pl.news
21.8K

Müller: "Benedykt został zwabiony w pułapkę"

Benedykt XVI został zwabiony w pułapkę i celowo źle zinterpretowany, pisze kardynał Gerhard Müller na łamach Corriere.it.

Nie ma "najmniejszej wątpliwości", że Benedykt XVI dobrze pamięta, iż "nic nie wiedział" o pedofilskiej przeszłości księdza z Essen i że mówi prawdę "obiektywnie i subiektywnie".

Aktywistów medialnych, którzy nazywają Ratzingera "kłamcą", Müller nazywa "pozbawionymi sumienia agitatorami i antykatolickimi głosicielami nienawiści". Stwierdza, że raport monachijski jest dziełem zleconym, mającym na celu promowanie "zdekatolicyzowanego niemieckiego Kościoła narodowego". Z kancelarii monachijskiej ściek kierowany jest do "synodalnych" młynów niemieckich biskupów.

Mniej więcej w tym samym czasie, w którym powstało oświadczenie Müllera, Benedykt XVI określił jego wypowiedzi dla KNA.de jako "obiektywnie fałszywe". Ale jego sprostowanie dotyczy tylko faktu, który nie ma znaczenia dla oskarżenia, że był on obecny na spotkaniu ordynariatu monachijskiego w sprawie księdza w 1980 roku.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsYsrqgtnesi

CÓRKA MARYI