Peter(skala)
1102

Relikviu dona Bosca včera našla polícia v kuchynskej skrinke páchateľa

(Castelnuovo Don Bosco, Taliansko, 16. júna 2017) - Po dvojtýždennom čakaní, policajnom vyšetrovaní a mnohých modlitbách veriacich, sa včera, 15. júna, našla ampulka obsahujúca relikviu dona Bosca.
Relikvia dona Bosca bola ukradnutá večer 2. júna z dolnej časti baziliky na Colle Don Bosco. Bola uložená na mieste, kde sa Janko Bosco 16. augusta 1815 narodil. Páchateľ využil prestávku medzi skupinami pútnikov, preliezol sklenenú stenu, ktorá chránila relikviár a po vybratí ampulky utiekol.
Polícia z Asti uviedla, že vyšetrovanie viedli "bežným spôsobom": vypočúvaním, krížovými výsluchmi, odtlačkami prstov, prehliadnutím záberov z bezpečnostných kamier. Nakoniec odhalili podozrivého a po príslušnom pátraní vykonali akciu, ktorá viedla k jeho zatknutiu. 42-ročný muž, ktorý sa priznal, ukrýval relikviu v medenom čajníku v kuchynskej skrinke u seba doma, nie veľmi ďaleko od Colle Don Bosco, v Pinerole. Vyšetrovatelia odhadujú, že motívom činu bolo speňaženie relikviára, o ktorom si páchateľ myslel, že je zlatý.
Peter(skala)