turysta569
Franciszek: Kościół musi pozwolić "odejść" tradycjom----- Lepiej zebys to ty odszedl franek i juz nie moncil --- MASONIE--z piekla rodem
Rafał_Ovile
"Ale własnoręcznie zmajstrowany Kościół nie może stanowić nadziei." - papież Benedykt XVI

Read more: www.pch24.pl/benedykt-xvi-o-…
OtworzOczyIDusze
Nie słucham tego człowieka, czytam Pismo Święte - to fundament wiary po wszystkie czasy, szczególnie ostateczne.
OtworzOczyIDusze
Tego człowieka nazywasz autorytetem kościoła? Dla mnie jedynym żyjącym papieżem jest Benedykt XVI. Tak wierzę w Pismo Święte, na tym świecie są rzeczy, których ludzki umysł nie jest w stanie objąć własnym rozumem. Pozdrawiam :)
icowałek
No i jak nie zgodzić się z tymi co mówią że jest HERETYKIEM!?
turysta569
Ten facet to juz sam nie wie co mowi paploczy bo paploczy ale nic konkretnego nie ma
PiotrM
Jeśli wypowiedział te słowa co są w tytule to jawnie zaprzeczył że wierzy w Ewangelie. Św. Paweł mówi: jeśli nie wiecie co macie robić musicie wrócić do Tradycji. Powiedzcie że to nieprawda.
Weronika....S
Największą ,,odwagę,, miał zdecydowanie ten, który pierwszy wystąpił przeciwko Bogu. A potem tego typu odwagę mieli wszelkiego rodzaju heretycy. Nie radzę jednak tego naśladować, bo to raczej bunt niż odwaga i perspektywa pobytu w piekle, w przypadku braku nawrócenia. Radzę raczej dla bezpieczeństwa własnej duszy mięć odwagę obrony tychże tradycyjnych wartości, czyli Świętego Kościoła, Matki …More
Największą ,,odwagę,, miał zdecydowanie ten, który pierwszy wystąpił przeciwko Bogu. A potem tego typu odwagę mieli wszelkiego rodzaju heretycy. Nie radzę jednak tego naśladować, bo to raczej bunt niż odwaga i perspektywa pobytu w piekle, w przypadku braku nawrócenia. Radzę raczej dla bezpieczeństwa własnej duszy mięć odwagę obrony tychże tradycyjnych wartości, czyli Świętego Kościoła, Matki Naszej, jak to określają kapłani Bractwa Piusa X oraz walki z modernizmem, bo odejście tradycji to modernizm. A to co mówi Franciszek o początkach chrześcijaństwa nie było żadnym odchodzeniem od tradycji chrześcijańskiej, tylko jej właśnie wstępnym kształtowaniem.