Edward7
670

Kanada, Ukraińcy i ...

Premier Kanady Justin Trudeau przybył do parlamentu, aby przedstawić przemówienie swojego ukraińskiego odpowiednika Wołodymyra Zełenskiego. Spośród 39 milionów obywateli Kanady 1,4 miliona jest pochodzenia ukraińskiego, czyli 3 do 4% elektoratu. Ta społeczność jest w dużym stopniu zarządzana przez banderowskie organizacje, które napełniają ją swoją rasową ideologią.

Thierry Meyssan
© Adrian Wyld / The Canadian Press via Associated Press

Pierwszymi zagranicznymi bojownikami, którzy przybyli na Ukrainę na początku wojny w lutym 2022 r., byli Kanadyjczycy. Pierwszym zagranicznym oficerem aresztowanym przez siły rosyjskie 3 maja był kanadyjski generał. Najwyraźniej Kanada, chociaż oddalona od Ukrainy o ponad 6000 kilometrów, ma ukryty udział w tym konflikcie.

W tym artykule pokażę, że wszystkie kanadyjskie rządy liberalne wspierały ukraińskich banderowców od początku II wojny światowej . Mieli to w obie strony podczas tej wojny, walcząc z nazistami, ale wspierając banderowców. Co gorsza, obecny rząd kanadyjski składa się z liberalnego premiera Justina Trudeau, któremu towarzyszy banderowska zastępczyni, Chrystia Freeland. Podczas gdy powiązania CIA z nazistami podczas zimnej wojny zostały ujawnione dopiero w 1975 r. przez komisje kongresowe Pike, Church i Rockfeller i zakończyły się dopiero z prezydentem Jimmym Carterem, związki Kanadyjskiej Partii Liberalnej z nazistami są kontynuowane. Kanada jest jedynym krajem na świecie poza Ukrainą, który ma banderowskiego ministra, a co więcej, jest numerem dwa w jego rządzie.

Premier Kanady William Lyon Mackenzie King po spotkaniu z Führerem Adolfem Hitlerem w Berlinie (29 czerwca 1937).

W 1940 roku, kiedy Wielka Brytania była w stanie wojny, ale Stany Zjednoczone nie, kanadyjski liberalny rząd Williama Kinga utworzył Ukraiński Kongres Kanadyjski (UCC), aby pomóc antybolszewickim imigrantom przeciwko prosowieckiemu Stowarzyszeniu Zjednoczonych Ukraińskich Kanadyjczyków (AUUC). ) oraz Kanadyjski Kongres Żydów (CJC). Zakazano bibliotek i synagog prosowieckich. Partia Liberalna Królestwa Kanady nie została utworzona po to, by promować indywidualizm przeciw konserwatywnym ideom, ale przeciw idei republikańskiej [ 1 ] . Podczas II wojny światowej premier William King był lubiany przez swoich rodaków, ale został wygwizdany przez swoich żołnierzy, gdy odwiedzał ich w Europie. Partia Liberalna zawsze zajmowała stanowisko antyrosyjskie... Również pod koniec II wojny światowej Kanada była głównym schronieniem dla Lyonu Mackenzie (35 000 imigrantów) i bałtyckich nazistów. Wśród nich byli Wołodymyr Kubijowycz i „Michael Chomiak”, którego prawdziwe nazwisko brzmiało Mychajło Chomiak, redaktor głównego nazistowskiego dziennika w Europie Środkowej „Krakivs'ki Visti”.

Chomiak, który pracował pod bezpośrednią kontrolą nazistowskiego ministra propagandy Josepha Goebbelsa, nigdy nie zaprzeczył swojej kolaboracyjnej przeszłości. Wręcz przeciwnie, zawsze walczył o OUN(B). W tym duchu wychował swoją wnuczkę Chrystię Freeland, obecną wicepremiera Kanady. Daleka od potępiania zbrodni banderowców, karierę dziennikarską rozpoczęła w wieku 18 lat, pracując dla Encyklopedii Ukrainy Kubijovyča (obecnie dostępnej w Internecie ). Następnie pracowała dla The Ukrainian News , gazety kanadyjskich banderowców i The Ukrainian Weekly , gazety amerykańskich banderowców powiązanej z ABN i CIA.Wyjechała do Związku Radzieckiego na końcu tego kraju. Władze sowieckie zakwestionowały poparcie rządu kanadyjskiego dla banderowców i zabroniły jej powrotu. Jednak po rozpadzie ZSRR została szefową moskiewskiego biura „Financial Times” . Następnie została zastępcą redaktora The Globe and Mail oraz redaktorem naczelnym Thomson Reuters Digital.

W swoich artykułach i książkach „ Sale of the Century: Russia's Wild Ride from Communism to Capitalism ” [ 2 ] oraz „Plutocrats: The Rise of the New Global Super-Rich and the Fall of Every Else [ 3 ] ” Chrystia Freeland rozwija dwie tezy jej dziadek. Krytykuje ultrabogatych, wybierając niemal wyłącznie żydowskie przykłady. Na każdym kroku denuncjuje ZSRR, a potem Rosję.

Należy pamiętać, że faszyzm był odpowiedzią na kryzys gospodarczy 1929 r., proponując nacjonalistyczny sojusz klasowy przez korporacje. Naziści i banderowcy dodali straszliwy wymiar rasowy. Celując w superbogatych, Chrystia Freeland słusznie rozwiązuje główny problem dzisiejszych czasów. Dziś opłacalne są tylko finanse, a produkcja przeżywa kryzys. Jednak podstępnie dryfuje w kierunku rasistowskiego odczytywania. W 1991 r. polsko-ukraiński poseł liberał Borys Wrzesnewskyj interweniował, aby Kanada była pierwszym krajem na świecie, który uznał niepodległość Ukrainy. Dzięki rodzinnej fortunie (Future Bakery) stworzył serwis, który rozsyła wiadomości z Ukrainy do wszystkich członków parlamentu. Sfinansował archiwizację przez Wołodymyra Kubijovyča i "Michaela Chomiaka" dokumentów dotyczących ukraińskich nacjonalistów w czasie II wojny światowej. Trzeba przyznać, że Encyklopedia Ukrainy nie jest pracą naukową, ale rehabilitacją banderowców i fałszowaniem historii. Ze względu na więzy rodzinne Borys Wrzesnewskyj wprowadził do Kanady przyszłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę. W 1994 roku liberalny premier Jean Chrétien negocjował Traktat o Przyjaźni i Współpracy z Ukrainą , aw 1996 roku wystąpił o członkostwo w NATO.

W styczniu 2004 r. Kanada, pod przewodnictwem liberalnego premiera Paula Martina, uczestniczyła w przygotowaniach Waszyngtonu do „pomarańczowej rewolucji”. Ambasador Kanady w Kijowie Andrew Robinson zorganizował spotkania swoich kolegów z 28 krajów, aby wynieść Wiktora Juszczenkę do władzy. Celem było złamanie polityki prezydenta Kuczmy, który akceptował rosyjski gaz zamiast faworyzować amerykańskie poszukiwania ropy na Morzu Kaspijskim [ 4 ] .

Ambasador Kanady sfinansował sondaż Ukraińskiego Centrum Studiów Gospodarczych i Politycznych Ołeksandr Razumkow, według którego wybory prezydenckie zostały sfałszowane, a także przekazał Pora 30 tys. dolarów! ("Już czas!") stowarzyszenie stratega NATO Gene'a Sharpa [ 5 ] .

Na podstawie samego tylko sondażu Razumkowa, Pora! zorganizowano demonstracje, wybory odwołano, a kolejne zwołano. Kanada wydała 3 miliony dolarów na wysłanie 500 obserwatorów wyborów. Drugie wybory doprowadziły do władzy Wiktora Juszczenkę. Juszczenko zebrał swój zespół, wybierając na swojego specjalnego doradcę Vladislav Kaskiv (pracownik George Soros i przywódca Pora!) i Anatoliy Gritsenko (wyszkolony w USA oficer wojskowy i prezes Centrum Razumko) na ministra obrony.

Liberalny poseł Borys Wrzesnewskyj był szczególnie aktywny podczas pomarańczowej rewolucji; jego siostra Rusłana, będąca bardzo blisko pani Juszczenki, Kateriny Chumachenko. Zainwestował 250 000 dolarów kanadyjskich we wsparcie ruchu i wykorzystał swoje mieszkanie w centrum Kijowa do koordynowania demonstracji między dwoma wyborami. Pora! procesje skandowały „Ca-na-da!” i poleciał flagą liścia klonu.

Chrystia Freeland rozpoczęła karierę polityczną w 2013 roku w Partii Liberalnej. Została wybrana na posła do Parlamentu Toronto. W 2014 roku poparła „Rewolucję Godności” w Kijowie (czyli zamach stanu banderowców), z których poznała głównych aktorów. Potępiła niepodległość Krymu i spotkała Mustafę Dżemilewa, słynnego amerykańskiego szpiega z czasów zimnej wojny i przywódcę Tatarów. Ostatecznie prezydent Władimir Putin zakazał jej wjazdu do Rosji.

W 2015 roku została mianowana ministrem handlu zagranicznego przez premiera liberałów Justina Trudeau, następnie ministrem spraw zagranicznych w 2017 roku i ministrem spraw międzyrządowych w 2019 roku z godnością wicepremiera. Została Ministrem Finansów w 2020 roku.

John Baird przybył, by nieść poparcie Kanady dla lidera neonazistowskiej partii Slovoda.
W 2014 roku konserwatywny minister spraw zagranicznych John Baird odwiedził Plac Majdan i spotkał się z głównymi przywódcami protestu. Telewizja kanadyjska uznała, że w ten sposób argumentuje wersję prezydenta Putina, że ta rewolucja jest tylko manipulacją Zachodu.

Rzeczniczka ambasady Inna Carkowa była jednym z liderów ruchu Automajdanu. Ambasada znajdująca się obok Majdanu była schronieniem dla protestujących, którzy przez tydzień koczowali w jej hali. Grupa neonazistowska C14 [ 6 ] schroniła się tam 18 lutego podczas masakry.

Kiedy 17 lipca 2014 roku nad Ukrainą został zestrzelony lot 17 linii Malaysia Airlines, Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) z siedzibą w Montrealu wysłała na miejsce katastrofy czterech inspektorów. Jeszcze przed rozpoczęciem śledztwa Chrystia Freeland rozpoczęła międzynarodową kampanię potępienia Rosji. Później wykorzystała swój status ministerialny, aby dolać jak najwięcej oliwy do ognia.
© Ukrinform.net Kanadyjscy oficerowie szkolą ukraińskie wojsko w 2015 roku

Po obaleniu prezydenta Wiktora Janukowycza i dojściu do władzy banderowców Kanada utworzyła operację UNIFIER (Wspólna Grupa Zadaniowa Kanadyjskich Sił Zbrojnych – Ukraina). Celem było wyszkolenie wojska ukraińskiego i rozwój żandarmerii wojskowej. Operację przeprowadzono na rozkaz Londynu i Waszyngtonu. Obejmował wysłanie 200 instruktorów i nieśmiercionośnego sprzętu. Zakończył się 13 lutego 2022 r., tuż przed operacją rosyjską, aby nie postawić Kanady w sytuacji wojennej.

W ciągu 8 lat Kanada przekazała Ukrainie prawie 900 milionów dolarów.

© Tygodnik Ukraiński Od lewej do prawej: Ambasador Ukrainy w Kanadzie Andrij Szewczenko, premier Justin Trudeau, ukraińsko-kanadyjski poseł Borys Wrzesnewskyj. Na pierwszym planie mityczny szpieg CIA podczas zimnej wojny i przywódca antyrosyjskich Tatarów Mustafa Dżemilew (czerwiec 2016).

W 2016 roku liberalny premier Justin Trudeau przyjął z honorem Mustafę Dżemilewa, którego poznała już jego zastępczyni Chrystia Freeland. W sierpniu 2015 roku został emirem międzynarodowej brygady muzułmańskiej, współfinansowanej przez Ukrainę i Turcję w celu odbicia Krymu. [ 7 ]


Chrystia Freeland i Stepan Kubiv podpisują kanadyjsko-ukraińskie porozumienie o wolnym handlu w obecności premiera Justina Trudeau i prezydenta Petra Poroszenki.

W tym samym czasie Chrystia Freeland negocjowała kanadyjsko-ukraińskie porozumienie o wolnym handlu.
© Chrystia Freeland/Twitter Chrystia Freeland demonstruje z banderowcami OUN(B) przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainie. Mały sztandar jest w czarno-czerwonych barwach banderowców. Nosi hasło banderowców „Chwała Ukrainie!”.

Kiedy w 2017 roku portal Russia Insider ujawnił kryminalną przeszłość jej dziadka i jego wciąż bliskie związki z banderowcami, zaprzeczyła faktom i potępiła rosyjską „propagandę”. Jednak 27 lutego pojawiła się wraz z grupą banderowców OUN(B) na demonstracji przeciwko rosyjskiej agresji. Zdjęcie, które sama zamieściła, zostało szybko usunięte z jej konta na Twitterze.
Premier Justin Trudeau, Paul Grod, prezydent Ukraińskich Banderowców Kanady i Chrystia Freeland stoją w centrum grupy

Reagując ze swoimi partnerami z NATO na rosyjską operację wojskową, Kanada zmodyfikowała swój budżet, aby przeznaczyć 500 milionów dolarów dla armii ukraińskiej, w tym banderowców. Wysłała już karabiny maszynowe, pistolety, karabiny, 1,5 miliona sztuk amunicji, karabiny snajperskie i inny związany z nimi sprzęt (14 lutego), gogle noktowizyjne, hełmy i kamizelki kuloodporne (27 lutego), 100 karabinów bezodrzutowych Carl Gustav M2 i 2000 sztuk amunicji 84 mm (28 lutego), 390 000 indywidualnych racji polowych i około 1600 kamizelek przeciwlotniczych (1 marca), 4500 wyrzutni rakiet M72 i 7500 granatów ręcznych, a także abonament na komercyjne zdjęcia satelitarne za 1 mln USD (3 marca), kamery do dronów obserwacyjnych (9 marca), haubice M777 i powiązana amunicja, a także amunicja dodatkowa do broni przeciwpancernej Carl Gustav M2 (22 kwietnia),

2 marca Justin Trudeau, który wierzy w Stany Zjednoczone, kazał około 20 krajom podpisać deklarację potępiającą rosyjską dezinformację [ 8 ] . Celem jest zapobieganie rozpowszechnianiu informacji o ukraińskich i kanadyjskich banderowcach.

10 marca Kanada zdołała skłonić około trzydziestu krajów do podpisania drugiej, bardzo orwellowskiej deklaracji, witającej – w imię wolności prasy – cenzurę na Zachodzie Russia Today i agencję Sputnik, dwie rosyjskie organizacje medialne.

Odkąd reżim banderowców doszedł do władzy w Kijowie, Kanada usankcjonowała ponad 900 rosyjskich i ukraińskich działaczy i firm opozycyjnych. Dołączył do tej listy osoby bliskie prezydentowi Rosji i członków ich rodzin.

Mimo swych zasadniczych deklaracji na rzecz równości w prawach wszystkich ludzi, Kanada bez zastrzeżeń popiera banderowców, zwiastunów rasowej wyższości Ukraińców nad Rosjanami.

Uwagi:
[ 1 ] Pochodzenie Kanady: liberalne, torysowskie czy republikańskie? , Janet Ajzenstat i Peter J. Smith, Mcgill Queens University Press (1995).
[ 2 ] Sprzedaż stulecia: Dzika droga Rosji od komunizmu do kapitalizmu, Crown Business (2000).
[ 3 ] Plutocrats: The Rise of the New Global Super-Bogaci i Fall of Allins, Penguin Pres (2012).
[ 4] « Agent pomarańczowy: Nasza tajna rola na Ukrainie », Mark Mackinnon, Globe and Mail, 14 kwietnia 2007.
[ 5 ] „ Instytucja Alberta Einsteina: niestosowanie przemocy według CIA ”, Thierry Meyssan, Voltaire Network, 4 Styczeń 2005.
[ 6 ] „ Ukraińskie prawo rasowe ”, Sieć Voltaire, 9 marca 2022.
[ 7 ] « L'Ukraine et la Turquie créent une Brigade internationale islamique contre la Russie », par. Thierry Meyssan, Télévision nationale syrienne , Réseau Voltaire, 12 sierpnia 2015.
[ 8] « Un appel à l'action sur la désinformation parrainée par l'État en Ukraine », Affaires mondiales Canada, 2 marca 2022 r.

Thierry Meyssan jest konsultantem politycznym, prezesem-założycielem Réseau Voltaire ( Sieć Voltaire ). Najnowsza praca w języku angielskim - Przed naszymi oczami, fałszywe wojny i wielkie kłamstwa: od 11 września do Donalda Trumpa , Progressive Press, 2019.
Ten artykuł jest kontynuacją:
1. „ Rosja chce zmusić USA do przestrzegania Karty Narodów Zjednoczonych ”, 4 stycznia 2022 r
. 2. „ Washington realizuje plan RAND w Kazachstanie, a następnie w Naddniestrzu ”, 11 stycznia 2022 r.
3 „ Waszyngton nie chce słuchać Rosji i Chin ”, 18 stycznia 2022.
4. „ Waszyngton i Londyn, ogłuszeni ”, 1 lutego 2022.
5. „ Waszyngton i Londyn próbują zachować swoją dominację nad Europą ”, 8 lutego 2022 6.
Dwie interpretacje sprawy ukraińskiej ”, 16 lutego 2022 r.
7. „ Waszyngton bije na alarm, a sojusznicy się wycofują ”, 22 lutego 2022.
8. „ Rosja wypowiada wojnę Straussom ”, Thierry Meyssan, Voltaire Network , 5 marca 2022.
9. „ Gang narkomanów i neofitów -nazistów ”, 5 marca 2022.
10 „ Izrael oszołomiony ukraińskimi neonazistami ”, 8 marca 2022.
11. „ Ukraina: wielka manipulacja ”, 22 marca 2022.
12. „ Nowy porządek świata przygotowywany pod pretekstem wojny na Ukrainie ”, 29 marca 2022 r.
13. ” Propaganda wojenna zmienia swój kształt ”, 5 kwietnia 2022.
14. „ Sojusz MI6, CIA i bandytyzm ”, 12 kwietnia 2022.
15. „ Koniec dominacji Zachodu ”, 19 kwietnia 2022.
16. „ Ukraina : II wojna światowa nigdy się nie skończyła ”, 26 kwietnia 2022 r
. 17. „ Waszyngton ma nadzieję na przywrócenie hipermocy poprzez wojnę na Ukrainie ” 3 maja 2022 r.

Canada and the Banderites, by Thierry Meyssan/ Canada and the neo-nazi Banderites -- Sott.net