Clicks7
lv.news

Manipulētā padome: kā žurnāls Time vilināja bīskapus

Roberts Blērs Keisers (+2015), Time Magazine Vatikāna II korespondents, mēnesī atsavināja 20 000 ASV dolāru (līdzvērtīgi 173 750 USD 2021. gadā) budžetu, ko nodrošināja viņa darba devējs, lai rīkotu ballītes bīskapiem un žurnālistiem.

Viņš to pieminēja 2004. gadā Robertam Moijanhanam (InsideTheVatican.com, 13. maijs). Kaizers no 18 līdz 28 gadu vecumam bija jezuīts, bet 1960. gadu vidū pameta pavēli precēties un šķirties.

Tajā laikā žurnālu Time kontrolēja tā dibinātājs Henrijs Lūss (+1967), Presbiterijas misionāra dēls un Republikāņu partijas biedrs, kuru sauca par “Il Luce”, itāļu Benito Musolīni (“Il Duce”). "). Lūce mēģināja LSD sešdesmitajos gados un ziņoja, ka runājis ar Dievu tās ietekmē.

Romā Kaizers īrēja ļoti lielu dzīvokli kā vietu, kur regulāri vakariņu sarunās apspriest "atvērtākas Baznīcas" darba kārtību: "Mēs ar sievu bieži uzņemam 50 vai 100 žurnālistus un mononžorus, priesterus un bīskapus un diplomātus, dažreiz nedēļas laikā, dažkārt nedēļas nogalēs. "

Kaizeram bija ikdienas vakariņas un īpaši lielas svētdienas vakara sanāksmes, kas kļuva par “sava veida iestādi”. Vienā ballītē zvaigžņotais Bombejas arhibīskaps Tomass Roberts SJ (1893–1976) atklāja, ka viņa „uzmundrinošajiem uzskatiem” piekrita daudzi citi prelāti: „Viņi domāja (un skaļi teica), ka Baznīca ir pārslogota ar lieko bagāžu mīts, māņticība un nejēdzība. ”

Tie bija tie paši, kas balsoja par Vatikāna II dokumentiem un īstenoja tā sauktās "reformas", kuru rezultātā Baznīcu skāra lielākā katastrofa kopš viņas dibināšanas.

Attēls: Vatican II © wikicommons, CC BY-SA, #newsMhjmdkpksb