pl.news
32.1K

Belgijski biskup robi zdjęcie z 22 diakonisami

Biskup Liege (Belgia), Jean-Pierre Delville, został 25 stycznia sfotografowany z 22 tzw. diakonisami kościoła prawosławnego z Syrii.

W swojej religii diakonisy nie mają żadnej funkcji. Tak samo jak w Kościele Katolickim, również tam obecność kobiet w sanktuarium sprzeciwia się liturgii.

"Diakonisy" syryjskiego prawosławia są po prostu wiernymi, które śpiewają w chórze. W teorii mogą udzielać Komunii chorym, ale w społecznościach prawosławnych rzadko się to w ogóle robi, a jeśli już, to sakramentu udziela kapłan.

Zdjęcie zrobiono w gotyckim kościele St Lambert w czasie ekumenicznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

22 kobiety odebrały godność w grudniu 2018 w ceremonii, w czasie której nie są dotykane. Wprowadzenie diakonis nie odbywa się przez nałożenie rąk, ponieważ biskup ich nie dotyka.

Artykuł na CathoBel.be wykorzystuje spotkanie, by wymusić wprowadzenie instytucji "diakonis" w Kościele Katolickim.

#newsBsrqoediyp
Sw.Joanna
Belgia juz dawno odeszla od wiary katolickiej.
Bogumil
Ta hydra wieloglowa to wlasnie ohyda spustoszenia.
waz2054
To całkiem prawdopodobne, że ogólne spustoszenia doktrynalne jakie mają miejsce na naszych oczach w Kościele, są właśnie tą "ohydą spustoszenia" o której mówił Chrystus. Wszyscy myślą, że ta ohyda to będzie coś namacalnego i widocznego, ale wcale tak nie musi być. Może to być ohyda "rozlana" i wielopłaszczyznowa.