jac505
Rozporządzenie namiestnika-pomocnika cezara Niedzielskiego, wielkiego wezyra nie znającego się na chorobach, o ilości ludzi mogących uczestniczyć we mszy świętej, w kościołach. Haman-Niedzielski tak postanowił i jest to wyrok nieodwołalny. Jak ktoś przekroczy przepis namiestnika cezara zostanie ścięty wielką karą finansową.
. Leliwa
Przypomnijcie w swoich parafiach że nie ma przeszkód aby była woda święcona tak jak dawniej w kropielnicach.
U mnie ksiądz już od maja nalał znów, a dla tych którzy się boją przyjąć komunię jest komunia duchowa.
Posoborowe absurdy
Stara metoda od dawna. Jak przychodzi nowy Proboszcz to piewrszą rzecz to maluje, remontuje kościół., gdzie pod tym pretekstem dewastują, pustoszą kościół z Sacrum. Tak jak mój obecny Proboszcz. Niby miał malować kościól, a oszpecił figurę Matki Bożej (Jezus, Maryja mieli brudne, polamione odzienie, Krzyż w głównym ołtarzu, drogę krzyżową przemalował na jeden marmurowy kolor, usunął obrazy, …More
Stara metoda od dawna. Jak przychodzi nowy Proboszcz to piewrszą rzecz to maluje, remontuje kościół., gdzie pod tym pretekstem dewastują, pustoszą kościół z Sacrum. Tak jak mój obecny Proboszcz. Niby miał malować kościól, a oszpecił figurę Matki Bożej (Jezus, Maryja mieli brudne, polamione odzienie, Krzyż w głównym ołtarzu, drogę krzyżową przemalował na jeden marmurowy kolor, usunął obrazy, figury, Zmienił Tabernakulum na jakąś skrzynką ( z łukowata górą jak u masonów),bez symboli eucharystycznych, na którym pali się nie czerwona lampka, ale "pogrzebowy znicz? Po paru latach dostał pieniądze z Unii i znowu krzyż, droga krzyżowa, figura Matki Bożej Szkaplerznej na kolorowo. Jednak Pan Jezus na Krzyżu jest przekolorowany i nie ma znaków męki Pańskiej, krwi na Ciele.
Stina Kri
Po tej długiej przerwie w dostawie wody świeconej, trzeba teraz uzupełniać kropielnice czymś silniejszym: WODĄ EGZORCYZMOWANĄ ta bardziej parzy w palce.
Quas Primas
Piotr, jak zawsze super powiedziane !
Niestety, ale to są zgniłe, śmierdzące owoce soboru wat II.
APOSTAZJA zarówno wśród kapłanów jak i wiernych.
Może po Twoich słowach ruszy ich sumienie.....
trio plus
Dobrze powiedziane. A co z wodą święconą, dalej parzy?
tekla
Krzyż w kościołach zaczyna się zastępować rybą. Na tabernakulach widnieje ryba. Myślałam, że mój kościół parafialny jest brzydki, ale ten w Gliwicach jest 10 razy brzydszy.
. Leliwa
Akurat w tym kościele z obrazka odbywają się Msze w rycie Trydenckim