Clicks226
csk.news
1

Aféra? Parížsky Arcibiskup v Problémoch

Parížsky Arcibiskup Michel Aupetit (70), bývalý lekár, mal v roku 2012 „intímny vzťah so ženou“, zatiaľ čo bol generálnym vikárom Paríža, tvrdí LePoint.fr (22. November).

LePoint.fr patrí oligarchovi Françoisovi Pinaultovi (49,5 miliardy dolárov). Aupetit zdanlivo priznal „nejednoznačné správanie“ so ženou, ale poprel, že by porušil svoj sľub celibátu.

Záležitosť vyšla najavo interne na jar 2020, keď sa z Februára 2012 objavil e-mail žene, ktorý Aupetit neúmyselne poslal svojej sekretárke.

Keď bol Aupetit konfrontovaný, uviazol v zmätených vysvetleniach, najprv sľúbil rezignáciu, potom ju odmietol. Parížsky Nuncius a Kardinál Ouellet, prefekt Biskupskej Kongregácie, boli informovaní, vyšetrovanie bolo zverené Kardinálovi Vingt-Troisovi.

Podobne ako František, aj Aupetit je známy svojím autoritatívnym štýlom, odstupom od svojich kňazov, malým pastoračným záujmom, ostrým správaním, nedostatkom empatie, otvorenosťou k dialógu a otcovským prístupom.

Dvaja z Aupetitových generálnych vikárov postupne rezignovali. Práve zverejnil pastorálny list o „bratstve“. Po Františkovi nedávno obmedzil desať Rímskych Omší.

Obrázok: Michel Aupetit, © François-Régis Salefran, CC BY-SA, #newsAuncgyecpv
Metod
Diabol vždy pokúšal, bez milosti posväcujúcej podľahnúť je ľahké, a hlavne bez modlitby ruženca!