pl.news
31.4K

Głęboki smutek: Franciszek "dewaluuje" postać Chrystusa

"Papież Franciszek jest zauważany dzięki swoim dwuznacznym twierdzeniom, ale uważam, że nieokreślone znaczenie dokumentu z Abu Zabi jest najbardziej skandaliczne", pisze o. Thomas Weinandy 2 czerwca …More
"Papież Franciszek jest zauważany dzięki swoim dwuznacznym twierdzeniom, ale uważam, że nieokreślone znaczenie dokumentu z Abu Zabi jest najbardziej skandaliczne", pisze o. Thomas Weinandy 2 czerwca na CatholicWorldReport.com.
Według niego dwuznaczny dokument "dewaluuje" postać Chrystusa, "podważa samą ewangelię" i pośrednio podważa boską wolę. Weinandy uważa to za "niewytłumaczalne" i "wywołujące głęboki smutek".
Konkluduje, że nawet papież nie może zmienić boskiej woli dotyczącej Chrystusa, "ponieważ Ojciec chce, by wszyscy klękali na samo imię Jezusa, a nie Buddy, Mohammeda albo kogoś innego".
#newsDvwjwmggyv
arabica.
Nawet jeśli kogoś nie lubisz, to z racji sprawowanego urzędu wypada się przywitać.
Trzeba, należy i wypada. Tu nie ma Kowalskiego ale Papież niczym Prezydent Watykanu.
januszz
oj tam,a ty nie witasz sie z przełożoną czy kolegom z pracy który w ogóle nie wierzy ,czy to znaczy że dewaluujesz swoją wiare ?opamietajcie sie ludzie wam bliżej do krytyki niż wiary
wlowoj
Niestety nie wiesz o co chodzi i chyba nawet nie przeczytałeś tych 4 zdań. Komentarz nie dotyczy zdjęcia tylko wydanego dokumentu zrównującego religie świata.