Clicks480

Proliferi vyzývajú nového ministra zdravotníctva, aby zastavil počas epidémie potraty

Bratislava 25. marca 2020 (HSP/Foto: TASR-Michal Svítok, Facebook)

„Žiadne obete COVID19, ale denne 20 obetí potratu“, píše sa vo výzve adresovanej ministrovi zdravotníctva za zastavenie potratovktorá adrevanej ministrovi zdravotníctva

Na snímke vľavo minister zdravotníctva SR Marek Krajèí (OľaNO) podpisuje menovací dekrét v Prezidentskom paláci v Bratislave, 21. marca 2020. Vpravo ilustračná snímka

„Ide nám o záchranu čo najviac životov, nielen na konci ale aj na začiatku.“, píšu aktivisti v úvode svojej petície. Slovensko je už vyše polstoročia svedkom epidémie potratov v našej krajine, ktorej obeťami sú tí najmenší členovia našej spoločnosti. Tí sú zaživa utýraní na smrť v lone matiek.

Prolife aktivisti navrhujú, aby s obmedzením operačných zákrokov bol zastavený aj výkon umelých potratov na žiadosť

„Vážený pán minister Krajčí,

v Deň počatého dieťaťa 25. marca si pripomíname jedinečnú hodnotu ľudského života bez ohľadu na vek, veľkosť či miesto, kde sa práve nachádza.

Dnes, keď Slovensko drastickými opatreniami usiluje o ochranu životov starých a chorých pred koronavírusom, obraciame sa na Vás so žiadosťou o zastavenie vykonávania umelých potratov na obdobie počas vyhlásenej epidémie. Ústredný krízový štáb rozhodol obmedziť operačné zákroky a vykonať iba tie, ktoré neohrozia život a zdravie pacientov. Keďže potraty na žiadosť neohrozujú zdravie ženy, ale práve život nenarodeného dieťaťa, vyzývame Vás k ochrane života na jeho začiatku.

Azda je ľahšie pochopiteľné dnes, keď obrovská väčšina obmedzuje svoje slobody a spôsob života pre záchranu iných, že aj tehotnej žene, ktorá dieťa nechce prijať, sa jej sloboda dočasne obmedzí pre vyššiu hodnotu, ktorú predstavuje nový život. Porodiť dieťa sa dá dnes aj bezbolestne cisárskym rezom a obeta počas 9 mesiacov života za to stojí. Aj dnešné epidemiologické opatrenia nie sú pre nás bezbolestné – mnoho ľudí už teraz prichádza o prácu, finančné prostriedky, niektorí riskujú svoje zdravie azda i životy pre záchranu iných. Takto v čase núdzového stavu môžeme zachrániť viac životov ako stratiť pre koronavírus. Denne totiž v našich nemocniciach štátom licencovaní lekári zabíjajú cca 20 nevinných životov denne. Toto číslo by nás všetkých malo vyrušovať.

Verím, že zvážite našu výzvu a urobíte všetko pre rovnosť v práve na život na Slovensku!“

Výzvu adresovanú novému ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu môžete podpísať TU.
johanika
No uvidíme, ako sa prejaví "kresťanský" pán minister. Robiť šaša pri cestách Matoviča vo Francúzsku a na Cypre, to mu išlo. Či mu teraz pôjde aj o skutočnú hodnotu, uvidíme.