lt.news
10

JAV vyskupai: Pranciškus yra autoritarinis, negailestingas skirstytojas

Francis Maier, buvusio Filadelfijos arkivyskupo monsinjoro Charleso Chaputo ilgametis padėjėjas, išleido knygą "Tikros išpažintys: "Tikėjimo balsai iš gyvenimo Bažnyčioje".

Joje pateikiami interviu su JAV vyskupais, kurie, žinoma, turi likti anonimiški.

Vienas vyskupas sako Maieriui, kad "popiežius turėtų būti Bažnyčios vienybės principas; vietoj to Pranciškus skatina dviprasmiškumą, kuris maitina susiskaldymą" (NcrOnline.org, birželio 10 d.).

Kitas vyskupas sakė apie Pranciškų: Pranciškus: "Jo antipatija Jungtinėms Valstijoms ir jų vyskupams yra akivaizdi ir nepagrįsta. Jo būdas yra autoritarinis. Ir tai atskleidžia, kad per jo kadenciją į šią vyskupiją neatvyko nė vienas Pranciškaus įkvėptas seminaristas. Spaudžiamajai Bažnyčiai reikia geresnių dalykų."

Trečiasis vyskupas Pranciškui priskiria nuopelnus už tai, kad jis neva "reformavo" Vatikano finansus: "Manau, kad jo valdymo būdas iš tikrųjų yra gana negailestingas. Jis silpnina popiežiaus tarnybos autoritetą".

"Atrodo, kad Pranciškus aplink save turi būrelį su jam nenaudinga ideologija ir darbotvarke bei labai neigiamu požiūriu į Jungtines Amerikos Valstijas", - sako ketvirtasis vyskupas.

AI vertimas