Clicks26
lv.news

Kardināls Farels turpina noliegt [vai noslēpt]

Uzticība Vatikāna kardinālam Kevinam Farelam ir tikusi sagrauta līdz pēdējam.

Runājot ar izdevumu Associated Press (31. jūlijā), Farels apgalvoja, ka viņš "nekad agrāk neticētu", ka viņa bijušais priekšnieks, Vašingtonas kardināls Teodors Makariks (88) izdarīja homoseksuāla rakstura noziegumus.

Ar šo Farel var mēģināt noslēpt faktu, ka viņš patiesībā zināja par šiem notikumiem, bet nevēlējās tiem ticēt un, vēl ļaunāk, neko nedarīja, lai tos pārtrauktu. Farels bija Makarika protežē un līdzgaitnieks.

Viņš ir pietiekami reālistisks, lai saprastu, ka viņa versijai "varētu būt grūti noticēt". Viņš apgalvo, ka viņš koncentrējās uz "Vašingtonas bīskapijas vadīšanu" [vicebīskapi nekad nav "vadījuši" bīskapijas], un viņš rūpējās par to, ko Makariks dara.

"Tagad cilvēki var sacīt: "Nu tev galīgam muļķim, lai to nepamanītu." Jā, varbūt esmu muļķis, bet es nedomāju, ka esmu. Un tāpēc es jūtos dusmīgs." Bet citiem ir vairāk iemeslu būt "dusmīgiem" nekā Farelam.

Farela paziņojums nav ticams, jo, kā izdevums Associated Press norāda, Makarika homoseksuāla rakstura pārkāpumi bija "visiem zināms noslēpums".

Saskaņā ar standartiem, kurus Pāvests Francisks izvirzīja Karadima lietai Čīlē, diviem Makarika līdzskrējējiem, kardinālam Farelam un kardinālam Tobinam, būs jāatkāpjas no amata.

#newsIccjoicdgs