Christmas Campaign: Financial Insights
Clicks1.2K
csk.news
19

Františkov Anjel Pána: Nikto sa nezúčastnil

František, ktorý je veľmi obľúbený medzi tými, ktorí nemajú pre Cirkev žiadne využitie - viedol svoj Anjel Pána na sv. Petra a Pavla (29. júna) pred takmer prázdnym námestím sv. Petra.

Nemecká novinárka Armin Schwibach napísala na Twitter.com: „Nikto tu nie je.“

František hovoril o tom, že je potrebné brať požiadavky evanjelia vážne, „aj keď si to vyžaduje obetu a úsilie“. Toto je opak toho, čo píše v Amoris Laetitia.

Skupina mladých ľudí musela Františka rozhnevať, pretože svoje požehnanie prijali na kolenách (video nižšie).

#newsTvzybbvwmi

Monika G
To se mi líbí. Věřící katolíci musí dát tomuto papeži jasně najevo, že s katolickou církví pod jeho vedením souhlasit nelze.
Kallistratos
Ty máš pořád Moničko problém s papežem? Bude se Ti líbit ten co přijde po Františkovi? Nebude, protože neodsoudil 2.VK a slouží Novud Ordo? Netrap se tím. 😉 Mimochodem s katolickou církví se má jako souhlasit a nesouhlasit? 😍
Monika G
Kallistratos. Za současného stavu v KC, kdy si ti zednáři zvolí dalšího papeže podle svého gusta, se mi určitě ani ten líbit nebude. S katolickou církví, která nerozšiřuje evangelium, překrucuje učení Ježíše Krista, stará se víc o pohany než o křesťany a tak bych mohla pokračovat, tak s takovou KC samozřejmě souhlasit nikdy nebudu.
Kallistratos
Přesně tak Zedade, není volbou královny krásy. .. 😉 Ten alibismus o tom hřešení, slabostech s prstem položeným na ostatních je klasický produkt průměrnosti a především těch, co se nechtějí nebo neumí polepšit.... Takže znovu opakuji, církev tu není aby se s ní souhlasilo nebo nesouhlasilo. A je jedno jaké vedení je... 😊
Kallistratos
Děkuji Moniko za odpověď, dalo se to předpokládat :) Pokud s ní nesouhlasíš, plánuješ ji do konce života jen kritizovat? Bude to přínosné? Všiml jsem si, že někdy lidé i celé roky žijí z protestu, dokonce protestanti i několik staletí. 😊 Ale koneckonců Tvá volba... jen jsem chtěl říci, že vítám ne rozmáchlou, ale konstruktivní kritiku... A kdo přímočaře vytáhne zednáře, židy a pedofily a …More
Děkuji Moniko za odpověď, dalo se to předpokládat :) Pokud s ní nesouhlasíš, plánuješ ji do konce života jen kritizovat? Bude to přínosné? Všiml jsem si, že někdy lidé i celé roky žijí z protestu, dokonce protestanti i několik staletí. 😊 Ale koneckonců Tvá volba... jen jsem chtěl říci, že vítám ne rozmáchlou, ale konstruktivní kritiku... A kdo přímočaře vytáhne zednáře, židy a pedofily a satanisty a vatikánské bankéře či revanšisty, tak tam ztrácím slušně řečeno argumenty. 😂 Pěkný den přeji. PS: Mimochodem v kterém kraji navštěvuješ tridentský obřad, pokud vůbec něco navštěvuješ. Děkuji.
Monika G
Kallistratos. Ani si nedokážete představit jak bych byla ráda, kdybych mohla katolickou církev a papeže jen chválit. Bohužel to není možné. S novou mší jsem se již smířila a tridentský obřad nevyhledávám. Nelíbí se mi však na této moderní církvi mnoho jiných věcí, které jsou podle mého názoru pro katolickou církev, zachování její důvěry a přitažlivosti také moc důležité. Děkuji za přání a též …More
Kallistratos. Ani si nedokážete představit jak bych byla ráda, kdybych mohla katolickou církev a papeže jen chválit. Bohužel to není možné. S novou mší jsem se již smířila a tridentský obřad nevyhledávám. Nelíbí se mi však na této moderní církvi mnoho jiných věcí, které jsou podle mého názoru pro katolickou církev, zachování její důvěry a přitažlivosti také moc důležité. Děkuji za přání a též přeji hezký den.
Monika G
Zedad. Nechápu Vaši otázku. Že církev založil Ježíš Kristus ještě neznamená, že byla bez chyby a že se vždy chovala, jak by si Náš Pán představoval. V mnoha případech se do jejího vedení dostali lidé, kteří svého postavení zneužívali. V současné době je to ještě nebezpečnější, protože jsou tam lidé, jenž evidentně svádějí své ovečky z té pravé cesty k Bohu.
ľubica
Moniko, rada čítam vaše komenty, sú pravdivé, prosté a plné blíženecké lásky v obrane RKC ...v mnohém mi čítate z duše... moc dekuji+
Monika G
lubica. Já Vám též moc děkuji. Velmi jste mě potěšila.
Kallistratos
Monika G. - NESOUHLASÍM co uvádíš směrem k zedadovi: VIZ: "V mnoha případech se do jejího vedení dostali lidé, kteří svého postavení zneužívali. V současné době je to ještě nebezpečnější, protože jsou tam lidé, jenž evidentně svádějí své ovečky z té pravé cesty k Bohu."
(Já osobně si myslím zcela naopak, že je spousta správných a dobrých lidí, které ovšem nevidíme :) a vždy to bylo nebezpečné... …More
Monika G. - NESOUHLASÍM co uvádíš směrem k zedadovi: VIZ: "V mnoha případech se do jejího vedení dostali lidé, kteří svého postavení zneužívali. V současné době je to ještě nebezpečnější, protože jsou tam lidé, jenž evidentně svádějí své ovečky z té pravé cesty k Bohu."
(Já osobně si myslím zcela naopak, že je spousta správných a dobrých lidí, které ovšem nevidíme :) a vždy to bylo nebezpečné... Jde o úhel pohledu a ten se musíme učit mít nadějný a ne se dívat na církev s krkavčíma očima...) Klidný den přeji.😉
Monika G
Zedat. Ano, brány pekelné církev nepřemohou. Není Vám však líto těch, kteří se nechali špatnými církevními představiteli oklamat?
Monika G
Kallistratos. Každý to vidíme jinak a to je samozřejmě v pořádku. Vnucování svého názoru někomu jinému určitě nikam nevede. Souhlasím s Vámi, že je v církvi mnoho poctivých věřících, ale těm právě hrozí největší nebezpečí, že svým nadřízeným uvěří, nebo se jim ze strachu podvolí. Naděje a optimismus jsou pěkné věci, ale někdy to nemusí vyjít a v tomto případě je v sázce příliš mnoho.
One more comment from Monika G
Monika G
Zedat. To samozřejmě nemusíte. Správný katolík však nesmí myslet jen na sebe. Ten by měl mít starost i o své bližní, kteří třeba nemají tolik možností všechno co se v KC děje sledovat a udělat si o této moderní církvi pravdivý obraz.
Kallistratos
Ta starost Moniko vypadá úplně jinak než životní nasranost nebo poťouchlost, kterou zde na Glorii vidíme dnes a denně. Věcná a konstruktivní kritika a nebo vize, která má řešení a nebo dokonce osobní apel a osobní svědectví vypadá trochu jinak. 😉 . Křesťanství je o naději, inspiraci, lásce a dobrých vztazích. Co vidíme na Glorii? K čemu to vede?
Monika G
Kallistratos. Já Vám rozumím. Kdyby všechno fungovalo jen přes tu lásku, tak by bylo na zemi dobře. Jenže na tomto světě je hodně zla, které se lidem do příchodu Ježíše Krista nikdy nepodaří odstranit. Je třeba mít stále na paměti. že jsme byli vyhnáni z ráje a je jen na každém z nás aby se snažil žít tak jak to od nás Bůh požaduje, aby se tam mohl vrátit. Toto moderní KC bohužel přestala všem …More
Kallistratos. Já Vám rozumím. Kdyby všechno fungovalo jen přes tu lásku, tak by bylo na zemi dobře. Jenže na tomto světě je hodně zla, které se lidem do příchodu Ježíše Krista nikdy nepodaří odstranit. Je třeba mít stále na paměti. že jsme byli vyhnáni z ráje a je jen na každém z nás aby se snažil žít tak jak to od nás Bůh požaduje, aby se tam mohl vrátit. Toto moderní KC bohužel přestala všem zdůrazňovat a důsledkem toho je, že se lidé k sobě chovají čím dál hůře.
Kallistratos
Také rozumím. Ale čti pozorněji, nepíši jen o lásce, kterou mnozí banalizují... A že se k sobě lidé chovají hůře? Kde je prosím stupnice tohoto? Promítněte si prosím roky 1910-1950 v evropských i světových dějinách a počítejte konflikty a vyhlazené celé oblasti po celém světě a stovky milionů mrtvých... Míra bestiality se dodnes nezahojila..... Kdo nemiluje nezná Krista. Miluj... 😊
Monika G
Kallistratos. Ano, lidé mezi sebou bohužel vždycky bojovali. Dovedete si však představit, jak by asi dopadl v dnešní době válečný konflikt jaderných velmocí? Po technické stránce je lidstvo na výši, ale po té duchovní je to bohužel velká bída. Moc mě mrzí, že katolická církev, která by měla lidstvo po té duchovní stránce vychovávat se zdiskreditovala, přestala spoléhat na Boha a na tuto svoji …More
Kallistratos. Ano, lidé mezi sebou bohužel vždycky bojovali. Dovedete si však představit, jak by asi dopadl v dnešní době válečný konflikt jaderných velmocí? Po technické stránce je lidstvo na výši, ale po té duchovní je to bohužel velká bída. Moc mě mrzí, že katolická církev, která by měla lidstvo po té duchovní stránce vychovávat se zdiskreditovala, přestala spoléhat na Boha a na tuto svoji povinnost úplně rezignovala.
Kallistratos
Příliš ultimativní tvrzení Moniko v té poslední větě... Nemusíš rezignovat, máš svoji farnost? 😊
Monika G
Ladislav Bajza. Nemyslím si, že jsou všichni duchovní v Česku s papežem Františkem spokojeni. Problém u nich vidím především v jejich přísaze. Oni bohužel musí poslechnout své nadřízené v církevní hierarchii. Moje poznání určitě stačí k tomu, abych dokázala rozeznat dobro od zla a pro to správné se rozhodla.