Edward7
1.9K

Chiny przedstawiają aplikacje do śledzenia „zielonych” wyników kredytu społecznych w celu monitorowania wszystkich aspektów życia - na Światowym Forum Ekonomicznym

Chiński gigant handlu elektronicznego prezentuje na Światowym Forum Ekonomicznym aplikacje do śledzenia "zielonych" wskaźników kredytów społecznych, które monitorują wszystkie aspekty życia użytkowników

Briana Shilhavy
Chiny wdrażają obecnie medyczne państwo policyjne w swoich największych miastach, w tym w Szanghaju, wielu częściach Pekinu i innych dużych miastach. W doniesieniach prasowych stwierdzono, że ograniczenia w Szanghaju złagodniały, ale ludzie na miejscu donoszą, że niewiele się zmieniło dzięki środkom, które od początku kwietnia trzymały mieszkańców największego chińskiego miasta w zamknięciu jak więźniowie.

Szanghaj „otwiera się ponownie”, ale autobusy są puste , przez - Chiny Fragmenty:

Nie, wbrew nagłówkom rozgłaszanym w całych Chinach i na całym świecie, Szanghaj nie został ponownie otwarty. Pomimo wielu obietnic, nawet mieszkańcy, których kompleksy były bez przypadków przez ponad 14 dni, w większości pozostają w swoich bramach. Większość sklepów, w tym supermarkety, pozostaje zamknięta.

Szanghaj, podobnie jak Pekin i kilka innych prowincji, powraca do codziennych testów PCR. Wyjątek dotyczy osób, które już się zaraziły i wyzdrowiały. Obecna polityka wydaje się polegać na tym, że ci ostatni NIE powinni brać udziału w masowych testach.

Cztery z 20 linii metra i 273 linie autobusowe rzekomo zostały ponownie otwarte, ale wydają się być prawie puste. Prywatne samochody bez specjalnych zezwoleń pozostają zakazane na ulice. Opisanie tego jako „ponowne otwarcie” wydaje się naciągane.
Cały artykuł tutaj .
Podobno roboty zostały rozmieszczone w Szanghaju w celu przeprowadzenia „próbkowania kwasów nukleinowych”.

Z czasów globalnych :
Bezzałogowy robot do pobierania próbek kwasów nukleinowych debiutuje w Szanghaju

Bezzałogowy robot do pobierania próbek kwasów nukleinowych został opracowany w Szanghaju, wyposażony w przenośny pojazd do pobierania próbek i może zastąpić ludzkich pracowników medycznych, aby zmniejszyć ryzyko infekcji, donosiły media w niedzielę.

Wersja 2.0 przenośnego pojazdu do pobierania próbek „Sairi” i robota do pobierania próbek zostały opracowane wspólnie przez Shanghai Artificial Intelligence Research Institute (SAIRI) wraz z chińskim producentem samochodów Chery Automobile Co i zaawansowaną technologicznie firmą JAKA Robotics, która jest wyposażona w detektor wizualny zlokalizować jamę ustną uczestników i zakończyć pobieranie próbek w ciągu 30 sekund.

SAIRI powiedział, że 80 poprzednich wersji „Sairi” wyposażonych w kierowców i pracowników medycznych zostało do tej pory rozmieszczonych w sześciu dzielnicach Szanghaju. Szybkość produkcji „Sairi” 2.0 z bezzałogowym robotem do pobierania próbek zostanie w pełni przyspieszona po opanowaniu lokalnej pandemii. (
Źródło .)

Mieszkańcy Szanghaju muszą co 48 godzin poddawać się testowi PCR, aby wejść do transportu publicznego, biur, centrów handlowych itp. twitter.com/chris__pc/status/1527168318708166656
Mężczyzna, który jest nauczycielem w Szanghaju z chińską żoną i synem, ma aktywny kanał na YouTube ( Nauczyciel Mike ) i niedawno opublikował, jak on i jego rodzina uzyskali pozytywny wynik testu na obecność COVID, a także gehennę, przez którą przeszli, aby zostać zabrani do obozu kwarantanny. Our journey to a Shanghai covid quarantine center didn't go well

Tymczasem, przemawiając dziś na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii, prezes Alibaba Holdings, J. Michael Evans, ujawnił swoje plany uruchomienia aplikacji, która mogłaby śledzić „ślad węglowy” indywidualnego użytkownika.

Dzięki technologii rozwijamy możliwość mierzenia przez konsumentów własnego śladu węglowego. Co to znaczy? Tam właśnie podróżują, jak podróżują, co jedzą, co spożywają na naszej platformie. A więc: indywidualny moduł do śledzenia śladu węglowego.

Jak donosi Kit Knightly w Off-Guardian , jest to OGROMNA wiadomość, ponieważ Alibaba jest drugą co do wielkości firmą e-commerce na świecie, ustępując jedynie Amazon.com.

Chińska firma jest drugą co do wielkości firmą e-commerce na świecie po Amazonie, z przychodami przekraczającymi 715 mld juanów w 2021 r. (to ponad 110 mld USD).

I to nie tylko platforma e-commerce. Poprzez swoje firmy świadczące usługi finansowe i technologiczne Alibaba zarządza największym rynkiem nazw domen, dostawcą poczty e-mail i usługami przechowywania w chmurze oraz największą platformą płatniczą na świecie.

Za pośrednictwem
Alihealth świadczą usługi aptek internetowych, a także dostarczają technologię komputerową szpitalom i klinikom. Odkąd kupili AutoNavi w 2014 roku, są właścicielami największej firmy nawigacyjnej z e-mapami w Chinach.

Zasadniczo w Chinach, jeśli chcesz zapłacić za coś w internecie, prawdopodobnie korzystasz z Alibaba. Jeśli chcesz zamówić coś online od małej firmy, prawdopodobnie korzystasz z Alibaba. Jeśli chcesz sprzedawać swoje rzeczy z drugiej ręki, prawdopodobnie używasz Alibaba.

Jeśli chcesz zarejestrować domenę, udaj się do apteki, zamelduj się w szpitalu, wyślij e-mail, skorzystaj z mapy lub GPS… masz pomysł.

Sektor obliczeniowy Alibaba jest również liderem na rynku usług AI, będąc pierwszą platformą płatniczą, która w 2017 roku zaczęła wykorzystywać
technologię rozpoznawania twarzy do potwierdzania płatności .

Wygląda na to, że Alibaba ma obecnie aplikacje, używane lub w fazie rozwoju, które:

Monitoruj trasy i metody podróży oraz „nagradzaj” użytkowników za dokonanie „właściwego wyboru”.

Potrafi śledzić „ślad węglowy” danej osoby, w tym to, co je i gdzie.

Niech użytkownicy mogą „zbierać punkty” za „przyjazne dla ziemi nawyki”.

Nawet pojedynczo te funkcje są wystarczająco niepokojące, ale łączą się, tworząc bardzo niepokojący obraz przyszłości.

Co więcej, połącz to z tym, co wiemy o zasięgu firmy dzięki jej podmiotom zależnym: Smart Cities, bankowość, rejestry opieki zdrowotnej, e-maile, aktywność internetowa i wiele innych.

Ile czasu upłynie, zanim Alibaba zdecyduje się „nagrodzić” inne „właściwe wybory”, które nie mają nic wspólnego ze środowiskiem? Jak na przykład szczepienie.

Jak długo potem zaczynają karać niewłaściwe wybory?

Z technicznego punktu widzenia mają już dostęp do danych, których potrzebowaliby do budowy tego systemu. Byłoby skrajną naiwnością nie widzieć, do czego to prowadzi.


I oczywiście nie będą to tylko Chiny. Jeśli Alibaba to robi, to Google, Amazon, Apple i cała reszta nie zostaną daleko w tyle. ( Pełny artykuł .)

Jeszcze się okaże, czy Amerykanie będą tak samo stosowali się do tych medycznych taktyk policyjnych, jak ludzie mieszkający w Chinach. (Wygląda że WEF. w Chinach testuje to co ma być na całym świecie. dopow.) China Ecommerce Giant Unveils Apps to Track “Green” Social Credit Scores to Monitor All Aspects of Your Life at World Economic Forum