Clicks8
tr.news

Piskopos Schneider: Vatikan Sapkınlıkla İşbirliği Yapıyor

Piskopos Athanasius Schneider, piskoposlar [dilden] Kutsal Komünyonu almalarını "yasaklasa bile" Kutsal Komünyonu elleriyle almayan inananları cesaretlendiriyor.

LiveFatima.io sitesine demeç veren Schneider (14 Aralık, video aşağıda), eski zamanlarda ve zulüm sırasında inananların Komünyonu çok nadiren, yılda sadece birkaç kez aldığını açıkladı.

Rahiplerin ayin sırasında, özellikle de Komünyon dağıtırken maske takmalarının onursuzluk olduğunu savunuyor, "Ayinlerden bir tür maskeli balo çıkaramayız."

Schneider'in inananların "elbette" Aziz X. Pius Derneği'ndeki (SSPX) Pazar günü yükümlülüklerini yerine getirebileceklerinden şüphesi yok. SSPX'in kanonik statüsünü, Kilise'nin II. Vatikan Konsili'nden bu yana yaşadığı "eşi görülmemiş" krizler nedeniyle "sıkıntılı" olarak nitelendiriyor.

Schneider, sapkınlıkları yayan piskoposların koltuklarını otomatik olarak kaybetmediğini söylüyor. Bununla birlikte, inananlar papaya bu tür piskoposlar hakkında şikâyetler yazmalıdır çünkü "papa müdahale etmeli", "İnancın saflığını sağlamalı" ve "sapkın bir piskoposu derhal azletmelidir." Papa müdahale etmezse, "sapkınlıkla bir tür örtük işbirliği" doğacağı "açıktır". (Bununla birlikte, Papaların on yıllar boyunca yalnızca gelenekçi piskoposları cezalandırarak sapkın piskoposları zarar görmeden bıraktığı da bir gerçektir.)

Schneider, mevcut kriz sona erene kadar Katolik inancının çoğunlukla inançlı Katolikler tarafından aktarılacağına inanıyor. Daha sonra Papalık Makamının inananları kurtlardan koruma görevini tekrar üstleneceğini umuyor.

#newsXkyetwyidq