pl.news
13.3K

Rodzina Maryi Biskupa Hnilica pod lupą

Pomocniczy Biskup Rzymu, Daniele Libanori (jezuita), został wyznaczony na komisarza Rodziny Maryi, wspólnoty założonej w 1968 przez Słowackiego Biskupa Pavola Hnilica (†2006) i uznanej przez Stolicę …More
Pomocniczy Biskup Rzymu, Daniele Libanori (jezuita), został wyznaczony na komisarza Rodziny Maryi, wspólnoty założonej w 1968 przez Słowackiego Biskupa Pavola Hnilica (†2006) i uznanej przez Stolicę Apostolską w 2004.
Powody tej decyzji są owiane tajemnicą. Adista.it (16 grudnia) donosi, że austriacki współzałożyciel i wieloletni Ojciec Przełożony, Paul Maria Sigl, lat 73, został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków.
Wspólnota składa się z ponad 60 kapłanów, 30 seminarzystów i 200 sióstr. Zgromadzenie promuje fałszywe objawienia amsterdamskie.
Komunikacja wewnątrzwspólnotowa działa nadzwyczaj sprawnie. Jeden z członków, Jego Eminencja, Ľubomír Welnitz, w 2020 został mistrzem ceremonii Franciszka, a Ojciec Martin Barta, pełni rolę asystenta duchowego dla Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
Mentorem Sigla w latach siedemdziesiątych był Ojciec Joseph Seidnitzer (†1993) z diecezji Graz, który wielokrotnie dopuszczał się napastowania seksualnego chłopców w wieku około 18 lat. Sądy austriackie …More
Helena BC
Biskup Hnilica zmarł w 2006 r. Wydaje się, że był on gwarantem biskupim dla Paula Marii Sigla po rozwiązaniu "Dzieła Ducha Świętego". Organizacja ta została założona w 1972 roku przez dwóch przyjaciół - Paula Marię Sigla i księdza Josepha Seidnitzera - po tym, jak ten ostatni był kilkakrotnie sądzony i więziony za wykorzystywanie seksualne młodzieży powyżej 18 roku życia. Do 1990 roku Sigl …More
Biskup Hnilica zmarł w 2006 r. Wydaje się, że był on gwarantem biskupim dla Paula Marii Sigla po rozwiązaniu "Dzieła Ducha Świętego". Organizacja ta została założona w 1972 roku przez dwóch przyjaciół - Paula Marię Sigla i księdza Josepha Seidnitzera - po tym, jak ten ostatni był kilkakrotnie sądzony i więziony za wykorzystywanie seksualne młodzieży powyżej 18 roku życia. Do 1990 roku Sigl pozostawał prawą ręką Seidnitzera, korzystając z jego "objawień".

Po jego rozwiązaniu "Dzieło Ducha Świętego" podniosło się z popiołów, przy wsparciu biskupa Hnilicy, by ostatecznie w 2008 r. przekształcić się w "Dzieło Jezusa Suwerennego Kapłana - Rodzina Maryi", założone i do niedawna kierowane przez księdza Pawła Marię Sigla. Sigl otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Hnilicy w 1992 roku, nie uczęszczając do seminarium.

Zawieszenie księdza Sigla nie byłoby związane z teologicznym nieposłuszeństwem jego wspólnoty, ale dotyczyłoby, co najmniej, znacznie poważniejszych aktów kontroli umysłu. Nie tylko zawieszono go w obowiązkach przełożonego, ale także zakazano mu jakichkolwiek kontaktów z członkami wspólnoty. Biskup Daniele Libanori s.j. zostałby mianowany komisarzem, aby zarządzać kryzysem i próbować przywrócić członkom wspólnoty rozsądek. Niektórzy członkowie wspólnoty, jak to często bywa w takich sytuacjach, wysuwają argument o prześladowaniu, zwłaszcza, że Sigl zdołał wmówić swoim wyznawcom, że jest duchowym synem znanego świętego Ojca Pio.

Źródła:
Commissariata la "Famiglia di Maria": Derive settarie o teologia controversa?
Gebhard Paul Maria Sigl – Wikipedia
Pro Deo et fratribus – Familie Mariens – Wikipedia
Joseph Seidnitzer – Wikipedia
Mit Maria im Untergrund
Weihbischof Elegantis Mentor war ein Unzuchts-Priester