Nový Pražský Arcibiskup

František vymenoval 13. mája 73-ročného olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera za nového pražského arcibiskupa v Českej republike.

V Olomouci pôsobí od roku 1992 a patrí k Hnutiu fokoláre. Od roku 2020 je predsedom českých biskupov.

Graubner vystrieda kardinála Dominika Duku, ktorý stál na čele českej cirkvi od roku 2010. Duka veril, že ' Benedikt XVI. si ho vybral preto, lebo bol počas komunistickej diktatúry prenasledovaný.

Obrázok: © wikicommons, CC BY-SA, #newsUcwpemxyjd
warez
Hare hare fokolare
Maranata
zednar
Alexandra Ritzová
Mons.Graubner na rozdíl od jiných adeptů má zkušenost arcibiskupa, a může být arcibiskupem pražským dva roky, protože tehdy dovrší věk 75 let.
apredsasatoci
Nie je veľmi šťastné mať biskupa s diablovym duchom.
Jericho 3
Odbornice promluvily ha ha ha 😂
Glockner ...
Udělejte, co vám řekne - To je jeho heslo.
bratr
Koloseum níže píše svá návěští níže a já jen dodám, že víra je mnohdy jako ten rákos ve větru na okraji rybníka. Musí umět reagovat na vítr a také se hýbe v něm. Má pevný stvol. Víra připouští zklamání, bolest, jizvy, časnost, zranitelnost, bezvýznamnost, zánik ... To vše je víra, která to v sobě obsahuje a navzdory tomu ŹIJE. Blázen zajisté ten, kdo si myslí, že víra je houf stejněsmýšlejících, …More
Koloseum níže píše svá návěští níže a já jen dodám, že víra je mnohdy jako ten rákos ve větru na okraji rybníka. Musí umět reagovat na vítr a také se hýbe v něm. Má pevný stvol. Víra připouští zklamání, bolest, jizvy, časnost, zranitelnost, bezvýznamnost, zánik ... To vše je víra, která to v sobě obsahuje a navzdory tomu ŹIJE. Blázen zajisté ten, kdo si myslí, že víra je houf stejněsmýšlejících, čeládka hýkající ve stejném rytmu, kolena zbožných v dokonalém zákrytu a nebo biskupské berly před mikrofony. To je jen potěr, pozlátko, nikoli bezúčelné, ale s vírou jaksi nesouvisející. Teď se musím usmívat, protože se mi zasekla klávesa na tečce a udělal jsem několik řádků teček, než jsem nůžkami klávesu vypáčil a spravil :) Ale to mne navedlo k úvaze, že taková bezvýznamná tečka, umí udělat linku a když jich je hodně, pak je to jako s kapkami v moři. Mnoho kapek, tvoří moře a jedna malá kapka může zachránit život nepatrnému životu v něm... A tak je to i s námi. Nečekají se velké činy, záseky hrdinství, okázalá gesta, ale možná právě nepatrné, ale významné drobnosti, které mohou tvořit řádku života na kterou něco napíšedme a nebo utvářet pomyslný řetízek či onen korálek na růženci a nebo malá zastavení našeho velkého života... Jsem vděčný za každého... jsme každý z nás pro druhého takovou tečkou, ukazatelem a zastavením navzdory všemu možnému i nemožnému .... Dnes je Boží den.... Navzdory Bonifácovi a můj tatík má 77 let. 😉
veritas18
Horsi prichazi... Lucifer z Moravy, ktery bude judaizovat prazskou cirkev, co jeste nestihl jeho duverny kamos Milous Vlk. Kryptozid z Vatikanu posila jemu podobneho do Prahy na doporuceni kryptozida kardinala Cerneho, take rodaka z Brna.
bratr
Co je to za kryptošplechty? Dotyčnému je dost let a bylo to zřejmě řešení šalamounské a nikoli revoluční. Jaká verze by byla lepší? Děkuji za info.
Martina Bohumila Lutherová
Josef Arimati
Jaký odchází, taký přichází.
Hermenegild
Všetko z Božieho dopustenia.