CHRZEŚCIJAŃSKIE WIRTUALNE SPOTKANIE MODLITEWNE 9 DNIA AV: CZY TO PROROCTWO ZACHARIASZA?

Zgodnie z żydowską tradycją Tisza B'av, najsmutniejszy dzień żydowskiego kalendarza i dzień postu upamiętniający zburzenie świątyni jerozolimskiej, zamieni się w radosne święto w erze mesjańskiej. Niektórzy rabini argumentują, że nadszedł dzień tej przemiany, a katalizatorem tego będzie potężny …More
CHRZEŚCIJAŃSKIE WIRTUALNE SPOTKANIE MODLITEWNE 9 DNIA AV: CZY TO PROROCTWO ZACHARIASZA?

Zgodnie z żydowską tradycją Tisza B'av, najsmutniejszy dzień żydowskiego kalendarza i dzień postu upamiętniający zburzenie świątyni jerozolimskiej, zamieni się w radosne święto w erze mesjańskiej. Niektórzy rabini argumentują, że nadszedł dzień tej przemiany, a katalizatorem tego będzie potężny akt skruchy chrześcijan, który odbędzie się za kilka dni.

Tisza be-Aw, dziewiąty dzień hebrajskiego miesiąca Av, rozpoczyna się w środę wieczorem i kończy w czwartek wieczorem. Pod koniec trzytygodniowego okresu wyrzeczeń dzień upamiętniający zniszczenie obu żydowskich świątyń jest obchodzony jako dzień postu. Ten dzień jest również utożsamiany z długą listą tragedii, które spotkały naród żydowski, w tym biblijnymi szpiegami o ziemi Izraela, tragiczną rewoltą Bar Kochby przeciwko Rzymianom, a nawet wypędzeniem Żydów z Anglii w 1290 roku i Hiszpanii w 1492.
Christian inicjatywy rozpoczęto trzy lata temu przez Boba O'Dell, założyciela fo okopowych Source, próbował zająć długą historię trudnych relacji między Żydami i chrześcijanami. W zeszłym roku kulminacją tego wydarzenia było spotkanie modlitewne w Knesecie. W tym roku, ze względu na ograniczenia koronawirusa, wydarzenie odbędzie się praktycznie 29-30 lipca.
Wydarzenie, organizowane przez Al McCarna, Laurę Densmore i Steve'a Wearpa, obejmie litanię znaczących wydarzeń, w tym: internetową wycieczkę po Yad Vashem prowadzoną przez ocalałych z Holokaustu i prawych Gojów, wycieczkę po Wzgórzu Świątynnym prowadzoną przez byłą MK Yehudah Glick, oraz zwiedzanie Jaskini Patriarchów w Hebronie pod przewodnictwem Yishai Fleishera.

Wydarzenie rozpocznie się wieczorem „ Uroczystym Zgromadzeniem Modlitwy ” (17:00 czasu pacyficznego, 18:00 góry, 19:00 czasu centralnego, 20:00 czasu wschodniego). Do recytacji Lamentacji dołączy rabin Chaim Eisen. Następny dzień będzie poświęcony „posiadaniu” historii grzechów, okrucieństw i prześladowań dokonywanych na narodzie żydowskim na przestrzeni wieków, zwłaszcza tych dokonywanych w imię Jezusa. Będzie to zawarte w ciągu dziewięciu godzin modlitwy transmitowanej na żywo na kanale Narodów 9 dnia Av na Youtube .
„Módlcie się z nami, gdy będziemy podnosić naszych przodków Kościoła, którzy przemawiali i występowali przeciwko narodowi żydowskiemu” - czytamy w zaproszeniu. „Będziemy pokutować z teologii zastępstwa, która od dawna dominuje w Kościele i która często była siłą napędową prześladowań i okrucieństw popełnianych wobec narodu żydowskiego. Będziemy żałować za krucjaty, pogromy, oskarżenia i wymuszone nawrócenia, zniesławienia krwi, inkwizycję i Holokaust, wydarzenia, które w wielu przypadkach były popełniane i zachęcane przez przywódców chrześcijańskich w tamtych czasach ”.
„Zbierzemy się razem, aby pokutować za ślepotę i antysemityzm, które nadal są obecne w dzisiejszym kościele. Będziemy wzywać Boga o pomoc w przerwaniu i przerwaniu milczenia, obojętności i apatii, które nękają Kościół od wielu stuleci ”.

Następnie odbędzie się tygodniowa wirtualna wycieczka po Ziemi Izraela (30 lipca - 6 sierpnia). Głównym celem będzie głębokie połączenie z ziemią Izraela i ludem Izraela. Wycieczka obejmie Jerozolimę, jaskinię patriarchów w Hebronie, Sderot, ranczo Arugot w Judei, bazę Hayovel na górze Gerizim i Shilo.
Steve Wearp, jeden z organizatorów i założyciel Blessed Buy Israel , podkreślił, że wydarzenie to było wydarzeniem chrześcijańskim, które nie zastąpiło ani nie naśladowało żydowskiej dziewiątej dzielnicy Av.
„Jednym z celów tego wydarzenia jest uświadomienie chrześcijanom, że zniszczenie świątyń było nie tylko stratą dla narodu żydowskiego, ale także ogromną stratą dla całego świata, w tym dla chrześcijan” - powiedział Wearp w wywiadzie dla Breaking Israel News . „Świątynia ma być domem modlitwy dla wszystkich narodów. Zrozumiałem, że chrześcijanie, jako część narodów, musieli uczestniczyć w odbudowie, ponieważ to narody zburzyły Świątynię ”.

„Rabini mówią, że Świątynia została zniszczona z powodu bezpodstawnej nienawiści, która istniała w tamtym czasie w Izraelu. Ale była bezpodstawna nienawiść, jaką chrześcijaństwo żywiło do narodu żydowskiego. Mam nadzieję, że zastąpię to bezpodstawną miłością, która nie ma żadnych planów, warunków ani zobowiązań ”.
„Przybywamy tylko, aby pobłogosławić Izrael i miejmy nadzieję, że w zamian zostaniemy pobłogosławieni przez Boga” - powiedział Wearp. „Chcemy być razem, aby podnieść naród żydowski na miejsce, które dał im Bóg i zobaczyć odbudowany dom Boży dla wszystkich narodów. Musimy być tego częścią ”.
Współorganizatorka Laura Densmore podkreśliła, że wielu chrześcijan jest całkowicie nieświadomych okrucieństw popełnianych na narodzie żydowskim, wielu popełnianych w imię Jezusa.
„Poznanie chrześcijańskiej historii antysemityzmu dokonanego w imię Jezusa obrzezał i przeciął mi serce” - powiedział Densmore, odnosząc się do pokuty opisanej w Księdze Kapłańskiej.
Ci z was, którzy przeżyją, będą cierpieć z powodu swej nieprawości w kraju waszych wrogów; co więcej, będą cierpieć z powodu nieprawości swoich ojców; i wyznają swoją winę i winę swoich ojców, że zawiedli przeciwko Mnie, i byli Mnie wrogo nastawieni. Kapłańska 26: 39-40
„Zacząłem dostrzegać, że to odnosi się do mojego kościoła” - powiedział Densmore. „Byłem głęboko poruszony odkryciem, że Marcin Luter napisał głęboko antysemickie nauki. Kristallnacht [ Noc tłuczonego szkła] była nazistowskim pogromem z okazji urodzin Marcina Lutra ”.
Lista sporządzona przez Raya Montgomery'ego i Boba O'Della jest dostępna do pobrania .
Ale judaizm podkreśla, że w smutku Tisza be-Aw zasiane są ziarna radości, które pojawią się w erze mesjańskiej, jak to opisał prorok Zachariasz.
Tak mówi Bóg Zastępów: Post w czwartym miesiącu, post w piątym miesiącu, post w siódmym miesiącu i post w dziesiątym miesiącu staną się okazją do radości i wesela, wesołych świąt dla Domu Jehudy ; ale musisz kochać uczciwość i prawość. Zachariasza 8:19
Rabin Yoel Schwartz, jeden z najbardziej szanowanych badaczy Tory tego pokolenia, płodny pisarz, zdobywca Nagrody Moskowitza za syjonizm i członek rodzącego się Sanhedrynu, zauważył, że jeden z katalizatorów, który może doprowadzić do tego końca dni zmieniają się w dziewiątym dniu Av, być może chrześcijanie poszczą. Zauważył, że jesteśmy wyraźnie w dniach poprzedzających Mesjasza, jak to opisał Zachariasz w tym rozdziale.
Tak mówi Bóg Zastępów: Będą jeszcze starcy i starcy na placach Jeruszalaim , każdy z laską w ręku z uwagi na wiek. A place miasta będą pełne chłopców i dziewcząt bawiących się na placach. Zachariasza 8: 4-5
„Jeśli nie wierzysz, że to proroctwo może się wydarzyć, w rzeczywistości już się spełniło, proponuję, żebyś pojechał autobusem dookoła Jerozolimy” - powiedział rabin Schwartz dla Breaking Israel News w wywiadzie dla Tisza be-Aw . Powiedział, że Żydom może być teraz zabroniony post w dniu 9 Av. Rabin zacytował Talmud (Traktat Rosz Haszanna 18b) „Kiedy Żydzi są wolni i mieszkają na ich ziemi, nie wolno pościć”.
Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie internetowej . Chrześcijanie są również proszeni o podpisanie petycji potwierdzającej ich pragnienie odwrócenia serca od historii nienawiści do Izraela w celu ustanowienia relacji opartej na miłości.
Źródło: www.breakingisraelnews.com/…/is-the-9th-of-a…
Josephi

Christian Virtual Prayer Gathering on 9th of Av: Is it the Prophesy of Zechariah? - Breaking Israel…

According to Jewish tradition, Tisha B’av, the saddest day of the Jewish calendar and a fast day commemorating the destruction of the Temple in …