Clicks1.1K
mk2017
10

Narodzenie św. Jana Chrzciciela - Uroczystość.

Dzieci są darem od Boga, są uważane za błogosławieństwo_Narodzenie św. Jana Chrzciciela – Uroczystość.

Prośmy dzisiaj przez wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela, abyśmy przez przykład naszej wiary umieli wielu przyprowadzić do Chrystusa..
Dlatego cudowne narodzenie św. Jana Chrzciciela było dla jego rodziców, Elżbiety i Zachariasza, wielką radością. My również zgromadzeni na Eucharystii w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, chcemy wspomnieć ten wyjątkowy dzień, tak ważny dla historii zbawienia.Dlaczego ten dzień jest tak ważny?. Każdego dnia rodzi się wiele dzieci, ale nie każde dziecko zapowiadane jest przez anioła. Jan zapowiedziany Zachariaszowi w świątyni był wyjątkowym dzieckiem, prorokiem wybranym przez Boga, napełnionym Duchem Świętym po to, by przygotować Panu lud doskonały. Już podczas obrzezania Jana, kiedy to Zachariaszowi rozwiązał się język, wszyscy pytali: Kim będzie to dziecię? Jan już od swojego dzieciństwa żyjąc na pustyni, przygotowywał się do tego, aby zrealizować misję powierzoną mu przez Boga. Przede wszystkim kiedy spotkał Jezusa, wskazał na Niego, jako tego, który miał przyjść. Nawet wtedy, kiedy Jezus stanął przed nim, prosząc go o chrzest, był Mu posłuszny, choć wiedział, że nie ma w Nim żadnej winy. Miłość Jana Chrzciciela do Jezusa jest tak wielka, że nie przysłania Go sobą, nie przeszkadza ludziom w dotarciu do Niego. Nie bał się tego, że odejdzie w zapomnienie. Ale odsyłał do Jezusa swoich uczniów. Był jak dobry nauczyciel, który prowadzi swoich wychowanków do Boga.
.
Czego możemy nauczyć się od św. Jana Chrzciciela? To, czego należy nam uczyć się od patrona dnia dzisiejszego, to wierność swojemu powołaniu. Jest on wzorem cnót, które każdego z nas uczynić mogą lepszym chrześcijaninem. Pokazuje, jak miłować Boga, jak przemieniać swoje serce, by przygotować się do Jego przyjścia, pokazuje, jak być świadkiem wiary i swoimi czynami miłować Boga.
Dzisiaj, kiedy tak często zanikają u wielu ludzi chrześcijańskie wartości, kiedy wartości materialne stają ponad duchowymi, warto uczyć się wierności zobowiązaniom wynikającym z naszej przynależności do Chrystusa. Zostaliśmy włączeni do Kościoła Chrystusowego w czasie chrztu św. Jednak czy realizujemy wynikające z tego faktu zobowiązanie do tego, aby być świadkiem wiary dla innych?. Każdy z nas – kapłan, siostra zakonna, babcia, dziadek, rodzic czy dziecko – jesteśmy zobowiązani do tego, by każdego dnia ukazywać swoim życiem to, że spotkanie z Jezusem Chrystusem nas przemienia.Prośmy dzisiaj przez wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela, abyśmy przez przykład naszej wiary umieli wielu przyprowadzić do Chrystusa..
o. Rafał Nowak CSsR – Duszpasterz w parafii Matki Bożej Pocieszenia – Wrocław
o. Rafał Nowak CSsR
ze strony:redemptor.pl
przeciwherezjom
@Radek33 i @tommy1 i RM i TRWAM itd i 99% polskich katolików...... Tak, macie rację, że ważne jest "kto będzie miał wpływ na moje dzieci,na moją rodzinę,na moje życie". Właśnie dlatego nie idę na wybory, bo tam nie startuje Chrystus Król - ani nawet Jego opcja.... Od biedy. Bosak - @Siula i jej podobni mają trochę racji - jest to honorowo-symboliczny głos za mikroskopijną szansą tego, co …More
@Radek33 i @tommy1 i RM i TRWAM itd i 99% polskich katolików...... Tak, macie rację, że ważne jest "kto będzie miał wpływ na moje dzieci,na moją rodzinę,na moje życie". Właśnie dlatego nie idę na wybory, bo tam nie startuje Chrystus Król - ani nawet Jego opcja.... Od biedy. Bosak - @Siula i jej podobni mają trochę racji - jest to honorowo-symboliczny głos za mikroskopijną szansą tego, co jeszcze ocalało z resztek moralności katolickiej. Tak, głosowanie za Bosakiem nie jest złą opcją, lepszą jednak jest bojkot. Bo między diabłami (wcielonymi) wybierać nie będziemy - tak naprawdę to śmiechu warte, bo wielu nawet widzi, że walka jest o to, by wygrał ją potencjalnie najmniej zły diabeł - co za absurd!!!. Te wybory są zresztą farsą - antychryst już dawno podjął decyzję, kto je w Polsce zwycięży. A każdy katolik musi to wiedzieć, że odpowiada przed Bogiem okropnie ciężkim grzechem głosując na człowieka, który wyraźnie w czynach (nie w gadaniu - dość kłamania) okazał się zwolennikiem aborcji (dudek zresztą ma na sumieniu m. innymi okropną reżimową ustawę z 8 marca, która strasznie uderzyła w Kościół - jest to ewidentny prześladowca Kościoła). Kościół uczy, że takie oddanie głosu skutkuje ekskomuniką. Te wybory będą wielkim oczyszczeniem dla Kościoła w Polsce - najpobożniejsi i najlepsi katolicy i to w wielkiej liczbie odpadną. To jest już drugi przesiew po marcowej "dyspensie" od 3-go Przykazania! To co piszę to nie ironia, tylko smutna prawda. A oczyszczenie będzie polegać na tym, że za jakiś czas, gdy owi pobożni (naprawdę) katolicy zobaczą jak zbłądzili będą szczerze żałować (no może nie wszyscy) i naprawdę, szczerze się nawrócą....
+
TERAZ JUŻ BY GO ZASZCZEPILI PRZYMUSOWO z 5 RAZY..

Lekarze, którzy deklarują, że są zwolennikami szczepień, sami się nie szczepią.

Prof. Dorota Majewska


Warto zwrócić uwagę na załączony tekst zamieszczony w Dzienniku. Lekarze deklarują, że są zwolennikami szczepień, ale sami się nie szczepią.

Na grypę szczepi się tylko ok. 5% lekarzy, minimalnie więcej niż wynosi średnia krajowa (…More
+
TERAZ JUŻ BY GO ZASZCZEPILI PRZYMUSOWO z 5 RAZY..

Lekarze, którzy deklarują, że są zwolennikami szczepień, sami się nie szczepią.

Prof. Dorota Majewska


Warto zwrócić uwagę na załączony tekst zamieszczony w Dzienniku. Lekarze deklarują, że są zwolennikami szczepień, ale sami się nie szczepią.

Na grypę szczepi się tylko ok. 5% lekarzy, minimalnie więcej niż wynosi średnia krajowa (poniżej 4 %).

To oczywiście dobrze świadczy o ich inteligencji i wiedzy; widać zdają sobie sprawę ze szkodliwości i nieskuteczności szczepień.


Smutne jest jednak to, że ci sami lekarze, którzy unikają szczepień, zachęcają lub przymuszają do nich swoich pacjentów. To kolejny dowód na korupcję te i hipokryzję panujące w tym środowisku, jak i na szantaż lekarzy ze strony karteli farmaceutycznych.

Podobnie jest w wielu innych krajach. Tylko w niektórych krajach Europy zachodniej lekarze są na ogół uczciwi i nawet nie wspominają pacjentom o szczepieniach, w które sami nie wierzą, i w tych krajach umieralność niemowląt jest znacznie mniejsza, a ludzie są zdrowsi .

Problemem społecznym nie jest produkcja milionów dawek zbędnych szczepionek, tylko korupcja systemów opieki medycznej i urzędów państwowych, które weszły w rolę mengelowców i przymusowo okaleczają lub zabijają szczepionkami zdrowych ludzi. I to należy uznać za zbrodnie przeciw ludzkości. Na szczęście także w Polsce, coraz więcej ludzi skutecznie stawia opór farma-medycznemu terrorowi.

zdrowie.dziennik.pl/…/434488,szczepie…
Warto również przeczytać:

www.polishclub.org/…/dr-jerzy-jaskow…
..
wacula25wp.pl
Przepiękny obraz prawdy 😊 😊 😇 😇 😇 😂 😂 😂 😍 😍 😍
predex
Zaden szanujacy sie Polak nie powinien brać udzialu w tej hucpie czosnkowej zwanej wyborami.

To jest k[pina.

ten rząd , prezydent jest juz nielegalny, wyborów nie było. tanu wojennego nie było, wojny nie było.

Prezydent i rząd jest juz nielegalny.

Prezydent de facto jest nielegalny od 45 roku.

Wszystko to jedno wielkie klanmstwo, kazdy kto bierze udział w tym klamstwie , jest kłamcą i uwiary…More
Zaden szanujacy sie Polak nie powinien brać udzialu w tej hucpie czosnkowej zwanej wyborami.

To jest k[pina.

ten rząd , prezydent jest juz nielegalny, wyborów nie było. tanu wojennego nie było, wojny nie było.

Prezydent i rząd jest juz nielegalny.

Prezydent de facto jest nielegalny od 45 roku.

Wszystko to jedno wielkie klanmstwo, kazdy kto bierze udział w tym klamstwie , jest kłamcą i uwiarygadnia te klamstwa i oszustwa czosnkowe.

Tzw epidemia , ktorej nie było pokjazała tylko jedno, nie ma żadnytch wolonych mediów w Polsce, nawet radyjko ćwiereka w tym samym tonie,

demokracja się skończyła , a wiecie kiedy już podczas zamachu smoleńskiego, tez wszytkie media ćwierkalty tak samo.

Nie dość ,że nikt nie poniosł kary, to jeszcze zostali za tren mord nagrodzeni.

Ten kto bierze udzial w tych tzw wyborach , jest kompletnym durniem, i jak go zaszczepią trucizną i zabiorą mu dzieci , a tu ustanowią polin ,będziecie sami sobie tego winni.

Za frajerstwo trzeba placić.
Weronika-S.
Nie zgadzam się na obecny reżim, nie idę do wyborów na zasadzie bojkotu.
przeciwherezjom
ja też nie idę. Jest to moralnie jedyna słuszna opcja. BOJKOT!!!!
Radek33
Nie idę na wybory=mam w d...e kto będzie prezydentem,kto będzie miał wpływ na moje dzieci,na moją rodzinę,na moje życie.
predex
radek zarówno Duda jak i pozostali obcokrajowcy nie mają na twoje dzieci zadnego wplywu, wszytko jest ustaloane poza Polską .

BNie łudź sioę , nie ma żadnych wyborow, od 30 lat rządzą nami obcokrajowcy, niektorzy polskojezyczni, wszyscy ministrowie finansów maja paszpotrt londyński,

duda czy bosak są tylko atrapami , rzadziu kto inny,. jedyna rozsadna opvcja jest bojklot tego cyrku dla naiwnych…More
radek zarówno Duda jak i pozostali obcokrajowcy nie mają na twoje dzieci zadnego wplywu, wszytko jest ustaloane poza Polską .

BNie łudź sioę , nie ma żadnych wyborow, od 30 lat rządzą nami obcokrajowcy, niektorzy polskojezyczni, wszyscy ministrowie finansów maja paszpotrt londyński,

duda czy bosak są tylko atrapami , rzadziu kto inny,. jedyna rozsadna opvcja jest bojklot tego cyrku dla naiwnych gojów.
predex
widzę ,że -propaganda na tym kon-trtolowanym przez czosnki portaliku dla glupich Polakow tzw katolików protestanckich post PRLowskich kwitnie. Ty6lko jhuda i czosnek w tej samej odmianie, toz świerzszego czosnku bysciue dolożyli a nie ten sam cha cha cha.

DEudka przegonimy do Polin w izraelu razem z Tramkiem i jego bandą czosnkową .

panioe Prezydencie Potocki , kiedy pan przywroci dekret z 39 …More
widzę ,że -propaganda na tym kon-trtolowanym przez czosnki portaliku dla glupich Polakow tzw katolików protestanckich post PRLowskich kwitnie. Ty6lko jhuda i czosnek w tej samej odmianie, toz świerzszego czosnku bysciue dolożyli a nie ten sam cha cha cha.

DEudka przegonimy do Polin w izraelu razem z Tramkiem i jego bandą czosnkową .

panioe Prezydencie Potocki , kiedy pan przywroci dekret z 39 roku ,że wszytkie umowy zawierane z okupantami Polski są nieważne , nawet te dzisiejsze, 447, i ta o obcych wojska ktore beda palować Polaków, o pederastach o zabnieranbiu dzieci o szczepionkach, wszytko to sa antypolskie , okupacytjne ustawy, one wszytklie sa nieważne , jak rownież tyen rzad i preszydent, wytborow nie było ,mon b juz nie jest prezydentem Polski , co najwyże Polinu, II RP da wam kopa w d ,.juz niedlugo , śmierdzące dziady cvzosnkjowe.
mk2017
Każdy z nas – kapłan, siostra zakonna, babcia, dziadek, rodzic czy dziecko – jesteśmy zobowiązani do tego, by każdego dnia ukazywać swoim życiem to, że spotkanie z Jezusem Chrystusem nas przemienia. Prośmy dzisiaj przez wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela, abyśmy przez przykład naszej wiary umieli wielu przyprowadzić do Chrystusa..