08:46
Coburg
1977
Kiska - politický analfabet. Z Konferencie o právnom štáte zo stredy 27. septembra 2017 v BratislaveMore
Kiska - politický analfabet.

Z Konferencie o právnom štáte zo stredy 27. septembra 2017 v Bratislave
ľubica
V bratislavskom Hoteli Tatra sa 27.9.2017 konala konferencia s názvom Právny štát alebo právo na pravdu, na ktorej okrem viacerých známych osobností vystúpil aj bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar. Ten na nej predniesol rozsiahly príspevok s názvom Od federácie po dnešok, ktorý tvorili spomienky a komentovanie vývoja po rozdelení ČSFR, vzniku druhej slovenskej štátnosti v roku 1993 a tiež …More
V bratislavskom Hoteli Tatra sa 27.9.2017 konala konferencia s názvom Právny štát alebo právo na pravdu, na ktorej okrem viacerých známych osobností vystúpil aj bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar. Ten na nej predniesol rozsiahly príspevok s názvom Od federácie po dnešok, ktorý tvorili spomienky a komentovanie vývoja po rozdelení ČSFR, vzniku druhej slovenskej štátnosti v roku 1993 a tiež komentáre k súčasnému dianiu.
K súčasným krokom strany Smer-SD predsedu vlády Roberta Fica Mečiar napr. povedal: “Premiér buduje koalíciu na princípe tzv. previazania. Každá koaličná strana má svojich ministrov, ale každý minister má za sebou štátneho tajomníka Smeru-SD. S ministrom si potom urobia, čo chcú. Kedykoľvek. Táto krížová väzba sa obracia na nevýhodu. Fico nehovorí celú pravdu, ak tvrdí, že v parlamente hlasoval za zvrchovanosť a ústavu. Fico zabudol povedať, že jeho vtedajšia strana SDĽ bola zásadne proti vzniku SR ako samostatného štátu. PREDSEDA SDĽ PETER WEISS SA MI V SÚVISLOSTI SO VZNIKOM NEZÁVISLÉHO SLOVENSKA DOKONCA VYHRÁŽAL TRESTNÝMI NÁSLEDKAMI!"
Na záver podujatia jeho účastníci schválili vyhlásenie slovenskej inteligencie nasledovného znenia: “Znepokojení ľahkomyseľným prístupom politickej reprezentácie k vlastnej štátnosti, v obavách o jej budúcnosť, vyzývame k obrode štátu. Aby sa naplnili ciele jeho zakladateľov, aby slúžil jeho občanom, aby sa opäť stal právnym štátom a aby sa stal bezpečným pre svojich občanov. Nie je nám ľahostajné, v akom štáte žijeme a v akom budú žiť nasledujúce generácie. Preto v zmysle odkazu našich predkov, vyjadreného v preambule Ústavy Slovenskej republiky, vyzývame občanov, aby v nasledujúcich voľbách odmietli strany, ktoré prispeli k súčasnému politickému, spoločenskému a hospodárskemu marazmu Slovenskej republiky.
Partnermi konferencie Právny štát alebo právo na pravdu v bratislavskom Hoteli Tatra, na ktorej okrem Vladimíra Mečiara vystúpil aj sudca Najvyššieho súdu SR a exminister spravodlivosti Štefan Harabin, boli pronárodné organizácie a združenia Panslovanská únia, Slovakia plus, Spoločnosť slovenskej inteligencie Korene, Slovenské hnutie obrody, Konzervatívne Slovensko, Spoločnosť A. Hlinku, Ústav dejín kresťanstva, Magnificat, Aliancia za nedeľu, Rastic, SES NEZES a Vospolnosť. Konferencie, ktorú moderovala novinárka a exposlankyňa NR SR za HZDS Eva Zelenayová, sa zúčastnilo približne 200 ľudí.
Boli medzi nimi aj dvaja poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko Natália Grausová a Stanislav Drobný.
V publiku sedeli viacerí bývalí politici – Ján Cuper, Ján Smolec, Jozef Prokeš či Viliam Oberhauser. Na konferencii mal vystúpiť aj sudca Ústavného súdu SR Milan Ľalík, neumožnili mu to však pracovné povinnosti. /Martin Bago - FB/

Viac o konferencii sa dočítate tu:
www.napalete.sk/meciar-sr-potre…
www.hlavnespravy.sk/…/1150756
www.topky.sk/…/Meciar-prvykrat…