petra33
182K
yarroox
Zanikł szacunek do zwykłego chleba, co jest pokłosiem braku szacunku do postaci Eucharystycznych.
V.R.S.
Stan zmagań na dziś jest taki:
1) wykasowano mi repost Litanii 2020, który zdobył około 1000 odsłon,
2) wykasowano mi wpis - cytat z relacji o "pielgrzymce" Śladami Cadyków,
3) przywrócono mi wykasowane wczoraj trzy wpisy.
fartuszniak leszek
Jestem kilka lat na tej stronie i zmagania tutaj to norma.
Trzeba sobie postawić pytanie:
Kto jest właścicielem tej strony i do czego zmierza ?
Kto jest właścicielem, tej strony to tego nie wiemy, nie chce się ujawnić.
A do czego zmierza to częściowo można wywnioskować po preferowanych tematach zamieszczanych na głównej stronie.
Celem tych tematów jest ogólnie zniesławianie Kościoła Katolickiego …More
Jestem kilka lat na tej stronie i zmagania tutaj to norma.
Trzeba sobie postawić pytanie:
Kto jest właścicielem tej strony i do czego zmierza ?
Kto jest właścicielem, tej strony to tego nie wiemy, nie chce się ujawnić.
A do czego zmierza to częściowo można wywnioskować po preferowanych tematach zamieszczanych na głównej stronie.
Celem tych tematów jest ogólnie zniesławianie Kościoła Katolickiego. Takim najważniejszym "chłopcem do bicia" jest Franciszek. Na pewno trzeba zwracać uwagę na szkodliwe poczynania niektórych hierarchów, ale jeżeli to jest wiodący temat na stronie dla Katolików, to wymaga podejścia z rezerwą do zamieszczanych tu treści. Taka nieokiełznana krytyka też uderza w Urząd Papieski i w cały Kościół Katolicki.
Niektórzy w zapędzie tej krytyki nie rozumieją tego, bo przekonani o konieczności głoszenia "prawdy" to koszą kąkol razem z ziarnem.
Św. Mateusza 13:26-30
,,A gdy zboże wyrosło i wypuściło kłosy, wtedy pojawił się i chwast.
Słudzy gospodarza przyszli i zapytali go: Panie, czy nie posiałeś dobrego nasienia na swej roli? Skąd więc wziął się na niej chwast?
Odpowiedział im: Nieprzyjazny człowiek to sprawił. Rzekli mu słudzy: Chcesz więc, żebyśmy poszli i zebrali go?
A on im odrzekł: Nie, byście zbierając chwast nie wyrwali razem z nim i pszenicy.
Pozwólcie obojgu róść aż do żniwa; a w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw chwast i powiążcie go w snopki na spalenie; pszenicę zaś zwieźcie do mego spichlerza
. "
---
Nie ma nic jednoznacznie czystego na tej ziemi.
Nie wiadomo, jak by się chciało dobrze i siało najlepsze zborze to chwast też wyrośnie i trzeba ponownie oczyszczać zbiory.
Na początku, jak zaczynałem komentować na tej stronie, to też prawie że byłem "pogromcą posoborowia", bo dałem się zwieść. Później dotarło do mnie, że zbyt sztywne trzymanie się jakiejś słuszności, to popycha do działań sprzecznych z zasadą Wiary Katolickiej. A tą zasadą jest w pierwszej kolejności jest dzielenie się dobrym słowem, a później mówienie o grzechu.
Efezjan 4:29-31
,,Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym.
I nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym zostaliście opieczętowani na dzień odkupienia.
Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, uniesienie, gniew, wrzaskliwość, znieważenie - wraz z wszelką złością.
"
---
Bo jak przekonać kogoś kto nie zna innego Kościoła jak ten "posoborowy" ?
Zapewne Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu nie chodzi tylko o to, by ci co uwierzyli, to zadowolili się tylko swoim Zbawieniem, ale też by byli przykładem dla innych, by jak najwięcej ludzi dostąpiło Zbawienia.
V.R.S.
@fartuszniak leszek
"Nie ma nic jednoznacznie czystego na tej ziemi."
---
Nie ma nic doskonałego. Natomiast są na tej ziemi rzeczy z natury dobre i czyste bo stworzone przez Boga.
PS Co do reszty - to są dobre pytania. Dziwi mocno że przy tym co się dzieje w świecie i Kościele w Roku Pańskim 2020, kiedy to podbito znacznie i stawkę, i szybkość, i intensywność gry, utrzymywane jest tutaj to status …More
@fartuszniak leszek
"Nie ma nic jednoznacznie czystego na tej ziemi."
---
Nie ma nic doskonałego. Natomiast są na tej ziemi rzeczy z natury dobre i czyste bo stworzone przez Boga.
PS Co do reszty - to są dobre pytania. Dziwi mocno że przy tym co się dzieje w świecie i Kościele w Roku Pańskim 2020, kiedy to podbito znacznie i stawkę, i szybkość, i intensywność gry, utrzymywane jest tutaj to status quo z poprzednich lat. Natomiast do prześladowań, zwłaszcza przez ludzi małego ducha, powinniśmy być przyzwyczajeni.
fartuszniak leszek
Każdy z nas jest obciążony grzechem pierworodnym, a wyjątkiem jest Niepokalana Matka Boża.
W założeniu stworzone przez Boga jest czyste, ale w konsekwencji grzechu pierworodnego nasze życie jest zmaganiem z własną ułomną naturą i panem tego świata szatanem, to jest cena za nieposłuszeństwo Bogu Jedynemu.
V.R.S.
@fartuszniak leszek
Owszem ale proszę nie zapominać że nie jesteśmy sami na tej ziemi - jest stworzenie nie obciążone grzechem z uwagi na brak duszy rozumnej.
fartuszniak leszek
"stworzenie nie obciążone grzechem".
To pojęcie trochę niejasne.
Czy można mówić o grzechu w odniesieniu do innych ziemskich istot poza człowiekiem ?
Proszę o przykłady.
V.R.S.
@fartuszniak leszek
Weźmy na przykład morze. Bóg jest stworzył więc jest dobre. Grzechem jako nie posiadające duszy i wolnej woli nie jest obciążone.
To sekty heretyckie miały na sztandarach rzekomą "nieczystość" stworzenia, np. manichejczycy, katarowie. Uważali że stworzenie i materia pochodzą od złego demiurga. Kościół zawsze ten błąd zwalczał.
fartuszniak leszek
Można i tak.
Raczej pojęcie "grzechu" można tylko odnieść do istoty rozumnej człowieka, posiadającego wolną wolę, a grzechem jest po prostu sprzeciw wobec Woli Boga Jedynego.
V.R.S.
@fartuszniak leszek
Oczywiście - Pana słowa potwierdzają jedynie to co wyżej napisałem.
Jota-jotka
Bardzo ważne pytania padły...
Panie Jezu przepraszam.
V.R.S.
To może małe świadectwo: od początku tzw. pandemii poza jedną sytuacją niezależną ode mnie regularnie uczęszczam na Mszę św.w niedziele i święta. Maseczek prawie nie widuję. Komunię św. pod zwykłymi warunkami do ust przyjmuję. Pokarmy na Wielkanoc miałem poświęcone przez kapłana, krucyfiks w Wielki Piątek przez ucałowanie adorowałem. Skutków ubocznych, którymi straszą kowidyści u siebie, rodziny …More
To może małe świadectwo: od początku tzw. pandemii poza jedną sytuacją niezależną ode mnie regularnie uczęszczam na Mszę św.w niedziele i święta. Maseczek prawie nie widuję. Komunię św. pod zwykłymi warunkami do ust przyjmuję. Pokarmy na Wielkanoc miałem poświęcone przez kapłana, krucyfiks w Wielki Piątek przez ucałowanie adorowałem. Skutków ubocznych, którymi straszą kowidyści u siebie, rodziny i osób, z którymi mam regularną styczność nie stwierdziłem.

PS I jeszcze często dochodziła aspersja wodą święconą.
PPS Przypomniałem sobie że jeszcze na prymicjach całowałem ręce kapłańskie - dla purytan Wielkiego Kowida - zgroza!
Krystian N.
Wniosek jest prosty: Masz kowida bezobjawowego. Jak poddasz się testowi, polegającemu na ekstremalnie bolesnej 15 cm penetracji nozdrzy wraz z uszkodzeniem mózgu to na 90% otrzymasz wynik pozytywny. A jak Sanepid nawet zapomni wziąć twoich próbek to i tak nie unikniesz kwarantanny. Taki mamy klimat.
V.R.S.
@Krystian N.
W każdej epoce cezar, który czyni siebie bogiem wymyśla coś ciekawego. Nie bez powodu też proces budowania totalitaryzmu na pseudodemokracji i sterowaniu bezmyślnym motłochem trzeźwi obserwatorzy starożytności nazywali Magnum Delirium.
Weronika-S.
Maski, maski!!! Maseczki są kosmetyczne lub balowe, które nie zakrywają ust, nosa i oczu. A o chirurgicznych też mówi się maski. Szpital dla chirurgów zakupuje maski, bo taka jest ich nazwa handlowa.
Weronika-S.
Komunia Święta na rękę jest obłożona ekskomuniką. A w ogóle w Kościele mamy obecnie do czynienia z niebywałą dotychczas profanacją wszystkiego co święte, profanacją prowokowaną niejednokrotnie przez podwładnych władzy świeckiej biskupów.
TomUrb
Podobało mi się przeproszenie Pana Jezusa za te podajniki i woreczki foliowe. Natomiast w kwestii komunii na rękę wypowiedź księdza przypomina mowę klasyka: "nie chcem, ale muszem".
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Czy Kapłani i Biskupi, którzy udzielają Komunii Św. na rękę, nie wiedzą, że Najświętsze Ciało Pana Jezusa mogą dotykać tylko ręce konsekrowane?
Dzielą się ze świeckimi tym co jest, zastrzeżone i dozwolone tylko dla nich. Oddają świeckim swój najcenniejszy przywilej. Dlatego Ci pasterze którzy dopuszczają się tak strasznej profanacji, będą srogo karani. Oni, przede wszystkim powinni bronić …
More
Czy Kapłani i Biskupi, którzy udzielają Komunii Św. na rękę, nie wiedzą, że Najświętsze Ciało Pana Jezusa mogą dotykać tylko ręce konsekrowane?
Dzielą się ze świeckimi tym co jest, zastrzeżone i dozwolone tylko dla nich. Oddają świeckim swój najcenniejszy przywilej. Dlatego Ci pasterze którzy dopuszczają się tak strasznej profanacji, będą srogo karani. Oni, przede wszystkim powinni bronić Eucharystii, przed profanacją i omijać wszystkich tych, którzy wyciągają ręce po Najświętszy Sakrament.

Masoneria kościelna w natarciu, a bojaźliwi Kapłani wykonują posłusznie ich demoniczne nakazy!