Clicks3.7K
Rekolekcje ks. Reto
12
Sługą czego jest ten Król? Dzień 6. Dlaczego kapłani ubierają się jak królowie? O Królu narodów przez nie upragniony, kamieniu węgielny Kościoła, przyjdź zbaw człowieka, którego utworzyłeś z prochu …More
Sługą czego jest ten Król? Dzień 6.

Dlaczego kapłani ubierają się jak królowie?

O Królu narodów przez nie upragniony, kamieniu węgielny Kościoła, przyjdź zbaw człowieka, którego utworzyłeś z prochu ziemi.
baj900
MODLITWA BLOGOSLAWIENSTWO DOMU

+ Niech Wszechmogacy I Litościwy Bóg Ojciec, Bóg Syn, oraz Bóg Duch Swiety,+ blogoslawi nam I chroni nas. Amen

Naslodszy Panie Jezu Chryste. Wszechmogący Królu Niebios i Ziemi, Synu Dawida, Jezu Nazarenski, za nas ukrzyzowany. Synu Boga Zywego, miej litosc nad tym domem, chroń jego mieszkancow.

Niech Twoje Boskie BŁogoslawieństwo wszedzie im towarzyszy…More
MODLITWA BLOGOSLAWIENSTWO DOMU

+ Niech Wszechmogacy I Litościwy Bóg Ojciec, Bóg Syn, oraz Bóg Duch Swiety,+ blogoslawi nam I chroni nas. Amen

Naslodszy Panie Jezu Chryste. Wszechmogący Królu Niebios i Ziemi, Synu Dawida, Jezu Nazarenski, za nas ukrzyzowany. Synu Boga Zywego, miej litosc nad tym domem, chroń jego mieszkancow.

Niech Twoje Boskie BŁogoslawieństwo wszedzie im towarzyszy; niech Duch Swiety oświeca ich umysly i serca, i niech Jego sila dziala w nich gdziekolwiek sie znajdują.

Niech wszystko, co znajduje sie w tym domu, bedzie Blogoslawione, a takze wchodzący i wychodzący. Niech blogoslawienstwo Swietej Trojcy chroni ich od zlego, tak, by omijaly ich nieszcześcia.

Niech Świete imie Jezusa wspolnie z dwunastoma chorami Aniolow przyniosą pokoj temu domowi.

Niech Przenajświetsza Krew Pana Jezusa obmywa z grzechów wszystkich mieszkańców.

Niech Najswietsza Dziewica otoczy go matczyna opieka.

Niech chroni go swiety Archaniol.

Niech swieci Apostolowie przyniosa mu zamoznosc.

Niech swieci Ewangelisci wzmocnia go.

Niech Chrystus bedzie tarcza tego domu.

Niech trzy gwozdzie Chrystusa beda jego barierą.

Niech korona Chrystusowa bedzie jego tarcza.

Niech mieszkańcy tego domu otworza serca dla Pana Jezusa.

Jezu, Mario, Jozefie, wszyscy nasi patronowie, a takze wy, Swieci Aniolowie i Archaniołowie, uzyskajcie od Boga w Trzech Osobach, ochrone tego domu przed piorunami, ogniem, gradem, potopem, atakami zlych ludzi, skandalem, niewiernością, herezją, niepokojem, smutkiem, obsesją, depresją, pychą, chciwością, nieczystością, nieumiarkowaniem w jedzeniu i picu, lenistwem, ninawiścią, nierządem, zazdrościa, gniewem, alkocholizmem, narkomanią, chorobą psychiczną, fizyczną, moralną duchową pochodzącą od złego ducha, opentaniem, obsesją diabelską, śmiercią, od wszelkiej myśli o samobójstwie, poronieniu dziecka, okaleczeniu dziecka, od popadania w rozwiązłość cielesną i duchową, od rozbicia rodziny, od wszelkiej złej przyjażni, od wszelkiej formy czarów, uroków, zaklęć, guseł, nowych religi new age, wszelkigo rodzju przekeństw, zło życzenia, i od wszelkiego zła ukrytego jakakimkolwiek niepowodzeniem zagrazajacym duszy i cialu. Niech ten dom będzie wytchnieniem i odpoczynkim dla osób tutaj miszkających, niech ten dom pobudzi i wzmocni, wiare, nadzieje i miłośc w Pana Jezusa Chrystusa, Matkę Bożą Maryję, Św Jozefa, Św. Michała Archanioła, Św. Gabriela Archanioła, Św. Rafała Archanioła i wszystkich Aniołow i Archaniołów Wszystkich, Świętych i Błogosławionych i niech oni wspieraja i wypraszaja wszelakie laski dla jego mieszkancow. Amen.

O pomoc w czym prosimy Boga Ojca, Syna Bozego oraz Ducha Swietego. Amen. +
masada
Bóg zapłać za głoszenie PRAWDY. 👍
yaphet
Dziękujemy!
malgorzata__13
Król który jest sługą...to ma nam dać do myślenia,jak pogodzić ten królewski przykład wżyciu.PAN JEZUS żył na ziemi w Zjednoczeniu z Ojcem,rozmawiał z nim nawet przy ludziach,dziękował Mu,wysławiał.My chcemy wszystko sami,chwalić się, nagradzać,pocieszać, rozgrzeszać, nawet pokuty sobie sami wymyślamy,bo my wiemy dobrze co nam pomoże.Tymczasem, jeśli wzorem JEZUSA będziemy rozmawiać z BOGIEM,…More
Król który jest sługą...to ma nam dać do myślenia,jak pogodzić ten królewski przykład wżyciu.PAN JEZUS żył na ziemi w Zjednoczeniu z Ojcem,rozmawiał z nim nawet przy ludziach,dziękował Mu,wysławiał.My chcemy wszystko sami,chwalić się, nagradzać,pocieszać, rozgrzeszać, nawet pokuty sobie sami wymyślamy,bo my wiemy dobrze co nam pomoże.Tymczasem, jeśli wzorem JEZUSA będziemy rozmawiać z BOGIEM,okaże się że nasze myślenie to błądzenie we mgle.BÓG wie jak nas z te mgły wyprowadzić,chce tylko naszej posłusznej uległości,i zada nam drogę która:
1.Jemu przyniesie korzyść i Chwałę.
2.Nasze życie uczyni takim,jakie dla nas przewidziała Wola BOŻA.
PAN BÓG daje nam tylko te marzenia,które chce dla nas spełnić.
malgorzata__13
Bracie Parvusie,bardzo ładnie opisałeś rolę świeckich w Kościele.Cały pontyfikat Jana Pawła II właśnie w tym był groźny dla świata,że obudził na niespotykaną skalę w w wiernych ducha odpowiedzialności za Kościół i entuzjazm Wiary.Dlatego stał się śmiertelnie niebezpiecznym wrogiem komunizmu,który wmawiał ludziom że "porządny człowiek to siedzi w domu",i dodajmy,ogląda telewizję.Taki człowiek …More
Bracie Parvusie,bardzo ładnie opisałeś rolę świeckich w Kościele.Cały pontyfikat Jana Pawła II właśnie w tym był groźny dla świata,że obudził na niespotykaną skalę w w wiernych ducha odpowiedzialności za Kościół i entuzjazm Wiary.Dlatego stał się śmiertelnie niebezpiecznym wrogiem komunizmu,który wmawiał ludziom że "porządny człowiek to siedzi w domu",i dodajmy,ogląda telewizję.Taki człowiek jest marzeniem wrogów naszego Zbawienia.A ten łamiący wszelkie reguły Papież, wyprowadził ludzi z zatęchłych domostw na słoneczną i kwiecistą Bożą Łąkę.
sąsiad od serca
Pozdrawiam i Ciebie fr_Parvus. oraz komentujących i czytających.
sąsiad od serca
Kiedyś na to pytanie - "Czy Bóg skoro jest Wszechmogący, może stworzyć taki kamień, którego sam nie uniesie?", usłyszałem taką odpowiedź: "Tak jest taki kamień - To człowiek", bo czy mógłby Bóg wszystkich zbawić? Tak, ale tego nie czyni, gdyż potrzebna tu wolna wola człowieka, który może odrzucić łaski samego Boga i stać się nie do udźwignięcia.
Anja39
to rozwazania w stylu"czy Pan Bog moze wymysleć taki kamien którego nie mogłby podnieść"
19mietek77
Szata - jeszcze nikogo nie uczyniła
i nie uczyni - Królem !!

Tak jak stopnie naukowe
- nie czynią mędrca !
ewa2560
bo występują przed Królem
zbyszek
Ten czarny ornat, niezły! Teraz rzadko się takie skarby widuje.

A co do treści: Mówi Ks. Reto, że Chrystus jest niewolnikiem prawdy. Nigdy o tym tak nie myślałem. Ale zgadza się to w stu procentach.
Ludzie mówią: Pan Bóg może wszystko. Oczywiście że może. Tylko czy może kłamać, czy dla niego prawda i fałsz może być tym samym? No chyba nie. Bo wtedy sam by sobie zaprzeczył i przestałby być …More
Ten czarny ornat, niezły! Teraz rzadko się takie skarby widuje.

A co do treści: Mówi Ks. Reto, że Chrystus jest niewolnikiem prawdy. Nigdy o tym tak nie myślałem. Ale zgadza się to w stu procentach.
Ludzie mówią: Pan Bóg może wszystko. Oczywiście że może. Tylko czy może kłamać, czy dla niego prawda i fałsz może być tym samym? No chyba nie. Bo wtedy sam by sobie zaprzeczył i przestałby być Bogiem.

A co do kapłanów: no właśnie, nieraz za bardzo dbają o swoją "popularność" i boją się powiedzieć prawdę ludziom prosto w oczy... A szkoda.
Engel44
👍