Clicks16
lv.news

Francisks ir ķecerīgs, bet nav likuma, kas paredzētu, ka viņam jāzaudē savs amats – saka filozofs

Pāvests Francisks „ir izdarījis daudzas ķecerīgas lietas,” slavenais austriešu filozofs Josefs Seiferts teica Gloria.tv (video, vācu valodā) (31. maijs).

Seiferts uzsver, ka astoņdesmit zinātnieku parakstītajā aprīļa vēstulē ietverto septiņu ķecerību saraksts ir “neizsmeļošs”. Viņš atceras, ka Francisks arī apgalvoja, ka ļaunās dvēseles pazūd pēc nāves vai ka elle ir tukša.

Abu Dabī deklarācija Seifertam šķiet "vairāk nekā ķecerīga, tā patiesībā ir apostatiska."

Seiferts uzskata, ka pāvests, kurš izplata objektīvus ķecerības piemērus, zaudē savu amatu, tomēr nav kompetentas varas, lai spriestu par pāvestu. Tāpēc tikai nākamais pāvests varēs nosodīt Francisku.

"Ir daži baznīcas skolotāji, piemēram, jezuīts Roberts Bellarmīns, kas apgalvo, ka ķecerīgais pāvests zaudē savu amatu automātiski, bet tas nekad nav bijis baznīcas oficiālāajā mācībā," Seiferts piebilst.

Tomēr viņš cer, ka Francisks atkārtos viņa ķecerības, jo pretējā gadījumā viņam ir izredzes tikt sodītam ar atpakaļejošu spēku un tikt izdzēstam no pāvestu saraksta.

Blakus piezīmē Seiferts norāda uz baiļu gaisotni, kas valda Franciska baznīcā, citējot bīskapu, kurš viņam teica, ka viņš, visticamāk, zaudēs savu diecēzi, ja viņš izteiks jebkādu kritiku.

#newsBqzcokhnnm