Clicks362

Biskup Schneider chwali Manifest Wiary kard. Müllera: "konieczny" i "bardzo aktualny"

13 lutego 2019 r. (LifeSiteNews)

Biskup Atanazy Schneider, pomocniczy biskup Astany w Kazachstanie, z zadowoleniem przyjmuje nowy manifest wiary kard. Gerharda Müllera.

W oświadczeniu dla LifeSiteNews Biskup Schneider powiedział, że przyjmuje ten manifest jako "niezbędną i bardzo aktualną inicjatywę, budującą wiarę i przynoszącą światło w ogromnym duchowym zamieszaniu", która może przynieść "pociechę i zachętę dla wiernych".

Dzisiaj nawet takie proste stwierdzenie prawd wiary jest "często już nie tolerowane i jest postrzegane nawet jako prowokacja, jak można to zobaczyć na przykładzie szybkiej, nietolerancyjnej i zadziwiająco agresywnej reakcji, z jaką kardynał Walter Kasper odrzucił Manifest Wiary Kardynała Müllera "- powiedział. (Na temat nagany kardynała Kaspera można przeczytać tutaj)

Tak więc biskup Schneider ma nadzieję na rosnący opór przeciwko "zniekształcaniu" wiary katolickiej, opór, który byłby "rosnącym liczbowo, jednolitym głosem prawdziwej wiary," una vox verae fidei ", obejmującym wszystkich członków Mistycznego Ciało Chrystusa, przedstawicieli Magisterium i świeckich".

Kardynał Müller wydał swój Manifest na prośbę duchownych i świeckich, którzy poprosili go o potwierdzenie zasadniczych zasad wiary katolickiej w obliczu wzrastającego zamętu doktrynalnego i moralnego w Kościele. Pełny Manifest można przeczytać tutaj

Czytelnicy są zaproszeni do wyrażenia własnego sensus fidelium poprzez podpisanie petycji na poparcie kardynała Müllera. Petycja ta została dotychczas podpisana przez prawie 14 000 osób.

Wsparcie dla Manifestu Wiary kardynała Müllera

Biskup Athanasius Schneider

Ostatni Manifest Wiary kardynała Gerharda Ludwiga Müllera jest konieczną i bardzo aktualną inicjatywą, budującą Wiarę i wnoszącą światło w ogromne duchowe zamieszanie, które od jakiegoś czasu panuje w życiu Kościoła i które osiągnęło w naszych czasach niewyobrażalne wymiary .

Ta inicjatywa przynosi wiernym pociechę i zachętę. W tym Manifeście Wiary powstało z ust wysokiej rangi przedstawiciela hierarchii Kościoła publiczne i niepodważalne wyznanie niezmiennej wiary katolickiej. To wyznanie kardynała Müllera obejmuje szczególnie te prawdy wiary i praktyki sakramentalne, które w naszych czasach są w większości zniekształcone, będąc tak oszpeconymi często poprzez przebiegłość i gnostycyzm interpretowany jako hermeneutyka "ciągłości rozwoju doktryny"

Wyraźne wyznanie prawd objawionych przez Boga w naszych czasach w życiu Kościoła często już nie jest tolerowane i jest postrzegane nawet jako prowokacja, jak można to zobaczyć, na przykładzie szybkiej, nietolerancyjnej i zadziwiająco agresywnej reakcji, z jaką Kard. Walter Kasper odrzucił Manifest Wiary Kardynała Müllera. W swoim rozumowaniu przeciwko manifestowi wiary kardynał Kasper wykazał jedynie, że on sam już nie żyje w prawdziwej wierze Apostołów i Kościoła wszystkich czasów, ale przeciwnie, reprezentuje chrześcijaństwo, które na sposób gnostycki utworzyło sobie świat rzekomej wiary według własnego ego, czy też zdominowanej odpowiednim Zeitgeist („duchem epoki”)”.

Inicjatywa Wiary kardynała Müllera zasługuje na pełne uznanie. Jest to ważny wkład w powstrzymanie zalewu neognostycznego chrześcijaństwa wewnątrz Kościoła katolickiego. Należy życzyć i modlić się, aby wewnątrz Kościoła zabrzmiał coraz liczniejszy, jednolity głos prawdziwej Wiary, "una vox verae fidei", obejmujący wszystkich członków Mistycznego Ciała Chrystusa, przedstawicieli Magisterium i Świeckich Wiernych. W swym wyznaniu wierni nie powinni dopuszczać do tego, aby ktoś ich zwiódł lub zastraszył - nawet kardynał Kasper - ponieważ za św. Pawłem mogą spokojnie i przekonująco powiedzieć: "Wiem, komu wierzyłem! (scio, Cui credidi!) "(2 Tym 1: 12).

Tłum. z oryginału

Źródło: www.lifesitenews.com/blogs/bishop-schneide…