu .týždeň, spoločnosť W PRESS a.s. sa ospravedlňuje Mons. Jánovi Sokolov…More
Čarnogurský ml.: Časopis .týždeň sa musí ospravedlniť arcibiskupovi Sokolovi. Konečne, po jedenástich rokoch, bol ukončený jeden brutálny útok na Katolícku cirkev

Ospravedlnenie

Následne Okresný súd Trnava schválil súdny zmier, na základe ktorého musí časopis .týždeň uverejniť nasledovné ospravedlnenie:

„Vydavateľ časopisu .týždeň, spoločnosť W PRESS a.s. sa ospravedlňuje Mons. Jánovi Sokolovi za zverejnenie nepravdivých informácií v čísle 21/2009 časopisu .týždeň zo dňa 25. 5. 2009, podľa ktorých Mons. Ján Sokol v roku 1998 previedol 500.000.000,00 Sk na účet bývalého agenta ŠTB Štefana Náhlika, ako aj to, že spomenutých 500.000.000,00 Sk malo prechádzať z predaja cirkevných pozemkov na Zlatých pieskoch a niektorých ďalších pozemkov. Tieto informácie boli nepravdivé a ich pravdivosť nebola preukázaná.“

www.hlavnespravy.sk
Dudko
Ruka ruku myje...
Dana22
15. september-sviatok Patónky Slovenska Sedembolestnej PANNY MÁRIE

www.youtube.com/watch
johanika
Ja by som pána hovorcu chcela poprosiť aj o objasnenie "premeny" kostola sv. Víta v Rusovciach na reštauráciu. Kto toto dopustil?
dalila
To nie je možné. Už aj u nás? Prečo?
fiat33
Videla som to a nerozumiem kto dal povolenie z biskupov na takúto ohavnost a desakralizaciu Najvyšší predstavitelia Rkc na SK sa už dlhé týždne ani slovom nevyjadrili k dnešnému stavu v kostoloch ani k sv. Prijímaniu ani k hanobeniu. Sú kolaboranti so systémom alebo ich niekto drží pod krkom? Keby sa takto zbabelo chovali svätci boli by sme tu ? 😡
agnesino
KBS rieši dookola kňazov, ktorý nevzdali tento ohavný boj za svätú eucharistiu, aby nebola podávaná do rúk tak nemajú kedy. Darmo keď im velí bývalý ŠTBak Matuška alias ARC.Zvolensky tak staré praktiky sú im dobré a tiež bonzakov z farnosti majú dostatok.
Pavol IV
fiat33 Tu je na mieste otazka: Komu vlastne sluzia, ked nechrania svoje ovce pred vlkmi???
Ester J B H
Je to jasné ako facka: Prezlečení vlci za baranov. ... Sekta II. vatikánu naďalej v akcii!
johanika
youtube.com/studio7bolestna/live
Sedembolestná Panna Mária, stoj pri nás, pomôž nám v núdzi a z každého nebezpečenstva nás vysloboď, Ty Panna slávna a požehnaná!
Vlasta Matejova
Prečo by sa ozývali, keď im je tak dobre, teplúčko.
apredsasatoci
Teraz je im teplucko. Potom im bude horúco.
Slobodná vôľa nepustí.