Clicks6
lv.news

Pell: "Mums nav vajadzīga cita protestantu baznīca"

Kardināls Džordžs Pells 8. jūnijā Sidnejā, Austrālijā, Kovida karantīnā svin 80. dzimšanas dienu.

Viņš teica Vācijas KNA, ka viņam nav nodoma pabeigt vienistabas karantīnu. Viņam ir bijis pietiekami daudz laika izolatorā.

Līdz šim viņam ir bijusi "laba dzīve", viņš neko nenožēlo un neredz "lielas kļūdas". Jau sākumā viņš teica, ka viņš nolēma darīt to, ko no viņa lūdza - "un es būtībā esmu to darījis visos lielajos jautājumos". Tajā Pellam ir "zināma drošība", un tas strādāja, viņš teica.

Pēc Austrālijas Augstākās tiesas attaisnošanas viņš sacīja, ka atkal ir brīvs un arī "publiski" vairs nav notiesāts vīrietis.

Pellam ļaunprātīgas mānīšanās nav lielākā no baznīcas problēmām: "Aicinājumu skaitliskā samazināšanās, praktizējot katoļus, sākās daudz agrāk. Un tas turpinās, neskatoties uz samierināšanos [ar ļaunprātīgas mānīšanas]."

Tā sauktā vardarbības krīze neprasa pilnīgu Baznīcas struktūru pārdomāšanu, viņš uzsvēra: "Sekojot baznīcas mācībai, mēs neesam grēkojuši vai pieļāvuši lielas kļūdas. Kāds, kurš ievēro doktrīnu, nepieļauj ļaunprātīgu izmantošanu."

Pellam ir skaidrs, ka mums nav vajadzīga "cita protestantu baznīca", jo "liberālie protestanti zaudē locekļus vēl ātrāk un vairāk nekā mēs".

Viņš atzīmē, ka sieviešu ordinācija, dabiska vai homoseksuāla netiklība, laulības pārkāpšana un kopība visiem nav savienojama ar apustulisko tradīciju. Viņaprāt, Kristus pamatmācības ir izturējušas 2000 gadus. Pels neredz iespēju vai nepieciešamību to mainīt.

Attēls: George, Pell © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsXbucsgnikp