Clicks6
tr.news

Papalık Elçisi: "Tüm Milletlerin Hanımına 'Hürmet Edilmemeli'"

Lübnan'daki Papalık Elçisi, 20 Temmuz'da Kardinal Béchara Boutros Raï'ye yazdığı bir mektupta, Amsterdam'daki sözde görülerden kaynaklanan sözde Tüm Milletlerin Hanımına saygı gösterilmemesi gerektiğini ve inananların bu fenomeni yaymaya son vermeye davet edildiğini söyledi (28 Ağustos'ta IlSegnoDiGiona.com'da yayınlanmıştır).

Ida Peerdeman (+1996), "Tüm Milletlerin Hanımı" adıyla ünlenen Meryem Ana'nın (1945-1959) 56 sahte görüsünü ifşa etmeye başladı.

Yeni mektup, Peerdeman hakkında garip bir şekilde "görülerin olağanüstü doğasının farkında olmadığını" iddia eden İnanç Doktrini Cemaati'nin 1974 tarihli bir çalışmasına itiraz ediyor.

Onlarca yıldır hem yerel piskoposların hem de Vatikan'ın vizyonları onaylayan ve reddeden çelişkili ifadelerle devam edegelen bir tartışma sürüyor.

Amsterdam Piskoposluğu ise 17 Eylül tarihinde Vatikan'dan görülere sadakati onaylamayan yeni bir açıklama olmadığını, aksine Francis'in Aralık 2019'da "Milletlerin Hanımını" unvanını kullanması gibi birtakım olumlu işaretler olduğunu belirtti.

#newsCwlncmofln