Clicks369
Anton Čulen
6
Mesto Košice by malo zvážiť zákaz provokácie sexuálnych extrémistov. Mesto Košice žiada organizátorov PRIDE Košice o preloženie extrémistického pochodu gayov: “Veríme, že tak prispejú k dôstojnému …More
Mesto Košice by malo zvážiť zákaz provokácie sexuálnych extrémistov.

Mesto Košice žiada organizátorov PRIDE Košice o preloženie extrémistického pochodu gayov: “Veríme, že tak prispejú k dôstojnému priebehu blahorečenia”

Anka Kolesárová († 16) si vybrala radšej smrť ako hriech. Tento odkaz mladej dievčiny povzbudil tisíce mladých ľudí, aby k predmanželskej čistote vo vzťahoch pristupovali s najvyššou zodpovednosťou, aby nepraktizovali predmanželský sex, ale naopak, aby si až do svadby uchovali svoju panenskú čistotu. Sexuálni extrémisti sú odkazom Anky Kolesárovej vytočení natoľko, že svoj Dúhový Pride naplánovali na rovnaký dátum ako je jej blahorečenie.

Dňa 1. septembra sú v Košiciach naplánované dve diametrálne odlišné podujatia. Tou prvou je katolíckou cirkvou organizované blahorečenie Anky Kolesárovej – služobnice čistoty. Druhým podujatím má byť dúhový PRIDE pochod. V súvislosti s kolidovaním týchto akcií sme oslovili aj mesto Košice
Naplánované podujatia sú značne hodnotovo odlišné, a preto tu je veľké nebezpečenstvo rozhorenia sa konfliktu. Ukázať sexuálnych extrémistov, ako skupinu prenasledovanú, by určite vyhovovalo organizátorom dúhového PRIDU.

Je preto možné, že svoje podujatie naplánovali na deň konania slávnosti blahorečenia úmyselne s cieľom provokovať a možno i s cieľom vyprovokovať roztržku.

V súvislosti s reálnou hrozbou vzniku konfliktu, ktorý môžu vyvolať provokatéri, ktorí nemusia byť súčasťou ani jednej komunity organizovaných akcií, sme o stanovisko k možnému zrušeniu, prípadne presunutiu dúhového PRIDU požiadali mesto Košice. Mesto uznáva, že pre zachovanie pokojnej atmosféry v meste by bolo dobré termín pochodu preložiť:

„Mesto Košice nemá zákonný dôvod odmietnuť konanie PRIDE Košice 2018, sprievodu na podporu ľudských práv, konkrétne práv ľudí s inou než hetero orientáciou. Organizátori ohlásili jeho konanie už 16. marca tohto roka,“ vysvetlil Jozef Marko, vedúci Komunikačného referátu mesta Košice.

Dodal však, že „kolidovanie termínu Blahorečenia Anny Kolesárovej a tejto akcie môže vzbudiť silné negatívne emócie, a preto mesto Košice požiadalo organizátorov pochodu PRIDE Košice 2018, aby preložili termín konania ich podujatia a prispeli tak k zachovaniu pokojnej atmosféry v našom krásnom meste. Veríme, že budú k tejto požiadavke ústretoví a prispejú tak k dôstojnému priebehu Blahorečenia Anny Kolesárovej, aký si toto významné duchovné podujatie nepochybne zaslúži.“

Zlegalizovať nenormálne sexuálne správanie, nenormálne sexuálne vzťahy, spraviť ich normou a donútiť spoločnosť, aby túto nenormálnosť akceptovala je základným cieľom týchto akcií.

Na našu otázku, kedy požiadali organizátorov PRIDU o preloženie termínu hovorca mesta odpovedal: “Mesto Košice poprosilo organizátorov PRIDE o preloženie termínu tento týždeň, odpoveď sme zatiaľ nedostali.

Mesto Košice nemá právo ukladať im termíny na vyjadrenie k prosbe mesta.”

Mesto tvrdí, že na zrušenie podujatia nemá zákonný dôvod. Ohrozenie zdravia a životov účastníkov podujatí by však takýmto dôvodom malo byť. Nikto nemôže zaručiť, že nedôjde k nejakým fyzickým stretom oboch skupín. Na oboch stranách môže následne dôjsť k ublíženiu na zdraví. Nikto nemôže zaručiť, že niekoľkotisícový dav v krízovej situácii zvládne. Verme teda, že organizátori dúhového PRIDU vezmú na zreteľ všetky okolnosti a riziká, ukážu, že im nejde o provokovanie a vyvolávanie napätia a vyhovejú mestu preložením termínu konania svojej akcie.

alianciazanedelu.sk/archiv/2058

Mesto Košice by malo zvážiť zákaz provokácie sexuálnych extrémistov

Na 1. septembra sa v Košiciach pripravujú dve akcie. Jednou bude cirkvou organizované blahorečenie Anky Kolesárovej – služobnice čistoty. Anka Kolesárová, dievča z východu Slovenska, sa odmietla poddať sovietskemu vojakovi, ktorý sa ju pokúšal znásilniť a následne ju zastrelil.

Cirkev zdôrazňuje práve voľbu mladej ženy, ktorá radšej zomrela, ako by sa mala nechať vojakom znásilniť, pre ktorú bola jej panenská čistota tak dôležitá, že sa rozhodla chrániť si ju aj v tak extrémnej situácii ako je ozbrojený konflikt a všade číhajúca smrť. Tento odkaz mladej dievčiny povzbudil tisíce mladých ľudí, aby k predmanželskej čistote vo vzťahoch pristupovali s najvyššou zodpovednosťou, aby nepraktizovali predmanželský sex, ale naopak, aby si až do svadby uchovali svoju panenskú čistotu.

Väčšine mladých ľudí, hlavne neveriacich, je niečo také pripomienkou akurát tak zašlých, starých, nemoderných spôsobov, nemoderného, zastaralého životného štýlu. O to viac však takýto odkaz irituje liberálov a sexuálnych extrémistov. Tí, aby zakryli nenormálnosť svojich sexuálnych excesov, snažia sa tieto vydávať za normu a na ich podporu organizujú rôzne akcie.

Zlegalizovať nenormálne sexuálne správanie, nenormálne sexuálne vzťahy, spraviť ich normou a donútiť spoločnosť, aby túto nenormálnosť akceptovala je základným cieľom týchto akcií. Sexuálni extrémisti tak boli odkazom Anky Kolesárovej vytočení natoľko, že svoj Dúhový Pride naplánovali na rovnaký dátum ako je jej blahorečenie.

Dúhový Pride tak bude druhou akciou popri blahorečeniu v ten istý deň. Keďže ide o dve rôzne, hodnotovo diametrálne odlišné akcie, je tu veľké nebezpečenstvo rozhorenia sa konfliktu, čo by sexuálnym extrémistom veľmi vyhovovalo, a kvôli čomu svoju akciu možno na tento deň aj naplánovali. 1. septembra sa bude po Košiciach pohybovať veľký dav veriacich, ktorý sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou rátať v desaťtisícoch.

Oproti nemu vystúpi pár desiatok sexuálnych extrémistov. Aj keď veriaci kresťania prídu na tak veľkú oslavu svojej viery určite veľmi mierumilovne naladení, nedá sa vylúčiť, že zapracujú nejakí provokatéri, pričom tí nemusia byť ani z jedného tábora a dôjde k stretu medzi skupinami. Práve kvôli bezpečnosti sexuálnych extrémistov a ich priaznivcov, by magistrát mesta Košice mal zvážiť, či by nebolo vhodnejšie Dúhový Pride 1. septembra zrušiť a presunúť ho na iný termín.

Takéto rozhodnutie by bolo v záujme veriacich, ktorí tak nebudú vystavení zbytočným provokáciám, v záujme fyzickej integrity sexuálnych extrémistov, i v záujme mesta, ktoré sa tak vyhne prípadným negatívnym udalostiam a poškodeniu povesti. Je smutné, že sexuálni extrémisti sa rozhodli zneužiť cirkevnú slávnosť na provokovanie a vyvolávanie napätia. Keď už takpovediac oni nemajú rozum, vyzývame mesto Košice, aby zasiahlo a urobilo potrebné opatrenia na zabezpečenie pokojného a nerušeného priebehu podujatia blahorečenia Anky Kolesárovej.

Ľuboš Macko

alianciazanedelu.sk/archiv/2058
snakee
snakee
sodomité tvrdí že jejich akce byla ohlášená jako první, to si biskup neumí ohlídat, nebo nechtěl?
One more comment from snakee
snakee
ty děvčata byla vychována ve víře katolické proto jejich volba byla správná a Slovensko je vraj taky katolické
niedopytalski
Znásilněni je odporný čin .
To co se stalo Anně Kolesárovej nebo Marii Goretti , byly lidské tragedie.
Ty holky neměly dobrou volbu.
Mě vadi, že se tyto lidské tragedie použivají k propagaci něčeho co je úplně jinde.
Nelze přece stavět na stejnou úroveň vztah milenců se vztahem muže-znásilňovatele a znásilňované.
Dávat za vzor mladým, kteří spolu chodí případy Marie Goretiové a Anny Kolesarovej …More
Znásilněni je odporný čin .
To co se stalo Anně Kolesárovej nebo Marii Goretti , byly lidské tragedie.
Ty holky neměly dobrou volbu.
Mě vadi, že se tyto lidské tragedie použivají k propagaci něčeho co je úplně jinde.
Nelze přece stavět na stejnou úroveň vztah milenců se vztahem muže-znásilňovatele a znásilňované.
Dávat za vzor mladým, kteří spolu chodí případy Marie Goretiové a Anny Kolesarovej je silně mimo.
Nevím, jaké by si z toho měli vzít ponaučení. Která holka touží po tom být znásilněná?

Vzpomínám si na případ české herečky Květy Fialové, která byla znásilněná Ruskými vojáky a celý život pak nebyla schopna přirozeně žít s mužem.
Milování z mužem ji bylo odporné.
Psychicky ji to hluboce poznamenalo . Byl s ní natočeny dokument , ve kterém to popisovala.
snakee
ani nic neudělají blog.franciscanmedia.org/sam/to-build-a-brid… a na Košické radnici sedí ateisti
snakee
KBS takticky mrtvý brouk, tak jako zde cs.wikipedia.org/wiki/František_Merta_(kněz)