Clicks951
csk.news
2

O tri dni skôr? 134 vtipálkov požaduje „zrušenie“ Tradičnej latinskej omše

Skupina 134 neznámych ľudí, zväčša Talianov, podpísala dňa 29. marca otvorený list, v ktorom žiadali zrušenie Tradičnej latinskej omše (TLM).

List mal byť uverejnený o tri dni neskôr. Vedúcim skupiny je Andrea Grillo, antikatolícky učiteľ Liturgie pre benediktínov v Sant'Anselmo v Ríme.

Grilloov list tvrdí, že TLM je „uzavretá v minulosti“. To isté by sa dalo povedať o Kristovi, Evanjeliu, Mozartovi.

Hovorí o omši, ktorá - na rozdiel od Novus Ordo - priťahuje mladé rodiny, mladých ľudí a mladé povolania, že je „inertná“, „vykryštalizovaná“, „neživá“, „bez ráznosti“.

Podľa neho TLM „očkuje“ veriacich tým, čo nazýva „škola modlitby Druhého Vatikánskeho Koncilu“, hoci „modlitebnou školou“ tejto rady bola TLM.

Grillo nazval neúspešnú liturgickú reformu Pavla VI., ktorá sa rozpadla spolu s radou, „prezieravo danou spoločnou evanjelizačnou cestou“.

Preto je presvedčený, že „dvojitá, konfliktná rituálna forma povedie k významnému rozdeleniu viery“. Grillo zároveň podporuje Amazonský obrad, zdá sa však, že ignoruje, že v súčasnosti existuje v Latinskej cirkvi len 17 rôznych obradov, z ktorých chce zničiť iba TLM.

Je symbolické, že list zverejnil presne vtedy, keď bol Novus Ordo celosvetovo pozastavený, zatiaľ čo TLM pokračoval po celý čas v podzemí.

Obrázok: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsPecydmalkn

ľubica
dyk a ty patríš k tejto skupine? ty predsa brojiš proti tradičnému obradu ako tento Grillo. antikatolik!
Arcibiskup Lenga o zbabělých biskupech a kněžích za koronaviru
...........................................
Je symbolické, že list zverejnil presne vtedy, keď bol Novus Ordo celosvetovo pozastavený, zatiaľ čo TLM pokračoval po celý čas v podzemí.