Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks35
tr.news

Francis'in, Roncallis'in ve Athenagoras'ın Özgür Masonlarla Bağlantıları Var

Haziran 1964’te VI. Paulus ile bir araya gelen Fener Rum Patriği Athenagoras (+1972), bir Mason'du.

Bu konuyu, Özgür Mason Bertrand Heyraud, daha önce Grande Loge Nationale Française (Les cahiers Villard de Honnecourt) resmi dergisinde yayınlanan “Maneviyata Farklı Bir Bakış” adlı makalesinde yazıyor.

Heyraud'a göre, Athenagoras, selefi Meletios Metaxakis (+1935) gibi, Eski İskoç Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası'na kayıtlı 33 dereceden bir masondu.

Heyraud, Yunanistan Büyük Locası merkezinde Meletios ve Athenagoras’ın resimlerinin duvarda yan yana asılı olduğunu iddia ediyor.

Marco.Tosatti.it (11 Kasım), Mason Büyük Üstadı olan 48 yaşındaki Gioele Magaldi'nin, daha sonra XXIII. Ioannes olan Angelo Roncalli'nin, İstanbul'da Vatikan delegesi olarak görev yaptığı dönemde (1935-1944) bir Mason Locası'na bağlı olduğunu onayladığını yazdı.

Tosatti şöyle devam ediyor: “Başpiskopos Bergoglio'nun İtalya'yı her ziyaret ettiğinde, Licio Gelli'yi (+2015) de ziyaret ettiği asla inkâr edilmedi."

Gelli, gizli mason locası Propaganda Due (P2) Büyük Üstadı idi. 1973’te üyeliğe kabul ediliği andan itibaren Juán Peron’un arkadaşı olarak uzun yıllar Arjantin'de kaldı.

#newsMyjxnpcqul