Libor Halik
42.1K

Turecko bude na řadě po rusko ukrajinském usmíření, pak

teprve začne natvrdo 3. světová válka dle proroctví sv. Paisije Athoského, sv. Kosmy Etolijského, ctihodného Josifa Vatopedského.
Proč Turecko?
Protože se chová k Rusku (a ke všem) takto dvojace (viz: Turecko jako oddaný spojenec Ukrajiny pokračuje v dodávkách zbraní | EuroZprávy.cz ) a protože má příliš mnoho zbraní, tak na něj Rusko použije dle proroctví Josifa Vatopedského jaderné zbraně a ono poté rychle kapituluje. Ale pak se zapojí do boje proti Rusku veřejně celý Západ, tj. NATO atd., kteří prozatím bojují proti Rusku na Ukrajině jen s pomocí Ukrajiny, kdy z ruského medvěda chtějí opět udělat jen medvídě jako ho udělali r.1991. Ale to se jim už nepovede dle proroctví rumunského Dumitru Dudumana - mučedníka za křesťanskou víru proti komunistickému teroru a pašeráku Biblí.

Protože Putinova strategie, kterou jsme už v létě předpověděli, se blíží ke kritickému bodu. Včera 23. listopadu odpálilo Rusko salvu raket na elektrárny, a Ukrajinu postihl masivní výpadek zásobování elektřinou. Celá města i oblasti jsou bez elektřiny. Klíčem k pochopení, čeho chce Putin svým bombardováním rozvodů elektřiny dosáhnout, jsou analytická data Ukrajinské spotřeby elektřiny.
Za poslední roky míru Ukrajina potřebovala v zimě průměrně příkon 20 GW elektřiny denně (od poloviny listopadu do konce března), a po zbytek roku si vystačila s příkonem nižším než 15 GW. Rozdíl 5 GW denního nutného příkonu spotřeby je dán potřebou zimního vytápění, a delší doby, kdy je nutno svítit.
Od letošního 5. května je celá Ukrajina schopna produkovat příkon maximálně 10 GW elektřiny denně. A tato potřeba elektřiny byla přes léto trvalá, a byla způsobena odpojením značné části průmyslu od spotřeby
Pro letošní zimní období (od poloviny listopadu do konce března) potřebuje Ukrajina generovat minimální příkon 15 GW elektřiny, ale místo zvýšení produkce, je její distribuce elektřiny ruskými útoky trvale snižována, a s každým dalším útokem dojde ke snížení schopnosti Ukrajiny rozvádět elektřinu do měst.
Ukrajina je tak v zoufalé situaci, a to přiznává už i starosta Kyjeva Kličko. Proti úderům ruských raket neexistuje obrana. Jak sama Ukrajina přiznala, už ztrácí schopnost údery poškozené rozvody elektřiny opravovat.
Putin je před těsně před splněním základního cíle svých úderů – zastavení celé ukrajinské ekonomiky, a zastavením všeho života ve městech. Bez elektřiny nefungují, ani pekárny, ani vodárny, ani teplárny, ani čističky odpadních vod, a mohli bychom pokračovat. V zimě jsou důsledky ještě děsivější. Představte si jen, že jste starý člověk, a žijete v pátém patře panelového domu, ve kterém nebude jezdit výtah.
Zelenský sice chystá nouzové napájení elektro-generátory, jenže to spotřebuje enormní dodávky ropných paliv, a vyrobí jen nepatrný zlomek elektřiny. Tím se dají udržet v chodu maximálně nemocnice a policejní stanice.
Že je situace Kyjeva zoufalá, svědčí žádost polského ministra obrany Mariusze Blaszczaka, který požádal Německo, aby protiraketové systémy Patriot, nerozmístilo v Polsku, ale přímo na Ukrajině! Systém Patriot ovšem není schopen sestřelovat ruské hypersonické rakety, a v případě svého rozmístění na Ukrajině, by se okamžitě stal terčem protiradarových střel Ruska.
V Česku analytik Mikulecký, bývalý poradce ministra obrany, přišel s šíleným nápadem zřídit na Ukrajině bezletovou zónu. Ruská letadla ovšem do hloubky ukrajinského území nelétají, ale z bezpečné vzdálenosti na Ukrajinu odpalují své dálkové rakety. A další rakety na Ukrajinu pálí loďstvo a pozemní síly. Bezletová zóna, by vlastně musela být bez-raketová zóna. A pro její zřízení, by se vojska NATO musela přemístit na Ukrajinu, aby ji mohla chránit před raketovými útoky. Sama by se tím ovšem vystavila ruským raketovým útokům v zóně válečného konfliktu a nebyla by ani schopna ruská letadla sestřelovat, protože ty nad Kyjev nelétají.
Putin by si při přesunu NATO ke Kyjevu, zamnul ruce, protože by mohl beztrestně raketami bombardovat vojska NATO rozmístěná u Kyjeva, a ta by mu nemohlo uškodit. NATO by pak nemělo jinou volbu, než s ostudou odtáhnout do bezpečí, a nebo přímo vstoupit do války, a riskovat jadernou přestřelku s Ruskem, při které by byla zřejmě pro výstrahu USA, aby se do toho nepletly, smetena celá Střední Evropa.
Pokud někdo vymýšlí takovéto šílené scénáře, jak zřídit na Ukrajině bezletovou zónu, je jasné, že má strach, že se Kyjevský režim pod Putinovými útoky letošní zimu zhroutí. Je třeba za každou cenu, zabránit eskalaci konfliktu, tak jak některé horké hlavy plánují. Proto držme míru šance.
Všichni, kdo papouškují frázi, že západní zbraně jsou lepší než ruské, doporučuji tento článek německého Bildu. Podle něj se už všechny německé obrněné super-houfnice, které Ukrajina dostala, rozbily. Protože Ukrajinci s nimi moc často stříleli. Obdobně prý už dopadají i slavné raketomety HIMARS.
Je 03.48 čtvrtek 24. listopadu. Michael Svatoš důstojník československé armády v záloze. MAP 1519 Putin zúčtuje s Ukrajinou. Neúprosná data ukazují, že je těsně před dosažením svého cíle. – michalapetr.com
Public domain
Mira393
Důstojný pane a nechcete soudruha Putina prohlásit svatým???
... ... PROKOP
halík je cvok
Libor Halik
To předpověděli světci a to nebyli cvoci. Však to uvidíte.
Libor Halik
Ale je historickým faktem, že svatí proroci vždy byli od mnoha svých současníků pokládáni za blázny. Po smrti jim však stavěli památníky.