pl.news
112.4K

Procesja Summorum Pontificum w Rzymie (Foto, filmy)

Dwunasta procesja Obrządku Rzymskiego Populus Summorum Pontificum do grobowca Św. Piotra miała miejsce w ostatni weekend. Nie zabrakło Kardynała Saraha i Biskupa Schneidra, nie wspominając o licznych …More
Dwunasta procesja Obrządku Rzymskiego Populus Summorum Pontificum do grobowca Św. Piotra miała miejsce w ostatni weekend. Nie zabrakło Kardynała Saraha i Biskupa Schneidra, nie wspominając o licznych kapłanach.
Zapoczątkowane w piątek wydarzenie rozpoczęło się od konferencji w Instytucie Patrystycznym Augustinianum nieopodal Placu Św. Piotra w obecności Kardynała Saraha.
Historyk Michela Di Mieri wspominała o swoim życiorysie. Dorastała w komunistycznej Bolonii, widząc przyjaciół i znajomych umierających z przedawkowania heroiny lub na AIDS. Kiedy jej chłopak zmarł w wieku 30 lat, nie odnalazła odpowiedzi w filozofii Marxa, psychoterapiach ani w tybetańskich mantrach. Wtedy natrafiła na wzmianki o Obrządku Rzymskim w Internecie, a następnie sprawdziła, gdzie tego typu Msze sprawowane są w jej mieście. Od tamtej pory uczęszcza na nie regularnie.
Biskup Scheider przypomniał, że wielu sekciarzy, którzy chcieli wcisnąć swoje osobiste poglądy (np. Luter lub Kalwin), natknęli się na spore …More
Norah Sarah shares this
18
agnieszka nowicka
A co na to Franek?