Clicks103
Peter(skala)

Kuffa poďakoval poslancom, ktorí svojím hlasovaním odmietli Istanbulský dohovor: „Boli sme na pokraji žumpy“

Bratislava 26. februára 2020 (HSP/Foto:Screenshot)

Poslanci Národnej rady SR v utorok odmietli Dohovor Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a boji proti nemu, ktorý je známy ako Istanbulský dohovor. Hlasovalo proti nemu 96 zo 113 prítomných členov zákonodarného orgánu. Všetkým poslancom, ktorí boli proti dohovoru, poďakoval kňaz Marián Kuffa, ktorý na nebezpečenstvá spojené s dohovorom upozorňuje dlhší čas

Na snímke Marian Kufaf

Na sociálnej sieti na stránke otca Mariána Kuffu sa v jednom z príspevkov píše, že spôsob, akým bola vypovedaná v parlamente ratifikácia Istanbulského dohovoru na tretíkrát, je nespochybniteľný.
„Slovensko sa nachádzalo na pokraji Istanbulskej žumpy. Ďakujem všetkým statočným poslancom, všetkým stranám, ktoré hlasovali za to, aby naše deti mohli žiť dôstojný život, morálny život,“ poďakoval v krátkom videu Kuffa a udelil aj požehnanie:

„Nech vám Pán Boh požehná všetkým. Všetkých nech Pán Boh žehná.“

Okrem otca Mariána Kuffu sa poslancom poďakoval aj koordinátor Slovenského dohovoru za rodinu (SDZR) Erik Zbiňovský.

„Chcem poďakovať všetkým 96 poslancom, ktorí vyjadrili jasný názor, že Slovensko žiadne genderove ideológie a rôzne medzinárodné dohovory, ktoré tu chcú šíriť tieto choré veci, neprijme a verím, že sa tak ani nikdy nestane. Chcem naozaj poďakovať tým 96 poslancom, ktorí si naozaj zachovali ešte zdravý rozum a nepustili na Slovensko tieto neoliberálne výmysly,“ uviedol Zbiňovský v utorok na tlačovej konferencii.

Okrem Zbiňovského vystúpil na tlačovej konferencii aj Pavol Vilček, diecézny riaditeľ Spišskej katolíckej charity a člen SDZR, ktorý sa stará o týrané ženy. „Som vďačný všetkým statočným poslancom,“ uviedol a poďakoval aj ľuďom, ktorí sa už tri roky modlia za to, aby ID neprešiel, ale aj nebeskej matke.

Vilček ďalej poďakoval aj Erikovi Zbiňovskému a Mariánovi Kuffovi, ktorí podľa neho prispeli najväčšou mierou k tomu, že toto hlasovanie dopadlo úspešne.

„Musím povedať, že sme tesne pred voľbami a na nás, na Slovákoch, záleží, či bude vládnuť zlo alebo dobro. Skúsme si všetci vstúpiť do svojho svedomia a zamyslieť sa nad tým, kto som, čo som, kam smerujem, aký je zmysel môjho života a aké hodnoty vyznávam,“ dodal v závere.

Tatiana Stará