Piekło

- To niemożliwe, żeby Pan Bóg karał piekłem.
- A to dlaczego?
- Bo przecież Pan Bóg jest miłosierny, nieskończenie miłosierny; jakżeż więc mógłby tak srogo karać?
- Ale jest i sprawiedliwy i to n i e s k o ń c z e n i e; więc nie może przepuścić żadnej winy nie zgładzone jeszcze, ani żadnej kary bez zadośćuczynienia i to do punktu, matematycznie do punktu.
- Czyż na tym świecie nie dosyć już cierpienia?
- Cierpią przeważnie dobrzy, łagodni, a używają sobie często właśnie ci, którzy kradną, wyzyskują i oszukują innych. Na tym więc świecie nie ma jeszcze wyrównania rachunków.
- Dobrze, rozumiem, ale przecież niekoniecznie musi być zaraz wiecznie piekło!
- Obrazę mierzy się godnością obrażonego. Policzek wymierzony zamiataczowi ulicy będzie obrazą, ale większą obrazą byłby policzek dany prezydentowi miasta, większą jeszcze wymierzony prezydentowi Rzeczpospolitej; a obraza nieskończenie wyższej Istoty, Boga, będzie nieskończenie większa. Zadośćuczynienie więc musi być też nieskończenie większe. Przez sakrament spowiedzi św. nieskończone zasługi Męki Pana Jezusa ściśle i całkowicie wyrównują zniewagę. Kto zaś nie chce korzystać z Przenajświętszej Krwi Boga-Człowieka, ten nie będzie zdolny, jako stworzenie skończone, dać zadośćuczynienia nieskończonego w tym życiu: składać je więc będzie musiał po śmierci cierpiąc przez nieskończoność, czyli wiecznie. Tego wymaga rozum.

R N
bogumila333
To człowiek wybiera Pan Bóg do końca usprawiedliwia człowieka niewiedziales, miałeś nietych znajomych itd ale człowiek jak stoi na sądzie widzi swe brudy i wspaniałości i odwraca się idzie od Boga i nie wie biedny że zostaje mu tylko szatan, gdyby przyszło mu do głowy przeprosić Boga, ale on nieświadomy, choć świadomie całe życie odrzuca Boga sam się skazuje, Bóg jest zadobry żeby było inaczej …More
To człowiek wybiera Pan Bóg do końca usprawiedliwia człowieka niewiedziales, miałeś nietych znajomych itd ale człowiek jak stoi na sądzie widzi swe brudy i wspaniałości i odwraca się idzie od Boga i nie wie biedny że zostaje mu tylko szatan, gdyby przyszło mu do głowy przeprosić Boga, ale on nieświadomy, choć świadomie całe życie odrzuca Boga sam się skazuje, Bóg jest zadobry żeby było inaczej pisze o tym mi. Gloria Ra ona piorunem, piszą egzorcysci Gabriel Amorth, gdzie szatan jest przymuszany żeby powiedzieć ta prawdę, mało kto o tym wie trzeba się interesować czytać to co dobre, szukać prawdy, niezalowac kasy na ksiazki
Tymoteusz
„Obrazę mierzy się godnością obrażonego. Policzek wymierzony zamiataczowi ulicy będzie obrazą, ale większą obrazą byłby policzek dany prezydentowi miasta, większą jeszcze wymierzony prezydentowi Rzeczpospolitej; a obraza nieskończenie wyższej Istoty, Boga, będzie nieskończenie większa.”
Każdy człowiek w Oczach Bożych ma tę samą wartość, tak więc powyższe rozważanie jest fałszywe.More
„Obrazę mierzy się godnością obrażonego. Policzek wymierzony zamiataczowi ulicy będzie obrazą, ale większą obrazą byłby policzek dany prezydentowi miasta, większą jeszcze wymierzony prezydentowi Rzeczpospolitej; a obraza nieskończenie wyższej Istoty, Boga, będzie nieskończenie większa.”

Każdy człowiek w Oczach Bożych ma tę samą wartość, tak więc powyższe rozważanie jest fałszywe.
Pascendis Dominicis Gregis
@Tymoteusz Tak, każdy człowiek ma tę samą wartość w oczach Pana Boga. Lecz jeśli człowiek obraża Pana Boga lekceważąc Jego Istotę, Osobę, Jego prawo, umniejsza sobie tą wartość u Boga i zmierza na drogę wiecznego potępienia.
Pan Bóg nie jest taki, że lekceważy człowieka, ale poprzez różne wydarzenia daje znaki, aby człowiek zmienił swoje postępowanie, lecz nie ingeruje w jego decyzję, w jego …More
@Tymoteusz Tak, każdy człowiek ma tę samą wartość w oczach Pana Boga. Lecz jeśli człowiek obraża Pana Boga lekceważąc Jego Istotę, Osobę, Jego prawo, umniejsza sobie tą wartość u Boga i zmierza na drogę wiecznego potępienia.
Pan Bóg nie jest taki, że lekceważy człowieka, ale poprzez różne wydarzenia daje znaki, aby człowiek zmienił swoje postępowanie, lecz nie ingeruje w jego decyzję, w jego wolność. Jeśli człowiek potrafi dobrze odczytać te ostrzeżenia Boga, to dobrze. Ale jeśli nie i lekceważy dalej Boga okazując mu brak szacunku wobec Niego, no to prędzej czy później dopadnie go śmierć. I tak człowiek z własnej ślepoty traci wartość w oczach Boga i trafia do piekła.
To tak jakbym zamieszkał w twoim domu. Ustalasz ze mną reguły panujące w twoim domu np.: nie przeklinamy, nie palimy, okazujemy sobie szacunek, każdy sprząta sam po sobie. Mówię ok, ale mam to gdzieś, i robię na przekór. Ty to widzisz i zaczynasz reagować: pierwsze ostrzeżenie. Ja nie słucham ciebie i dalej jest to samo: łamię reguły i lekceważę ciebie. Drugie ostrzeżenie i znów jest to samo, i już w twoich oczach powoli zaczynam tracić wartość bo lekceważę ciebie. Trzecie ostrzeżenie: jeżeli nie zmienię swojego postępowania, wyrzucisz mnie z domu. Ja obiecuję, ale za jakiś czas znów robię to samo. I co? Moja wartość w twoich oczach znów zaczyna maleć. Czwarte ostrzeżenie pod tym samym warunkiem. Ja przytakuję, że w porządku, ale znów dzieje się to samo. I w tym momencie ja już w twoich oczach tracę wartość całkowicie, szacunek, bo cały czas lekceważyłem ciebie, łamiąc reguły. I za piątym razem wyrzucasz mnie już z mieszkania.
Tak samo właśnie jest z wartością w oczach Pana Boga: jeżeli człowiek lekceważy Boga łamiąc prawo, które On ustanowił i popełniamy grzechy świadomie, nawet nie bojąc się Boga tracimy w Jego oczach wartość.
Ale jeśli popełniamy grzechy, ale potrafimy przed Bogiem wyznać je i przyznać się do błędu, jednocześnie wiedząc, że jest On sprawiedliwy, bo będziemy musieli zdać rachunek Bogu z naszych grzechów, wtedy tej wartości w oczach Boga nie stracimy. Dlaczego? Bo Panu Bogu będzie się podobało, że masz bojaźń przed Nim bo jest wszechpotężny, że nie lekceważysz go, pomimo, że upadasz w grzechu i masz pokorę bo wiesz, że jesteś grzesznikiem.
aseret2
znakomity tekst nie ze względu na trudny temat a ze względu na podjęcie tematu który nawet KK ma obowiązek milczeć czyli rzecz wiecznego samopotępienia, istnienia Piekła atoli temat uważany za średniewiecze a o to właśnie Szatanowi chodzi byśmy myśleli ze on nie istnieje , ze piekło nie istnieje a to dopiero będzie zgroza ....gdy się sami przekonamy . Bóg jest Miłością samą Miłością ale tu na …More
znakomity tekst nie ze względu na trudny temat a ze względu na podjęcie tematu który nawet KK ma obowiązek milczeć czyli rzecz wiecznego samopotępienia, istnienia Piekła atoli temat uważany za średniewiecze a o to właśnie Szatanowi chodzi byśmy myśleli ze on nie istnieje , ze piekło nie istnieje a to dopiero będzie zgroza ....gdy się sami przekonamy . Bóg jest Miłością samą Miłością ale tu na ziemi .... po śmierci ciała jest tylko i wyłącznie SPRAWIEDLIWOSĆIĄ !!!
Pascendis Dominicis Gregis
@aseret2 Odsyłam do komentarza, który jest poniżej. Komuś najwyraźniej ta prawda wiary nie pasuje
Pascendis Dominicis Gregis
@Atamazy Na Śląsku, życie biegnie jak w każdym województwie czyli codzienna walka z trudami i znojami życiowymi. Na Śląsku to problem z migrantami bo ich coraz więcej jak w pozostałych częściach naszej Polski, która jest niszczona.
m.rekinek
Właśnie rozmawiałem o sprawiedliwości Bożej, a tu proszę, artykuł na zamówienie 👍
Pascendis Dominicis Gregis
@m.rekinek Hehehe. Mówisz więc masz 😌
PiotrM
BARDZO MĄDRY TEKST. DO NIEGO DOŁĄCZAM:www.youtube.com/watch