Clicks128
Edward7
2

„W drodze do opieki nad wspólnym domem” o kulcie stworzenia

W dniu 18 czerwca 2020 r. został przedstawiony w watykańskiej sali prasowej dokument: "IN CAMMINO PER LA CURA DELLA CASA COMUNE" „W drodze do opieki nad wspólnym domem” przez "Międzydyscyplinarny stół Stolicy Apostolskiej na temat ekologii integralnej", rozpowszechnianej z okazji piątej rocznicy encykliki „ Laudato si”. - www.snpambiente.it
Na stronie; M. Tosatti; www.marcotosatti.com/author/wp_7512482/- jest krótka analiza tego dokumentu. Obecnie można powiedzieć że czytanie najnowszych dokumentów teologicznych, (np. z Watykanu) , jest nie tylko grzechem przeciw wierze ,ale przeciw pieszemu przykazaniu;
...
Dokument w praktyce wyjaśnia, że misją Kościoła jest ekologia, Kościół musi być strażnikiem dzieł Bożych, zagrożonych przez (indywidualistycznego i chciwego) człowieka.

Aby zmienić człowieka, ulepszyć go, nie trzeba go czynić świętym, lecz przekształcić go w ogrodnika-ogrodu stworzenia, w obrońcę przyrody. Tak uświęca się człowieka. Dokument wyjaśnia, że nawrócenie jest przemianą naszego życia w stosunku do stworzenia. W tym celu musimy wykonać „kontemplację ekologiczną” i sugeruje się to zrobić: na zewnątrz ... (bez żartów!). Ekumenizm promuje dialog z tymi, którzy kochają Stworzenie. Poprzez wspólne projekty w celu ochrony wspólnego domu. Rodzina jest miejscem, w którym odbywa się ekologiczna konwersja edukacyjna, dzieci muszą być nauczane, aby chronić Stworzenie. Szkoły są strukturami pedagogicznymi służącymi konwersji ekologicznej.

W przedszkolu należy uczyć recyklingu odpadów, odbywać wycieczki z przewodnikiem po ogrodach botanicznych itp. Katecheza uczy holistycznej ekologii opartej na tym, że niezrozumienie zasad ewangelicznych doprowadziło nas do usprawiedliwienia nadużyć natury. Dokument kończy się opisaniem przykładowego charakteru państwa Watykanu, który dokonuje selektywnej zbiórki, nie marnuje wody, dba o zieleń ogrodów watykańskich, zmniejsza zużycie energii dzięki nowym instalacjom oświetleniowym (od Sykstyny do kolumnady Plac Świętego Piotra). Amen, drogi Tosatti.
przez - religionlavozlibre.blogspot.com/…/documento-vergo…
...
Nowa światowa religia pacha-mamy ; Agenda 2030
Ale zamiast czcić Stwórcę, spiskowcy New Age pragną zanurzyć nas na stałe w nowej religii światowej, czczącej stworzenie .„W ten sposób coraz bardziej zjednoczona ludzkość poszukuje swej jedności stopniowo składa planetarny modlitewnik” - głosi Robert Muller. ... to jest hinduizacja, gdyż Hindusi nazywają naszą ziemię Brahma, czyli Bogiem , ponieważ słusznie nie widzą różnicy między naszą ziemią a boskością.
(...)
Cały ruch klimatyczny jest religią czczącą „żywą” matkę ziemię, gaję starożytnych Greków, z arką nadziei / przymierzem z wyposażeniem rytualnym, ziemskimi modlitwami, magicznymi formułami i hymnami do gai / pachamamy.
(...)
„Środowisko powinno konkurować z religią jako jedyną atrakcyjną, opartą na wartościach narracją dostępną dla ludzkości. To się już dzieje w dziedzinie zmian klimatu. ” Brytyjski Trybunał Sprawiedliwości stwierdza : „Zieleń to religia!”
(...)
„Duchowość stworzenia” bez wątpienia miała miejsce podczas obchodów Karty Ziemi Shelburne Farms . Według słów Stevena W. Moshera , prezesa Population Research Institute .„Gaia to termin New Age dla Matki Ziemi. Wierzący w New Age utrzymują, że Ziemia jest czującym super-bytem, rodzajem bogini, zasługującym na cześć i, jak mówią, ofiarą ludzką. W porównaniu z kultem Gai prosty animizm prymitywne kultury są zdrowe ”. Muzyk Paul Winter ma również głębokie korzenie w zielonym ruchu i „duchowości stworzenia”. Koncertował w Katedrze Św. Jana Boskiego w Nowym Jorku, podczas przesilenia i równonocy, od ponad dwudziestu lat. Te pogańskie święta, w rzekomo chrześcijańskim kościele, są jednak hojnie sponsorowane przez Rockefeller Foundation i organizację New Age o nazwie Lindisfarne Institute - z których ta ostatnia ma swoją siedzibę w katedrze.
(...)
W Shelburne Farms Vermont odbyło się obchodzenie Karty Ziemi w celu odsłonięcia ostatecznego miejsca spoczynku Karty Ziemi. Ta „Arka nadziei” zostanie przedstawiona ONZ wraz z jej treścią w czerwcu 2002 r. Mamy nadzieję, że Narody Zjednoczone poprą przy tej okazji dokument Karty Ziemi; dziesiąta rocznica szczytu Ziemi UNCED w Rio. W Arce wraz z Kartą Ziemi umieszczono różne przedmioty zwane „Książkami Temenos” i „Maskami Ziemi Temenos”. Temenos to koncepcja przyjęta przez Carla Junga w celu oznaczenia magicznego kręgu, świętej przestrzeni, w której obowiązują specjalne zasady i energie. Niektóre Księgi Temenos zostały stworzone w tym magicznym kręgu przez dzieci, które wypełniły je wizualnymi afirmacjami dla Matki Ziemi. Wykonane z „elementów ziemi”, maski Ziemi Temenos były również noszone i tworzone przez dzieci. (obecny przymus noszenia masek - to część tej religii - mającej redukować Co2 - i pozbawiać ludzi tlenu , aby dusili się dwutlenkiem węgla.) więcej - Nowa światowa religia pacha-mamy ; Agenda 2030

Ten Watykański dokument promuje pogański panteizm, oddawanie czci stworzeniu zamiast Stwórcy - to stworzenie staje się bogiem; „Byłoby jednak fatalne, gdybyśmy zapomnieli o Stwórcy w świetle stworzenia, ukłonili się przed dziełem zamiast przed jego autorem”

Panteizm - starożytny lub nowoczesny - koncepcja, zgodnie z którą Bóg nie jest „osobą”, ale jest we wszystkim i wszędzie, tak jak wszystko jest „bogiem” ... Są różne formy panteizmu, który rozwinął się z biegiem czasu i historii, jest odrzuceniem, odmową nie przedstawieniem Boga ponownie(jako Osoby), lecz uczynienia go obecnym poprzez zwracanie się do niego bezpośrednio poprzez zmaterializowaną „obecność” w jednym z jego dzieł. Co to znaczy? Oznacza to po prostu i wyraźnie, że musimy zwrócić się do Boga poprzez STWORZENIE, które jest jego dziełem, „jego obrazem”, zamiast zajmować się „obrazami” Boga , które tworzymy (np. obraz Chrystusa) … Ostatecznie zwracamy się do skał, do morza, do lasu, do kwiatów, do drzew, nawet patrząc na wschód lub zachód słońca, jako „personifikowany bóg”

NA OBRAZIE I PODOBIEŃSTWO CZŁOWIEKA oraz w tym, w co wierzy, praktykując kult natury, rodzaj bałwochwalstwa bez robienia bożków ... Panteizm pokrywa się, na przykład, w skrócie, jako obraz stworzony przez człowieka ... Chrześcijańskie ikony i posągi, nawet Krucyfiks jest dla nich rodzajem bałwochwalczego obrazu, ponieważ powstał z wyobraźni człowieka, a nie „stworzony” przez Boga, podczas gdy dla nich ideałem jest wywyższanie naturalnych elementów, takich jak drzewa, rośliny itp. .. ponieważ stworzenia Boga muszą koniecznie nas prowadzić ... To rozwój, który następuje charakteryzuje panteizm europejskiej, ponieważ, na przykład, buddyjski jest trochę inny ... tak jak jest on w innych religiach orientalnych... Przypadki „fetyszyzmu” (religijnego) nigdy nie były wykluczone w życiu człowieka, który przez całą swoją historię zawsze próbował „kontaktu” z Bogiem ... nawet w chrześcijaństwie, ale właśnie z tego powodu Ojcowie Kościoła, Świętych, Doktorów i Papieży wszechczasów, nie wahali się poprawiać, a nawet eliminować.

Dla nowych pogan, wróg numer jeden był i pozostanie; Wcielony Bóg, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa , wszystko, co pociąga za sobą ta wiara w kategoriach doktryny, życia, sakramentów. więcej - cronicasdepapafrancisco.com
W byłe święto Chrystusa Króla - 27 października podczas Mszy zamykającej synod przyjął miskę używaną do bałwochwalczego kultu pachamamy i postawił ją na ołtarzu , z rośliną - co symbolizowało oddanie czci naturze, stworzeniu - czyli intronizacje demona pachamamy.
więcej - Nie „mój Pan” ale; Matka Ziemia, czyli rok "Laudato si"

'objawienie w La Salette - wiele kapłanów i biskupów odejdzie od prawdziwej religii
Querida Amazonia - promowanie naturalizmu, panteizmu i ukrytego pelagianizmu. Kościół pogrąża się w panteizmie - Querida Amazonia

„Jeśli chodzi o przeklętą pachamamę, oczywiste jest, że postępuje stopniowe zastępowanie Matki Bożej Matką Ziemią, z szacunku dla globalistów i religii ekologicznej". Postępuje stopniowe zastępowanie Matki Bożej - Matką Ziemią, z szacunku dla globalistów i religii ekologicznej