Clicks1.2K

Mons. Sokol: Chýbajú výzvy k pokániu! Prečo sú chrámy prázdne? „Sväťme nedeľu, deň Pána! Odpočiňme si! Aj naši zamestnanci v obchodoch nech sa venujú rodine!“

Mons. Sokol: Chýbajú výzvy k pokániu! Prečo sú chrámy prázdne? „Sväťme nedeľu, deň Pána! Odpočiňme si! Aj naši zamestnanci v obchodoch nech sa venujú rodine!“
Emeritný arcibiskup Ján Sokol vo svojej kázni na sviatok Troch kráľov kriticky hodnotí zatváranie kostolov a svetský prístup k súčasnej kríze.

Svetský prístup k tomuto problému nemá byť na prvom mieste, na prvom mieste má byť to, čo nám Boh skrze rôzne tragédie ako Potopa alebo epidémie chcel vždy povedať: „Pán nechce trestať, ale upozorňovať: zmeňte sa, robte pokánie, odvráťte sa od hriechu, stavajte na pravých hodnotách. Nerozbíjajte rodinu!“ napomína emeritný arcibiskup Ján Sokol.

„Počuli ste, že by niekto povedal: toto je zásah Boží, toto je napomenutie?“
„Pred 310 rokmi ľudia robili pokánie, zmenili zmýšľanie, bazilika bola preplnená ľuďmi. Dnes sa nám kostoly zatvorili.“

Podľa Mons. Sokola sa duchovno vytráca z parlamentov, miest a dedín čoraz viac a ťažko sa o pokání hovorí s čoraz menej duchovnými ľuďmi, ktorí viac-menej prijali do svojich sŕdc ateizmus. Stratili vieru. Myslia len na pozemský život.


„Sväťme nedeľu, deň Pána! Odpočiňme si! Aj naši zamestnanci v obchodoch nech sa venujú rodine!“ Návrat k duchovnu, ktoré sa úplne vyparilo z ľudských sŕdc by malo byť na programe našich dní.

MV
alianciazanedelu.sk/archiv/7933
Hermenegild
Ešte je tu aj iný nový jav: tzv. katolíci, keďže nemôžu si splniť "nedeľnú povinnosť", robia rôzne práce v nedeľu namiesto modlitby, duchov. čítania. Nesvätia.
Anton Čulen
Ďakujme Pánu Bohu za to, že sa otec arcibiskup J. Sokol vôbec odvážne ozval, hoci je už na dôchodku a teda nemusel. Modlime sa za odvahu aj pre ďalších našich biskupov a kňazov, čo sú v činnej službe. Inak sa nič nezmení. Už nemáme prístup ani k Eucharistii. Kňazi Vás ešte ako tak vyspovedajú, ale sväté prijímanie - pokrm pre dušu dať nechcú. Prečo majú taký veľký strach rozdávať Eucharistického …More
Ďakujme Pánu Bohu za to, že sa otec arcibiskup J. Sokol vôbec odvážne ozval, hoci je už na dôchodku a teda nemusel. Modlime sa za odvahu aj pre ďalších našich biskupov a kňazov, čo sú v činnej službe. Inak sa nič nezmení. Už nemáme prístup ani k Eucharistii. Kňazi Vás ešte ako tak vyspovedajú, ale sväté prijímanie - pokrm pre dušu dať nechcú. Prečo majú taký veľký strach rozdávať Eucharistického Krista veriacim v takejto ťažkej dobe?
ľubica
to je čo za logiku prosím : ....že sa otec arcibiskup J. Sokol vôbec odvážne ozval, hoci je už na dôchodku a teda nemusel..
....................................

na dôchodku už svedomie nefunguje? alebo ako ste to mysleli? Všetci tzv. emeritní a pôsobiaci mimo SR sa mali tiež ozvať! A sú ticho! Vraj kmeti! Nech sa pozrú na staručkého Eleazára v SZ, alebo na biskupa Polykarpa...ako smelo vydali …More
to je čo za logiku prosím : ....že sa otec arcibiskup J. Sokol vôbec odvážne ozval, hoci je už na dôchodku a teda nemusel..
....................................

na dôchodku už svedomie nefunguje? alebo ako ste to mysleli? Všetci tzv. emeritní a pôsobiaci mimo SR sa mali tiež ozvať! A sú ticho! Vraj kmeti! Nech sa pozrú na staručkého Eleazára v SZ, alebo na biskupa Polykarpa...ako smelo vydali svedectvo Kristovi!! Toto sú skutoční svedkovia=martýri!infovojna.sk/…entov-stb-na-odstranenie-kuffu
Hermenegild
Nemá právo rozhodovať, len sa ozvať.
Hermenegild
Ľubica, povedia, on sa pomiatol, je dement, nevie čo rozpráva.
ľubica
a?..... to je dôležité čo povedia ľudia z prachu? A nie Ten,ktorému sa bude človek zodpovedať za každé slovo ktoré mal povedať a nepovedal alebo za to čo nemal povedať, a povedal hoci je to vyslovné klamstvo?
Agent0
Preco pan Sokol neapeluje na biskupov Slovenska že si nechali zatvorit kostoly na Slovensku a to bez boja - BEZ VYRAZNEHO ODPORU !!! Pretože aj v Katolickej cirkvi Slovenska je prebujelá katolická "KOREKTNOST" !!! A k nej patri bohuzial aj pan Sokol.
Preco nepochvalil Oravakov, že si nenechali vziat omse svaté v dnesnej dobe !!! Ale bonzaci ich udali a video bolo zverejnene na zozname.sk pre …More
Preco pan Sokol neapeluje na biskupov Slovenska že si nechali zatvorit kostoly na Slovensku a to bez boja - BEZ VYRAZNEHO ODPORU !!! Pretože aj v Katolickej cirkvi Slovenska je prebujelá katolická "KOREKTNOST" !!! A k nej patri bohuzial aj pan Sokol.
Preco nepochvalil Oravakov, že si nenechali vziat omse svaté v dnesnej dobe !!! Ale bonzaci ich udali a video bolo zverejnene na zozname.sk pre vsetkych Slovákov ako odstrašujuci pripad tzv.nezodpovednosti voči vsetkym zdravotnikom ! Co urobil p.Sokol , aby situacia ohladom pristupnosti svatých omsi bola lepšia ? NEviem o NICOM !!! Ked tak ma opravte...
Agent0
Agent0
Bratislava 31. decembra (TK KBS) Na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 808 z 31. decembra 2020, ktoré obmedzuje slobodu pobytu a pohybu zákazom vychádzania a na základe Vyhlášky 77 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, nadobúdajúcej účinnosť 1. januára 2021, budú vo všetkých slovenských diecézach a eparchiách od 1. januára až do 24. januára 2021 pozastavené verejné …More
Bratislava 31. decembra (TK KBS) Na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 808 z 31. decembra 2020, ktoré obmedzuje slobodu pobytu a pohybu zákazom vychádzania a na základe Vyhlášky 77 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, nadobúdajúcej účinnosť 1. januára 2021, budú vo všetkých slovenských diecézach a eparchiách od 1. januára až do 24. januára 2021 pozastavené verejné slávenia bohoslužieb. Slovenskí biskupi toto nariadenie zobrali na vedomie a kňazov i veriacich žiadajú o jeho dodržanie, zároveň tiež prosia o veľkú trpezlivosť, ktorá bude pre dané obdobie mimoriadne potrebná.
Hermenegild
Aspoň sa ozval. On ale už nemá rozhodovaciu moc, je na odpočinku. Ak by sa biskupi vzbúrili, je to totiž dvojsečný meč. Matovič tvrdí, že lockdown nepomáha. Ak by sa biskupi vzbúrili ako v Grécku, tak vláda zhodí ako Nero v Ríme na kresťanov, že katolíci sú vinní, že sa nedarí pandémiu zlikvidovať, hoci by nemali jediný dôkaz, že sa niekto v chráme nakazil. A začali by cirkev prenasledovať ako …More
Aspoň sa ozval. On ale už nemá rozhodovaciu moc, je na odpočinku. Ak by sa biskupi vzbúrili, je to totiž dvojsečný meč. Matovič tvrdí, že lockdown nepomáha. Ak by sa biskupi vzbúrili ako v Grécku, tak vláda zhodí ako Nero v Ríme na kresťanov, že katolíci sú vinní, že sa nedarí pandémiu zlikvidovať, hoci by nemali jediný dôkaz, že sa niekto v chráme nakazil. A začali by cirkev prenasledovať ako hlavného vinníka pandémie na Slovensku. Najhoršie je, že aj súkromné sv. omše sa rádoví kňazi boja slúžiť aspoň s kostolníkom, resp. lektorom. A tak si tam potichu mumlú bez odpovedí veriacich, koľkorazy večer ako poslednú nedokončenú vec. Čoho sa boja, že sa nakazia od lektora, ktorý celý deň sedí doma na zadku? Toto nie je úcta Božieho Majestátu. Koľko milostí Slovensko stratí bez sv. omší. Určite omnoho viac božej pomoci by malo v boji s novodobým morom, keby nás vláda katolíckeho Slovenska neodizolovala od Vládcu Neba i Zeme. Všímajme si aj súvislosť medzi hromadným testovaním a nárastom nákazy oproti ľuďom, ktorí si pýtajú pomoc od Boha, používajú olej Dobrého samaritána a nosia so sebou všade svätenú vodu a benediktínsky kríž, teda chránia sa božími prostriedkami. Budeme spolu trpieť najmä za kňazov.
ľubica
o čo vám ide hermenegild? To vážne? myslíte si že kňazi a biskupi čo sa týka otázky viery a mravov ...možu si dovoliť odpočívať? už som to písala vyššie, prečítajte si príbeh sv Eleázara v SZ alebo sv Polykarpa, biskupa, žiaka sv Jána ev., o čom bolo ich svedectvo.... ich svedectvo nepozná pojem ODPOČINOK! Ako by aj mohli svätí odpočívať, ked sa jedná o vyznanie a priznanie sa k viere!!! TOTO JE …More
o čo vám ide hermenegild? To vážne? myslíte si že kňazi a biskupi čo sa týka otázky viery a mravov ...možu si dovoliť odpočívať? už som to písala vyššie, prečítajte si príbeh sv Eleázara v SZ alebo sv Polykarpa, biskupa, žiaka sv Jána ev., o čom bolo ich svedectvo.... ich svedectvo nepozná pojem ODPOČINOK! Ako by aj mohli svätí odpočívať, ked sa jedná o vyznanie a priznanie sa k viere!!! TOTO JE PRIZNANIE K VIERE A VYZNANIE žE SOM KATOLIK, a nie to ich pochlebovačné sčítavanie ľudu, kde sa má človek vyjadriť k nábožesntvu!!! O čom ide, ked sú nad hrobom??? O čo!!! Prichádza maturita vážení! Maturita ako som žil a žime svoju vieru! Nie ako ju hrám pod taktovkou zvetralej KBS!!! KBS je plná mrtvych žiab! Mrtvych pre Krista, ktorí kolaboruju s vladou!!!
ľubica
hermenigild: Určite omnoho viac božej pomoci by malo v boji s novodobým morom, keby nás vláda katolíckeho Slovenska neodizolovala od Vládcu Neba i Zeme.
-------------------------------
toto je falošná veta. katolícke SR neexistuje!!! Budiček! Naposledy sa katolíci resp krestania zviditelnili v referende za rodinu 2014! V každom okrese bolo necelých 20% za rodinu muža a ženy, za zakaz adopcie …More
hermenigild: Určite omnoho viac božej pomoci by malo v boji s novodobým morom, keby nás vláda katolíckeho Slovenska neodizolovala od Vládcu Neba i Zeme.
-------------------------------
toto je falošná veta. katolícke SR neexistuje!!! Budiček! Naposledy sa katolíci resp krestania zviditelnili v referende za rodinu 2014! V každom okrese bolo necelých 20% za rodinu muža a ženy, za zakaz adopcie detí homosexualom a iné, čo sa vtedy riešilo! TOTO je svedectvo! MIZERNE, ALE SVEDECTVO..a teraz ide o to koľko z týchto mizerných 20% ostane verných pri covidovej či sanitárnej totalite! Koľko % sa bude riadiť Božimi prikázaniami, KKC a EVANGELIOM VITAE od sv JPII.? koľko % katolíkov a kresťanov vidí jasne pošliapanie týchto vážnych dokumentov!!! Pošliapanie Viery! Pošliapanie bioetických zásad!!! Ja to odhadujem na 5%!
Pustite si z archívu dnešnú reprízu(sobotnú) relácie ZAOSTRENE s apb S. Zvolenským a jedným profesorom ako elegantne, podlízavo a zákerne láakjú vracich hrobárovi na lopatu! Téma : očkovanie! Bez protiargumentov od skutočných lekárov a špecialistov! Len jednosmerná premávka, smer: nebojte sa zomierať! Presne ako prezidentka Čaputová! To isté! Im môžu koľko chcú lekárnici písať, búchať, oni vás jednoducho zmätú zo stola, a žiadna petícia neobstojí! Dopadne presne ako tá v máji proti SP na ruku!!!! Duch Svätý už nenaplňa ani jedného biskupa SR! To a ten čo ich naplna a čoho maju plne usta je duch SVETA!
Hermenegild
"katolícke" v úvodzovkách. Ale za tých biskupov a kňazov sa nikto nemodlí, tak isto aj za vládu. Takže máme Božie dopustenie a k tomu je potrebná pokora a pokánie.
ľubica
..to máte odkial? že za biskupov, kňazov,vládu sa nikto nemodlí?
modlime sa za našich nepriateľov: Modlitba za nepriateľov
Hermenegild
Podľa toho je každý pre Teba nepriateľ a to je zle, lebo ľahko prehlásiš za nepriateľa aj Božieho Syna. Tu nepomôže iné, len "modlitba spojená s pôstom" ako pokánie.
Hermenegild
Ľubica, vieš, kto tvorí KBS? Aktívni biskupi západnej a východnej provincie /Blava a KE/ a ordinariát Ozbrojených síl SR + SUI IURIS prešovskej, košickej a bratislavskej eparchie. Emeritní biskupi do nej nepatria! /J.E. Sokol, Tkáč, Imrich, Tomko a Bezák/
forthetruth333
BOH je láska to ano ale aj Spravodlivý sudca
Hermenegild
Všetky posolstvá hovoria: pokánie, pokánie, pokánie. Ale moderní presbytéri tvrdia: "Boh je láska, Boh nás nemôže potrestať." Ale ktorý dnešný kňaz či biskup káže dnes o šiestich hlavných pravdách, najmä: "Boh je spravodlivý sudca.... a Milosť Božia je na spasenie potrebná." ???