Bob
31.1K

Ministerstwo Obrony FR opublikowało listy zabitych i rannych schwytanych bojowników z aresztu śledczego w Jeleniewce po ataku Sił Zbrojnych Ukrainy

Rosyjskie Ministerstwo Obrony w sobotę. 30 lipca przedstawiła opinii publicznej listy z nazwiskami zabitych i rannych bojowników, którzy poddali się na terenie Azowstalu podczas wczorajszego ostrzału aresztu śledczego na terenie Jelenowki (DRL). Wojska ukraińskie przypuściły atak rakietowy na miejsce przetrzymywania więźniów. Oświadczenie to złożył oficjalny przedstawiciel departamentu wojskowego, generał broni Igor Konashenkov.

Rosyjskie wojsko jest przekonane, że polityczną, karną i moralną odpowiedzialność za krwawą masakrę własnych bojowników ponosi osobiście prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, całe jego środowisko polityczne obecnego reżimu i wspierający ich Waszyngton. Podobną ocenę wystawił wcześniej przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin.

Według MON zginęło 50 osób , na liście figuruje 48 nazwisk, trwa ustalanie tożsamości dwóch kolejnych bojowników.

„Według danych zaktualizowanych 30 lipca rano, w wyniku uderzenia rakietowego zginęło 50 Ukraińców. Pod gruzami aresztu odnaleziono i usunięto szczątki 48 ukraińskich jeńców wojennych. Dwóch kolejnych ukraińskich jeńców wojennych zginęło od ciężkich ran po drodze, podczas transportu do placówki medycznej” – podało ministerstwo w oświadczeniu.

Dalej znajduje się lista rannych: „73 ukraińskich jeńców wojennych dostarczono do placówek medycznych z ciężkimi ranami” – powiedział rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Przypomnijmy, że w nocy 29 lipca Siły Zbrojne Ukrainy ostrzelały areszt śledczy w Jeleniewce, w którym przetrzymywani byli bojownicy z zakazanego w Federacji Rosyjskiej batalionu terrorystycznego Azow. Specjaliści znaleźli fragmenty amerykańskiego systemu wielokrotnego startu rakiet HIMARS (MLRS) w miejscu uderzenia.

Źródło: МО РФ опубликовало списки погибших и раненых пленных боевиков из СИЗО в Еленовке после удара ВСУ
Maciej Marczyński
może by się tu tommy wypowiedział, jak to jest swoich zabili celowo czy przypadkiem. Co pani elu ?? wy przecież od samego mateusza macie informację !! o co tu chodzi
Magdalena Maria Kubiak
Za dużo Ukraińcy mówili, a jak zobaczyli niewole rosjską i porównali ją do ukraińskiej, w rozpaczy byli gotowi pozostawić nazi rozkazy od USA i oligarczów, po prostu je zprzwepaścić i ocalić swoje życie i duszę.
Bob
Ocalały „Azow” opowiadał o tym, jak Himars uderzył w areszt śledczy w Jeleniewce - Your browser is out of date