Coburg
163K

Putin dal Ukrajine nové ultimátum

POLITIKA

28. MÁJA 2022, 10:08 | AUTOR: OLEG KLEIST

FOTKA:

Vyhlásil to ruský prezident v rozhovore s rakúskou kancelárkou.

Ruský prezident Vladimir Putin počas telefonického rozhovoru s rakúskym kancelárom Karlom Nehammerom povedal, že prístavy, ktoré predtým ukrajinské ozbrojené sily ťažili, by mali byť čo najskôr zabezpečené, aby lode v nich zablokované mohli opustiť miesto núteného parkovania.

Kremeľský web kremlin.ru uvádza , že ruský líder na žiadosť kancelárky vyhodnotil situáciu v rámci SVO na ochranu Donbasu.

Vladimir Putin hovoril o práci, ktorú vykonáva ruská strana na zaistenie bezpečnosti lodí plaviacich sa vo vodách dvoch morí - Azovského a Čierneho.

Dôraz v slovách prezidenta Ruskej federácie kládol na to, aby Ukrajina čo najskôr vyčistila prístavy „pre voľný prechod zablokovaných lodí“.

Pripomeňme, ako napísal Topnews , že posádky nákladných lodí už skôr informovali o nútenom parkovaní v zamínovaných prístavoch a hrozbách zo strany ozbrojených síl Ukrajiny.

Je známe, že východy do prístavov boli zamínované ukrajinskou stranou, v dôsledku čoho Ruská federácia uvalila blokádu lodí, vrátane lodí naložených obilím.

Koridory pre výstup lodí sú otvorené denne, uviedlo ministerstvo obrany. A TFR podľa TV kanála 360 preverí činnosť ukrajinskej armády, ktorá zamínovala východ z Chersonského prístavu.

Neskôr vyšlo najavo Главная : Министерство обороны Российской Федерации že ruské ministerstvo obrany zmenilo trasu humanitárneho koridoru, cez ktorý zahraničné lode opúšťajú šesť ukrajinských prístavov do Čierneho mora.

Aby bola zaistená bezpečnosť lodí pri ich plavbe z prístavov Odesa, Nikolajev, Černomorsk, Cherson, Očakov a Južnyj na otvorené more, bola trasa, ktorá funguje od 27. marca, vybudovaná nasledovne.

Z neutrálnych vôd neďaleko Odesy prechádzajú lode po ceste pri Krymskom polostrove a odtiaľ nasledujú do rumunskej Konstancie.

Путин выдвинул новый ультиматум Украине - TOPNews.RU

Minsk rozmiestňuje na juhu krajiny špeciálne operačné sily

Bielorusko nasadí jednotky špeciálnych operačných síl v reakcii na vytvorenie 20-tisícovej skupiny ukrajinských jednotiek v blízkosti svojich hraníc.

"Zoskupenie vytvorené Ozbrojenými silami Ukrajiny v južnom operačnom smere si vyžaduje, aby sme reagovali. Pre zaistenie bezpečnosti Bieloruskej republiky južným smerom sú jednotky špeciálnych operačných síl rozmiestnené v troch taktických smeroch," uviedol. Náčelník generálneho štábu - prvý námestník ministra obrany Bieloruska Viktor Gulevič.

Zdôraznil, že v rámci druhej etapy preverovania síl okamžitej reakcie postupujú na západný a severozápadný smer práporovo-taktické skupiny, ktoré budú posilnené jednotkami protivzdušnej obrany, raketovými jednotkami a delostrelectvom.

asd.news/…hivaet-sily-spetsialnykh-operatsiy-na-yuge-strany/

Chersonské a Záporožské regióny prešli na telefónnu predvoľbu Ruska

Mestá oslobodené od ukrajinskej okupácie dostali mobilné balíčky nových operátorov s kódom „+7“. Túto informáciu zverejnila vojensko-civilná správa Záporožskej oblasti.

"Ukrajinská predvoľba "+380" v Záporožskom a Chersonskom regióne sa čoskoro stane minulosťou, keďže v regiónoch už pôsobia ruskí telekomunikační operátori," povedal Oleg Krjučkov, poradca šéfa Krymu pre informačnú politiku.

Uvádza sa, že v Cherson, Melitopol a Berdyansk, ktoré boli oslobodené počas špeciálnej operácie, je už možné prejsť ruským kódom „+7“.
asd.news/…zhskaya-oblasti-pereshli-na-telefonnyy-kod-rossii/

Medzi utečencami z Ukrajiny bolo identifikovaných asi 250 radikálov

Medzi utečencami smerujúcimi do Ruska z územia Ukrajiny bolo identifikovaných asi 250 prívržencov radikálnych ukrajinských nacionalistov. Oznámil to prvý zástupca riaditeľa FSB - šéf Pohraničnej služby FSB Ruska, armádny generál Vladimir Kulishov.

Podľa neho sa pravicové radikálne a nacionalistické zložky, vrátane tých, ktorí sa zúčastnili na nepriateľských akciách, pokúšajú dostať do Ruska pod rúškom utečencov.

Celkovo bolo podľa Pohraničnej služby FSB Ruska počas obdobia špeciálnej operácie vpustených do Ruskej federácie viac ako 1 milión 200 tisíc ukrajinských a ruských občanov.

asd.news/…ezhentsev-s-ukrainy-vyyavleno-okolo-250-radikalov/

Na Donbase sa vzdalo asi 8000 ukrajinských vojakov

V LDNR sa vzdalo asi osemtisíc ukrajinských vojakov. Oznámil to veľvyslanec LPR v Rusku Rodion Miroshnik.

"Väzňov je veľa. Samozrejme, na území Doneckej ľudovej republiky ich je viac, ale aj my ich máme dosť," zdôraznil diplomat s tým, že každý deň pribúdajú stovky.

Poznamenal tiež, že počet "väzňov aj mŕtvych" bude len rásť.

asd.news/…s-v-plen-okolo-vosmi-tysyach-ukrainskikh-voennykh/

Chersonská oblasť prešla na moskovský čas


Chersonská oblasť oficiálne prešla na moskovský čas. Oznámil to zástupca náčelníka vojensko-civilnej správy regiónu Kirill Stremousov.
"Moskva je centrom času v Chersonskej oblasti," povedal v rozhovore pre RIA Novosti. Zároveň dodal, že od tohto roku už kraj neprejde na zimný čas, ako doteraz. Už skôr úrady oslobodenej časti Záporožskej oblasti ohlásili podobný prechod.

asd.news/…khersonskaya-oblast-pereshla-na-moskovskoe-vremya/

Porošenko sa pokúsil opustiť Ukrajinu dvakrát za deň

Exprezident Ukrajiny Petro Porošenko sa dvakrát denne pokúšal opustiť územie Ukrajiny. Informujú o tom ukrajinské médiá.

Ukrajinské telegramové kanály predtým informovali, že Porošenko sa pokúšal odísť do Poľska cez hraničný priechod Rava-Russkaja.

Na Ukrajine je Porošenko v prípade dodávok uhlia z Donbasu podozrivý z vlastizrady, hrozí mu až 15 rokov väzenia.

asd.news/…oshenko-dvazhdy-za-sutki-pytalsya-pokinut-ukrainu/

Silám DĽR sa vzdalo 25 ukrajinských výsadkárov


Silám Ľudových milícií Doneckej ľudovej republiky sa vzdalo viac ako 25 ukrajinských výsadkárov.

"16 príslušníkov 95. výsadkovej útočnej brigády a 10 príslušníkov 25. výsadkovej brigády dobrovoľne zložilo zbrane, čím si zachránili život," uvádza sa v správe, ktorú zverejnilo oddelenie DPR NM.
Okrem toho bolo za posledný deň v republike zabitých 49 ukrajinských militantov.

asd.news/…5-ukrainskikh-desantnikov-sdalis-v-plen-silam-dnr/

Spojené štáty dodali Kyjevu 23-tisíc ton zbraní


Počas obdobia ruskej špeciálnej operácie dodalo americké velenie dopravy (USTRANSCOM) na Ukrajinu viac ako 23,5 tisíc ton zbraní a techniky. Uvádza sa to v tlačovej správe príkazu.

"Dopravné velenie (USTRANSCOM) dodalo Ukrajine viac ako 52 miliónov libier bezpečnostného vybavenia," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení.

Je potrebné poznamenať, že hovoríme o dodaných raketách, delostrelectve, tankoch, vrtuľníkoch a pancieroch.

asd.news/news/ssha-postavili-kievu-23-tys-tonn-vooruzheniy/

Informačné oddelenie
Martina Bohumila Lutherová
Mějte stále na paměti,že to byla papežská stolice
co začala revoluci 2014,zmanipulovali své ovce
vzali kříže, Banderu, nacistické vlajky a šli včele!
řkc bude zakázána jako zločinecká organizace-
to si pište.katolíčci.

😭 Zde vidíte včele průvodu řkc s kříži ,před nimi bandera-zasklený a za nimi demonstranti. 😭 🙏
bratr
Obraz tvého světa je ten s kterým i umřeš. Nechceš ho před smrtí trochu zjemnit a očistit Martinko? S pozdravem katolíček
Verka
USA je zločinecký stát, klidně obětuje Ukrajinu, jen aby škodil Rusku. A ten darebák Zelenskyj z toho má peníze. Celá válka je svinstvo a nejvíc ji podporuje EU a USA. Kde je pravda se stejně nikdo nedozví a na maistremových webech se nesmí psát ani slovo o pochybnostech, že vina je na obou stranách. Už mi začali vyhrožovat, že mě sledují…
Hanka Kraská
Nedávno tu ktosi uverejnil správu,kto všetko bol zajatý v Azovstale.
Iná osoba to spochybnila,že o tom inde neobjavila správu.
Tu je tá správa:

Kdo všechno byl zajat v Azovstalu, budíček, překvapení!

Kdo všechno byl zajat v Azovstalu, budíček, překvapení!

Ruské ministerstvo obrany připravuje velkou tiskovou konferenci k situaci v Mariupolu.
Koho tam Rusové chytili?
Držte se a nespadněte.
V …More
Nedávno tu ktosi uverejnil správu,kto všetko bol zajatý v Azovstale.
Iná osoba to spochybnila,že o tom inde neobjavila správu.
Tu je tá správa:

Kdo všechno byl zajat v Azovstalu, budíček, překvapení!

Kdo všechno byl zajat v Azovstalu, budíček, překvapení!

Ruské ministerstvo obrany připravuje velkou tiskovou konferenci k situaci v Mariupolu.
Koho tam Rusové chytili?
Držte se a nespadněte.
V Azovstalu se vzdali:
Americký generál Eric Olson; (Toto zřejmě není pravda, viz zde a zde, poznámka editora)
Britský podplukovník John Bailey a čtyři vojenští instruktoři NATO;
Instruktoři městského boje s taktikou lidských štítů od civilistů - zaměstnanci IDF z Izraele (vyslanci ukrajinských oligarchů židovského původu se je pokusili vykoupit - přišli do Moskvy, ale byli odmítnuti);
Vysocí francouzští důstojníci vojenské rozvědky, kteří cvičili ukrajinsko-národní prapory v používání protitankových systémů, protibateriových systémů a leteckého průzkumu z helikoptér (proto Macron každý den volal Putinovi a prosil o propuštění svých spoluobčanů prostřednictvím „humanitárního" koridoru - po moři do Turecka);
Zaměstnanci německé rozvědky BND - zajišťovali kontrarozvědku fronty a předních zón (odtud skandální chování německého kancléře Scholze, který dnes začal tykat Putinovi);
Specialisté britské zpravodajské služby SIS, známější jako MI6; byli nejen v Mariupolu, ale i v Kyjevě - pokyny dostává šéf Zelenského úřadu Andrij Jermak, který osobně dohlíží na všechny ty krvavé padělky jako Buča, Kramatorsk a hrozící provokace v Irpenu a dalších místech (oblasti Černihiv a Sumy). MI6 také zajišťuje bezpečnost pro Zelenského, kontrarozvědku v jeho ústředí a komunikaci se světovými vůdci prostřednictvím uzavřených kanálů satelitní komunikace (šílení Británie, zejména jejích divokých médií, ani nepotřebuje vysvětlení).
Ve skutečnosti, aby se narušilo jakékoli možné odhalení katastrofálně cynické účasti Západu v této válce, probíhající v Buči a Kramatorsku, připravují se nové hrozné teroristické útoky a provokace. O případ mariupolských zajatců se vede urputný boj – toho všeho se, doufáme, brzy dočkáme, právě v předvečer „vaření“ obřího donbaského kotle, kde se nyní nacházejí hlavní jednotky ruské armády.
S kým Rusko bojuje? s Ukrajinou? Zdá se, že jde o třetí světovou válku. Jsme ve válce se spojenými silami Západu.
Vladislav Vojčák
Kto chce pochopí ihneď, ostatní nepochopia ani do konca života...
milboy
@Mira393 to má ťažké v celom živote. Jeho matka viedla sieť nevestincov a otec bol zastrelený pri predávaní veľkej zásielky drog a dvaja bratia sú v base za znásilnenie 82 ročnej babičky z Přelouče.
NEDIVTE SA, ŽE NENÁVIDÍ CELÝ SVET A JE FRUSTROVANÝ Z TETOVANÍ, A TAK ÚTOČÍ!
Mira393
pro tvůj klid na mém těle není žádné tetování
Mira393
to ses trošku spletl pocházím z Hodonínska frajere.
Mira393
Putin je také kapitola sama o sobě, rozvedený KGBák, X jeho děcek (nezveřejněných obyčejným lidem) běhá po světě, nakradených miliardy, jen si ho vychvalujte, (jeden politik lepší než druhý), politické protivníky nechává zavraždit, je to vrah, se západními politiky by si mohl podat ruku!
Glockner ...
Putin jistě není žádný světec, ale zatím je to jediný politik, kterému to pálí, a má podporu 82 procent lidí Ruska, kdežto Mira393 je fašista placený fialovou bandou.
Mira393
nejsu žádný fašista, Putin je hazl stejně jako západní politici a jejich posluhovači, nacionalizmus je špatný, to nahoře co jsem napsal je čistá pravda.
Glockner ...
už ses miro373 dostatečně etabloval, ještě jsi mohl ukázat tetování od SS
Coburg
Mitra393 Kašlem na to, koľkokrát je rozvedený Putin alebo kto je jeho dedo. Dôležité je čo robí, a robí to dobre. Na Orbána tiež vieš niečo? Povedzme koľko frajerok mal ako maturant alebo v koľkých čárdach si dal pohár vína?
Verka
Míra 393 nemá cenu komentovat. Na Putina si CIA vymyslela tolik kravin, že to je až směšné. Je mi jedno, jestli je rozvedený, ale žádné miliony nenakradl, není totiž oligarcha jako Zelenec nebo Kolomoj nebo Porošák, to jsou zločinci a další ukrojové. Kdo toto nechápe, nerozumí ani tomu, co se na ukr děje. Stát prorostlý nacismem a korupcí a Putin jen brání svoji vlast. Tečka
Janko333
Míra393 Čo vytahuješ minulosť Putina. Minulosť Putina nemusí byť pravdou, skôr ohovaranim. Aj keby, čo bolo včera, dnes už nemusí byť pravdou. Boh môže obrátiť hriešnika za jednu minútu a použiť ho na svoj Božský zámer. Ako nebesá vyvýšené nad zem, tak moje cesty vysoko od vašich ciest a moje myšlienky od vašich myšlienok hovorí Pán. Chceš byť sudcom? Potom odsúď sv. Petra keď zaprel …More
Míra393 Čo vytahuješ minulosť Putina. Minulosť Putina nemusí byť pravdou, skôr ohovaranim. Aj keby, čo bolo včera, dnes už nemusí byť pravdou. Boh môže obrátiť hriešnika za jednu minútu a použiť ho na svoj Božský zámer. Ako nebesá vyvýšené nad zem, tak moje cesty vysoko od vašich ciest a moje myšlienky od vašich myšlienok hovorí Pán. Chceš byť sudcom? Potom odsúď sv. Petra keď zaprel Krista, sv. Pavla keď prenasledoval kresťanov a iných. Kto nezhrešil? Pozri na svoju minulost a uvidíš toľko hriechov, že stratíš reč od hanby.

Svätý Frantisek Saleský a svätý Ján Mária Vianney: Ohovárač vlastne vykoná tri vraždy naraz. Svojím hriechom vraždí svoj vlastný duchovný život, vraždí duchovný život toho, kto ohováranie ochotne počúva, a napokon tomu, koho ohovára, vraždí spoločenský život. Svätý Bernard povedal, že ten, kto ohovára, aj ten, kto ohováranie počúva, majú v sebe diabla. Jednému sedí na jazyku, druhému v uchu.

Drahá Filotea, prosím ťa a zaprisahávam, nikdy nikoho neohováraj. Neuver hneď vymysleným hriechom blížneho, nevynášaj jeho tajné hriechy, ani nezveličuj jeho známe hriechy. Nepopieraj, ani zlomyseľné nezatajuj dobro iných, nezmenšuj dobro zlomyseľným výkladom. To všetko je dvojaký hriech, totiž lož a poškodenie blížneho. Boh to nenávidí!

Jeden zlý skutok ešte neoprávňuje, aby sme niekoho usvedčili zo zlého návyku. Nehovor teda o nikom, že je luhár, lebo ťa raz oklamal. Nemožno povedať, že svätý Peter je bohorúhač, lebo sa falošne zaprisahal. Ak chceme hovoriť o čnosti alebo necnosti, musíme mať istotu o dobrom alebo zlom zvyku. Ba keď aj niekto žil dlhší čas v nejakej neresti, ešte vždy sa môžeme mýliť. Šimon Malomocný pomenoval Magdalénu hriešnicou, lebo ešte nedávno takou bola. Predsa však nemal pravdu.

V tej chvíli už nebola hriešnicou, ale svätou kajúcnicou, preto ju vzal Spasiteľ do ochrany. Kto môže s istotou povedať, že človek, ktorý ešte včera bol hriešnikom, je ním aj dnes, keď Božie milosrdenstvo je toľké, že stačí jediný okamih, aby milosť zaúčinkovala? Včerajší deň nemá súdiť dnešný a dnešný včerajší. Posledný deň má právo, aby súdil všetky ostatné. Nemôžeme nikdy povedať, že niektorý človek je zlý, lebo nemusíme mať pravdu. Ak už predsa o niekom musíme niečo povedať, môžeme najviac toľko, že to alebo ono zle urobil, že vtedy a vtedy zle žil, že nateraz zle žije, ale nie, že je zlý. Nikdy nesmieme súdiť zo včerajška na dnešok, ani z dneška na včerajšok, ale už celkom nie z dneška na zajtrajšok. Svätý Frantisek Saleský

FILOTEA SVATY FRANTISEK SALESKY
Svätý Ján Vianney - OHOVÁRANIE :: Životy svätých

Biblia.sk
Démoni pracujú na plné obrátky - lebo majú málo času. Najhoršia zo siedmich vakcín bude tá siedma. …